Skocz do zawartości
finch

Geil Ultrax Ddr400 Bh-5 Utt!

Rekomendowane odpowiedzi

To ze tobie nie dzialaja to nikt tobie juz tutaj widocznie nie pomoze, ale co chcialem powiedziec, to walcz o swoje, masz od tego Federacje Konsumentow, Powiatowego Rzecznika Praw konsumenta (w starostwie powiatowym powinien sie taki znajdowac), tez mam problem z egzekwowaniem swoich praw z jednym sklepem, sprawa sie ciagnie juz 2 miesiace, i jak sprzedawaca jest c**j to sie wlasnie tak przeciaga i ciezko jest to szybko zalatwic

 

Oczywiście, że się nie poddam, bo nie po to dałem 600zł aby nie mieć w pełni sprawnych pamięci.

 

 

Hmm, 2,8V to moze byc troche malo dla tych pamieci. Wiem, wiem tyle to Geil jako max podaje, jednak te same pamieci byly robione na TCCD i dlatego chyba sa takie parametry zasilania podane. U mnie tez byly problemy, ale teraz na 3.3V 236MHz cl2225 jak na razie smiga. Musze zmowu GM odpalic i sie pobawic. Podobnie bylo z OCZ Gold, te natomiast wrocily do sklepu (nie mialem jeszcze boostera).

 

Wg mnie muszą działać na napięcach podanych przez producenta i jeżeli tak nie jest to zanczy, że są niesprawne. Pozaty jak widać mam DFI więc sprawdzałem też na 2,9V (czyli maksymalnym napięcu podanym przez producenta). Nie zamierzam testować na wyższym napięcu dopóki na standardowych ustawieniach nie działają poprawnie.

Pozdr

Edytowane przez zayonnc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że się nie poddam, bo nie po to dałem 600zł aby nie mieć w pełni sprawnych pamięci.

Wg mnie muszą działać na napięcach podanych przez producenta i jeżeli tak nie jest to zanczy, że są niesprawne. Pozaty jak widać mam DFI więc sprawdzałem też na 2,9V (czyli maksymalnym napięcu podanym przez producenta). Nie zamierzam testować na wyrzszym napięcu dopuki na standardowych ustawieniach nie działają poprawnie.

Pozdr

a Sprawdzales 2T ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Sprawdzales 2T ?

 

Też, a tak poza tym to powinny iśc przy 1T, nie sądzisz? To nie są 4 x512 tylko 2x512. Aha dziś jeszcze pobawiłem się oddzielnie każdą z nich i jedna jest sprawna a druga przy takich samych ustawieniach wywala błędy, ale widzę, tu że to powoli chyba jakaś norma w pamięciach Geila...

 

Ciekawi mnie teraz jak to zostanie jutro w serwisie rozegrane?

Pozdr

Edytowane przez zayonnc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też, a tak poza tym to powinny iśc przy 1T, nie sądzisz? To nie są 4 x512 tylko 2x512. Aha dziś jeszcze pobawiłem się oddzielnie każdą z nich i jedna jest sprawna a druga przy takich samych ustawieniach wywala błędy, ale widzę, że to powoli chyba jakaś norma w pamięciach Geila...

 

Ciekawi mnie teraz jak to zostanie jutro w serwisie rozegrane?

Pozdr

Producent nie podaje 1T czy 2T wiec serwis moze sprawdzic na 2T i bedzie ok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producent nie podaje 1T czy 2T wiec serwis moze sprawdzic na 2T i bedzie ok...

 

heh sprawdzałem i na 1T i na 2T, sprawdzałem też kostki osobno i jedna jest ok a przy drugiej wyskakują błędy... Ale i tak pewnie wg nich pamięci będą w pełni sprawne, bo oni (extrememmem-dystrybutor na Polskę) uznają pamięci za stabilne po 24h w memteście i "pod w pełni obciążonym windowsem"-tak mi w każdym razie napisali , a w memteście po 11h nie zobaczyłem błędów. Także jezeli człowiek chce mieć pamięci w pełni stabilne to nie powinien kupować Geili bo jak widać wg producenta wystarczy, że będą stabilne w memteście i pod obciążonym Windowsem...

 

W poniedziałek pamięci mają być wysłane do extrememem i zobaczymy co powiedzą, powinienem mieć je spowrotem oło piątku i wtedy napiszę jak się cała sprawa skończyła.

Pozdr

 

 

EDIT: Zostałem poproszony o małe sprostowanie, mianowicie: "pamięci uznajemy za sprawne po 24h testu ogólnego i 24h testu 5 w memteście" , faktycznie coś źle napisałem, bo taką informację dostałem ale coś niedoczytałem (nie było to celowe). Jeżeli wprowadziłem kogoś w błąd przez tą informację to przepraszam.

Edytowane przez zayonnc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma doświadczenie z tymi pamięciami (2x512) i NF7 ?

Na ile można je podciagnąć na napięciu 2.95V i 2-2-2-11 ?

 

Pozdrawiam.

 

Z takim napięciem to pewnie 220MHz nie przekroczysz (albo tylko trochę) przy takich timingach. A niesety niektóre bh-5 nie akceptują innych timingów niż Cl2...

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie chce ci sie samemu sprawdzac ? :P

Czy mam przez to rozumieć, że pożyczysz mi swoich kostek do testów ? :wink:

Ja mam 2x256 Geil 2.5-3-3-6.

 

Pozdrawiam.

 

EDIT:Niestety nie z Poznania, ale dzięki za chęci. Płyta max 2.9V real 2.95V chyba, że mod na 3.3V.

Edytowane przez eclip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tez wykrywa 2-3-2-5, ale chodza 2-2-2-5 bez problemu przy 2,6V

 

smiem twierdzic ze to sa akurat ultrax na tccd winbond by nie poszedl na 2,6v na takich timingach! i wcale sie tak bardzo tccd nie grzeja nawet jak chodza na 300mhz ale napewno bardziej niz winbond;) i nie ma winbondow ktore robia 280mhz na 2,8v :) ktos oto pytal wczesniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i nie ma winbondow ktore robia 280mhz na 2,8v :) ktos oto pytal wczesniej.

 

Oj są, są zobacz tu http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=230&rectr_str_numer=2 co prawda nie 280MHz ale 275 na 2,8V przy tragicznych timingach, co nie zmienia faktu, że jednak są (oczywiście trzeba mieć wyjątkowe szczęście żeby trafić na bh-5 które chcą w ogóle działać na cl3 a jak widać można).

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ultra X byly robione na TCCD oraz na winbondach i to co jest w tym tescie to jest zdecydowanie stary dobry ultra X (TCCD), teraz juz niestety trudno dostepny a nam pozostalo sie cieszyc z BH-5 ;)

 

No tak ale to nie zmienia faktu, że są,co prawda używane ale jednak są...

 

heh nie było precyzyjnie powiedziane czy chodzi o nowe czy o stare, zresztą tyo już nie wazne.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spox, tylko ja na AN8Ultra jakoś nie mogę z moich za wiele wycisnąć, różnicy pomiędzy VCore 3,2 a 3,4 nie zauważam, no może przesada różnica jest taka że na 3,2 Win ładuje się bez problemu a na 3,4 się nie loguje. Na razie chodzą jak w sig ale dopiero dwa dni je katuje. Najgorsze jest to że wyżej lecą tylko na 2T coś czuję że tu mnie płyta ogranicza.

 

A może te 3,4 jest niestabilne bo zasiłka za słaba, może ktoś wie czy ten Tagan powinien se poradzić czy też nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jednak jak to tccd , niskie napiecia , nie ma problemow z dzielnikami , ale walczcie panowie walczcie :wink:

heh, mi tam chodzą na 250mhz ale na 3,6V na codzień na 240 3,4V też zastanawiam sie na sprzedaniem i zakupem 2x1 giga samsungów UCCC, ALE nie ma za dużo info o tych pamiątkach, ktoś chętny na moje GEJE :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jednak jak to tccd , niskie napiecia , nie ma problemow z dzielnikami , ale walczcie panowie walczcie :wink:

Ja mialem TCCD, Mardok mial Corsaira i Zaba Geila One, wszystkim nowe TCCD chodzily beznadziejne, duze problemy ze stabilna praca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kassiunia - widze, ze tez myslisz o samsungach z allegro...

dosc tanio chodza

 

PITer - sprawdzalem jakis czas temu patrioty na tccd i smigaly calkiem niezle (szkoda ze mialem je tylko kilka godzin, ale 2,5 3 3 7 1T 300mhz poszly przy 2,8V)

w czym testowales ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kassiunia - widze, ze tez myslisz o samsungach z allegro...

dosc tanio chodza

 

PITer - sprawdzalem jakis czas temu patrioty na tccd i smigaly calkiem niezle (szkoda ze mialem je tylko kilka godzin, ale 2,5 3 3 7 1T 300mhz poszly przy 2,8V)

napisz jeszcze jaki dzielnik dla pamieci :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że od pewnego czsu odbywa się dyskusja nad pamięciami GeiL UltraX a ponieważ miałem ostatnio z nimi dosyć dużo problemów to chciałem się podzielić wrażeniami, a więc: jakiś czas temu kupiłem dwa komplety pamięci GeiL 2x512 UltraX 2-2-2-5, byłem zadowolony do czasu jak pojawiły się resety kompa.

Najpierw zrobiłem formata, instalka od nowa a w między czasie zmieniłem dysk na większy więc pomyślałem że to jego wina. Miałem znajomego w serwisie - dysk wymienił bez problemu ale resety pojawiały się dalej. Włączyłem - tak na jaja - memtesta i myślałem że padneeeee - 1500 błędów.

Po różnych kombinacjach w biosie typu zwiększanie napięcia, timingu, wyłączaniu PAT-a (płyta Asus P4C800) błędy były nadal tylko ilość różna. Zadzwoniłem do serwisu, kazali przynieść kompa i zaczęli testować. Oczywiście pojawiły się błędy więc wiadomo - włożyli mi nowy bios, ale to nic nie dało więc stwierdzili że to wina płyty (jest za stara), ustawili pamięć na Cl2.5-3-3-6 - błędów nie było więc stwierdzili że ram jest dobry a mój komputer do bani.

Nie dałem im spokoju to przetestowali jeszcze na jakimś zestawie AMD - oczywiście też poleciały byki ale wytłumaczyli to tym, że tamta płyta jest jeszcze gorsza od mojej i to nie jest wina pamięci.

Jeżeli chodzi o kompatybilność to można poczytać na http://www.geil.pl/modules.php?name=kompatybilnosc

Jakoś tam piszą że ma chodzić nie tylko na najnowszych chipsetach.....

Po godzinie dogadywania się co będzie z tą pamięcią, bo skoro pisze na niej 2-2-2-5 to ma pracować stabilnie i bez błędów z takimi timingami, a jeżeli nie chodzi to niech uprzedzają o takich problemach przy kupnie, zadzwonili do kierownika a on zgodził się na zwrot gotówki. Z tego powodu akurat jestem bardzo zadowolony. Kupiłem 2x512 GeiL 2.5-3-3-6 dużo tańsze i może mają mniejszą wydajność (ok 200 pkt. w PcMarku)

ale przynajmniej pracują stabilnie. Nie mówiąc o różnicy cenowej.

Nie wiem co myślą inni o tych kostkach ale dla mnie UltraX to SZAJS.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że od pewnego czsu odbywa się dyskusja nad pamięciami GeiL UltraX a ponieważ miałem ostatnio z nimi dosyć dużo problemów to chciałem się podzielić wrażeniami, a więc: jakiś czas temu kupiłem dwa komplety pamięci GeiL 2x512 UltraX 2-2-2-5, byłem zadowolony do czasu jak pojawiły się resety kompa.

Najpierw zrobiłem formata, instalka od nowa a w między czasie zmieniłem dysk na większy więc pomyślałem że to jego wina. Miałem znajomego w serwisie - dysk wymienił bez problemu ale resety pojawiały się dalej. Włączyłem - tak na jaja - memtesta i myślałem że padneeeee - 1500 błędów.

Po różnych kombinacjach w biosie typu zwiększanie napięcia, timingu, wyłączaniu PAT-a (płyta Asus P4C800) błędy były nadal tylko ilość różna. Zadzwoniłem do serwisu, kazali przynieść kompa i zaczęli testować. Oczywiście pojawiły się błędy więc wiadomo - włożyli mi nowy bios, ale to nic nie dało więc stwierdzili że to wina płyty (jest za stara), ustawili pamięć na Cl2.5-3-3-6 - błędów nie było więc stwierdzili że ram jest dobry a mój komputer do bani.

Nie dałem im spokoju to przetestowali jeszcze na jakimś zestawie AMD - oczywiście też poleciały byki ale wytłumaczyli to tym, że tamta płyta jest jeszcze gorsza od mojej i to nie jest wina pamięci.

Jeżeli chodzi o kompatybilność to można poczytać na http://www.geil.pl/modules.php?name=kompatybilnosc

Jakoś tam piszą że ma chodzić nie tylko na najnowszych chipsetach.....

Po godzinie dogadywania się co będzie z tą pamięcią, bo skoro pisze na niej 2-2-2-5 to ma pracować stabilnie i bez błędów z takimi timingami, a jeżeli nie chodzi to niech uprzedzają o takich problemach przy kupnie, zadzwonili do kierownika a on zgodził się na zwrot gotówki. Z tego powodu akurat jestem bardzo zadowolony. Kupiłem 2x512 GeiL 2.5-3-3-6 dużo tańsze i może mają mniejszą wydajność (ok 200 pkt. w PcMarku)

ale przynajmniej pracują stabilnie. Nie mówiąc o różnicy cenowej.

Nie wiem co myślą inni o tych kostkach ale dla mnie UltraX to SZAJS.

Pozdrawiam.

Tak jak piszesz DLA CIEBIE, ja trafiłam na dobre modele i jestem zadowolona, na początku miałam problemy , ale dzięki pomocy yotomeczka "WIELKI UKŁON W JEGO STRONĘ" jest wszysko cacy CPU-Z pokazyj BY SPD jak powinień ramki na 3,6V chodza sobie 250mhz a na codzień 240 3,4V , mi pasują ale myślę o 2x1giga

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ ryba , PITer - ppamieci testowalem na moim kompie przy mnozniku x8, b moj venice wiecej niz 2,6ghz nie ciagnie... kombinowalem tez z nizszymi mnoznikami (7 , 6)

testowalem tez spi, pozniej memtestem i troszke gm i oczywiscie gralem w co sie dalo - nfs u2, ut2004, colin - ale trwalo to zbyt krotko na gruntowne testowanie...

postaram sie zagadac z obecnym wlascicielem o jakies screeny, ale nie wiem jak to bedzie i kiedy sie z nim zobacze/zgadam

 

 

@wwe - chyba poprostu zle trafiles - u mnie pamietki tez smigaja... i nie mam na co narzekac -> poza tym, ze to 2x512, a nie 2x1gb ;)

Edytowane przez chase1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...