Skocz do zawartości
sztefen

Ostrzezenie! "czaruś :)" To Oszust

Rekomendowane odpowiedzi

no z tym dowodem to śmiech bo może zeskanować kogoś innego. co do danych mogłeś "sztefen" nie podawać daty urodzenia. przeczytaniu tego postu wydaje mi się że "Czaruś" coś ściemnia. ale to tylko mój osąd. mojego straszego jakieś ponad poł roku temu zwałował gość na allegro na telefon o wrtości 250 zł. mój starszy próbował coś z tym zrobić ale po pewnym czasie dał sobie spokój. nie udało mu się odzyskać tych pieniędzy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mpoim zdaniem ani cruś ani stefan nam czegoś nie mówią.

Wyjątkowo dziwna sprawa...

Dziwne jest również to że stefan nie chce odzyskać kasy.

Rozumiem że mu nie zależy mała kwota dla niego, ale gydyb mnie ktoś oszukał nawet na 50zł, kase musiałbym odzyskać bo świadomośc że ktoś własnie przejada moją kasę i że Dałem zrobić się w bambuko nie dała by mi chyba żyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jest również to że stefan nie chce odzyskać kasy.

Rozumiem że mu nie zależy  mała kwota dla niego, ale gydyb mnie ktoś oszukał nawet na 50zł, kase musiałbym odzyskać bo świadomośc że ktoś własnie przejada moją kasę i że Dałem zrobić się w bambuko nie dała by mi chyba żyć ;)

1691363[/snapback]

A co w tym dziwnego ? Ludzie przecież mają różne charaktery, jeden nie popuści

a drugi da sobie spokój bo nie chce marnować czasu na takie pierniczenie się przez x miesięcy, a żeby odzyskać te 200 zł wyda 2 razy wiecej na bilety czy paliwo na dojazdy na policję czy sądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) do tych którzy do tej pory mi nie wierzyli .... http://www.republika.pl/kubajew/skan.jpg

 

Niemiec.. hmm wiesz jak ten gościu rolował...właśnie zyskiwał zaufanie :) popisał około 90 postów(zarówno na koncie dawnofsun jak i na czaruś) no i wtedy "wydawał" się być już wiarygodny.

Poza tym ja mogę się wydawać niewiarygodny... jasne bo konta "sztefen" używałem tylko i wyłącznie do tropienia tego oszusta. Normalne moje konto na tweaku to "Kubajew"(gdybym cały czas uzywał konta kubajew...nigdy bym sie nie upewnił że to ten złodziej, on by się po prostu zorientował :] ).

Juz odpowiadam na zarzut iż mi na kasie nie zależy. Otóż cała sprawa miała miejsce przed wakacjami...w wakacje niestety wyjechałem do pracy na dwa miechy(nie zdążyłem powiadomić policji:/) no i teraz myślałem że sprawa uległa przedawanieniu...wiadomo jak bywa. Aż teraz patrzę na forum w dziale giełda na dziwnie wyglądające ogłoszenie (łudząco podobyny styl do tego gościa który mnie wyrolował).Się ostro wqrwiłem że znowu chce kogoś oszukać(no i tak powstał ten post! ).... resztę już chyba znacie. Jakby coś było dalej niejasnego to wytłumaczę.

Wiem że jestem nieudacznikiem :) ale dzięki wam się przemogłem (prawdę powiedziawszy głupio mi iść na komisariat :P ) w tym tygodniu zawiaodmię odpowiednie organy ścigania...już nie chodzi o kasę..ale o uczciwość... niech chociaż w zawiasach dostanie... to na 2-3 lata bedzie spokój! Pozdro, dzięki za słowa otuchy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednego nie rozumiem - skoro masz wszystko idź poprostu zgłoś sprawę tam gdzie trzeba - zapewniam Cię ze warto.Jesli masz komplet dowodów - wydruki maili - i nadal uważasz ze zostałeś oszukany to najlepsza metoda.Niezależnie od kwoty policja wie co należy robić a prawie na każdym większym posterunku powstał juz wydział do spraw "inernetowych" - wiem co mówie bo mówie z własnego doświadczenia - u mnie sprawa szybko się wyjaśniła.

Publicznie nawet jak masz racje niewiele zdziałasz poza niepotrzebną polemiką ale efekt nie będzie zadowalający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apeluję do sztefena - składaj zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Takich jak ty (oszukanych) przez tego człowieka może być więcej. Jak nie chce Ci się iść bezpośrednio - ładuj wszystkie dowody jakie masz + stosowne pismo i wysyłaj do Policji/Prokuratury - właściwej dla Twojego lub tego gościa miejsca zamieszkania. Potem tylko jedno przesłuchanie w chatakterze świadka i pewnie będzie po sprawie - większość takich przypadków kończy się w trybie art.335kpk na posiedzeniu przed sądem.

A nawet jak będzie rozprawa - to masz zawsze zwrot kosztów dojazdu.

Nie odpuszczaj - bądź facetem i zgłaszaj! Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, luz... teraz na bank idę na policję. hmm tylko trochę z tą rozprawą mnie przeraza :/ kurna ja mieszkam w trójmieście... do oświęcimia to kawałek jest :] a na studiach się musze stawiać :). Czy rzeczywiście trzeba sie na takiej rozprawie pojawić ? hę...Zawiadomienie złożę w czwartek...bo inaczej nei wydolę na studiach ;P. Dzięki za porady.

Ps. Czaruś taki kozak z początku zamilkł...z podaniem telefonu taki chętny i też lipa ;).

A jednak numer zdobyłem(przyda sie policji ;P). A co do ręcznych porachunków :) to jestem raczej przeciwnikiem...jeszcze to ja bym poszedł siedzieć :]. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwne masz podejście Kubajew. Gdy mnie wyrolowano na 200zł (słynna sprawa Abita NF7 ;-) ) szedłem na policję z przekonaniem "Narobię gnoju temu s********owi! " Na razie odzyskałem całą kwotę, a teraz czekam na rozprawę, oszust pewnie dostanie karę w zawieszeniu, albo grzywnę, ale jest to młody chłopak i teraz będzie miał nas**ne w papierach, co będzie dla niego największą karą. Oszukiwanie przez neta (w sumie to złodziejstwo) trzeba tępić, między innymi po to, żeby ten sam oszust nie naciągnął następnych ludzi. Popuszczanie takim to dla nich zachęta do dalszych "łatwych oszustw" Imo powinieneś to zgłośić na policji, nawet teraz. Jeśli będziesz występował w charakterze oskarżyciela, to ten typek będzie musiał pojechać do trójmiasta a nie Ty do niego. :) Jeśli w charakterze świadka, to nie wiem co będzie... Pozdrawiam.

Edytowane przez Sysak13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli odległość jest daleka, to przesłuchanie może nastapić w drodze tzw. pomocy prawnej - przed sądem z Twojego miasta i nie bedziesz musiał nigdzie jeździć.

Przez takich czarusiów niczego nie mozna kupić bez ryzyka drogą internetową, dlatego trzeba z tym walczyć - rób co do Ciebie należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)+Oct 8 2005, 16:00-->

CYTAT(Czaruś :) @ Oct 8 2005, 16:00)
Ciekawa sprawa.

 

Pan @sztefen pisał do mnie wczoraj, czy przedwczoraj PW, że chce odemnie nabyć HDD/Live'a :)

 

Dziś napisał do Mnie PW o treści:

kurna, Dzisiaj, 10:37

"sprzedajesz czy nie ??"

Odpisałem, że mam potencjalnego nabywcę, więc wstrzymuję się ze sprzedażą...

... a teraz nagle zakłada temat, jako że jestem oszustem... LOL

 

"sunofdown" ? Chyba Ci się chłopcze coś pomyliło. :)

Jasna sprawa! :)

Kilka razy dziennie!

Baaaa, aż strach się bać.

Serdecznie dziękuje :)

 

Więc teraz czekam na wyjaśnienia.

1689502[/snapback]

 

no widać jednak po twojej nieobecności że jesteś krętaczem w łagodnym znaczeniu tego słowa i wyłudzasz te pieniądze!! Takich ludzi jak ty trzeba tępić w zarodku.

 

Sztefen ruszaj na policję i składaj zawiadomienie że koleś ciebie okradł. Nie popuszczaj mu niech spartolą mu papiery może facet się nauczy!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sprawie przesłuchania bo widzę ze są nieścisłości.O ile mi wiadomo przesłuchania odbywają się osobno w miejscach zamieszkania zainteresowanych.Jeśli to nie przyniesie rozwiązania a zwykle jeśli chodzi o mała sumę po przesłuchaniu sprawa ulega przyspieszeniu w sensie takim ze Policja potrafi przekonać do oddania pieniędzy tą nieuczciwą stronę i ma ku temu argumenty.

Jeśli jednak z róznych powodów pieniądze nie zostaną zwrócone lub taki zwrot nie będzie satysfakcjonujący dla pozywającego/zgłaszającego sprawę może on wystąpić z powództwem cywilnym i jesli się nie mylę sprawa odbędzie się w sądzie właściwym dla pozywającego.

Z takiej właśnie racji bardzo daleki dojazd - nominalnie niewielka kwota porumienie z pośrednictwem Policji często dochodzi do skutku.

Wcześniej jednak należy wyczerpać WSZELKIE środki aby porozumieć się i zakończyć sprawę bez udziału Policji.I takie własnie dowody - próby kontkaktu - wydruki maili - ew informacje o rozmowach telefonicznych jesli były bardzo pomagają w rozwiązaniu sprawy.

Celowo nie opowiem się za ŻADNĄ ze stron opisywanego konfliktu ponieważ nie mam żadnej wiedzy aby zająć odpowiednią stronę jak sprawa się wyjasni dajcie poprostu znać co i jak.

Uważam że jesli ktoś uważa ze został oszukany i ma ku temu podstawy - uważa ze sprzedający zrobił to (domniemane oszustwo) w złej wierze i przy pełnej świadomości , uważa ze przedsięwziął wszelkie dostępne kroki aby skontaktować się ze sprzedającym i wyjaśnić sprawę i nadal nie przynosi to efektu moze z czystym sumieniem zgłosić sprawę odpowiednim organom.

Spróbujcie się jeszcze dogadać to dla wszystkich najprostrze choć wiem ze nie zawsze możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dogadywanie... hmm wiesz nawet chciałem sie dogadać. Ale skoro z czarusia taki kozak (patrz na początek posta, jak się wszystkiego wypierał i ze mnie chorego psychicznie robił :/ ) to teraz mu urwa nie popuszczę! :lol: flash z Tobą jeśli mogę to pogadam na PM odnośnie zawiadomienia :P bo widzę że jakieś pojęcie masz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak śledzę ten wątek od samego początku i czytałem kolejne posty aż w miarę się wszystko wyjaśni i teraz możemy być niemal pewni że jednak czaruś to jakiś krętacz. Wszystko poszło za daleko więc się chłopina wycofał.

Masz rację kubajew teraz już nie ma co się dogadywać tylko trzeba z tym ostro pojechać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja napisze prosto - mieszkam kilka litrów paliwa od czarusia  B)

a tak na poważnie - ciekaw jestem jak sprawa się rozwiąże.

Niech wygra uczciwy.

Sam zostałem wyrolowany juz dwa razy i wiem jakie nerwy to kosztuje  :angry:

1695203[/snapback]

to zrobimy zrzutke na kilka litrow paliwa... B)

tacy 'ludzie' buduja takze opinie tym, ktorzy sa uczciwi...

potem sie nazbiera takiego scierwa i czlowiek boi sie kupowac przez internet...

obysmy nigdy nie doczekali czasow, w ktorych jak pojdziemy do osiedlowego sklepiku, to bedziemy meic jakies obawy, ze np. sklepikarz nie wyda nam reszty, albo zamiast pelnowartosciowego towaru da nam zapakowana paczke gwozdzi zamiast ziemniakow...

 

pozdrowienia dla wszystkich uczciwych!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CH3rry Ju!c3: "smieszny jestes i smieszne jest to co piszesz... Czaruś nie ma nic do ukrycia(...) znasz takie przyslowie sztefen - 'winny zawsze wskarze niewinnego'? " Od dzisiaj znam :) ale jednak to przysłowie uniwersalne nie jest! Dzięki za pozdro :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naleza Ci sie przeprosiny... :) Tak wiec przepraszam Cie Serdecznie! :) Winny - Czaruś, wskazał niewinnego - Ciebie Kubajew ;];]

Pozdrowienia jak najbardziej Ci sie naleza, te kierowane do uczciwych! ;]

I jak? Zglosiles sprawe odpowiednim organom...? ;];] Jeszcze raz pozdrawiam! ;]

Edytowane przez CH3RRY-JU!C3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idę w czwartek na komisariat :D bo wcześniej sie nie wyrobię :). Nie musisz przepraszać...Twoje zdanie :P ale Imo szybko poglądy zmieniłeś ;). Ciekawi mnie co powie policjant na sprawę sprzed 3 miesiący :] mam nadzieję że nic nie będzie z tego powodu umażane :/. Aha byłbym zapomniał :P ciekawe czy w porę napisałem tego posta... i czy Czaruś złodziej nie zdąrzył wykiwać nikogo więcej na tweaku! .Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też kiedyś pewien gościu wyrolował ale na butach na Allegro. Sprzedawał podróbki Nike po 129 PLN. Buty faktycznie były marki Goodin i na innej aukcji "szły" po 39 PLN. Z gościem umówiłem się mailowo, że buty mu odeślę za pobraniem i sprawa bedzie załatwiona. Okazało się, że nie odebrał i odesłał. Wtedy się wq...em i przygotowałem calą korespondencję oraz wydrukowałem aukcję gdzie buty "szły" po 39 PLN i postanowiłem iśc na Policję. Narobiłbym gościowi syfu, bo niedość że mnie oszukał to jeszcze by miał sprawę za podróbki! Ostatecznie skończyło się na tym, że buty spodobały się bratu i "wzioł" je ode mnie po cenie kupna ze świadomością, że to podróby. Trochę mi było głupio na początku wobec brachola, ale stwierdził, że mam się nie przejmować i nie robić sobie niepotrzebnego kłopotu.Na Policję nie poszedłem i dziś żałuję, bo trza tępić takich ludzi!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa zgłoszona :) trochę mi teraz ulżyło :D. Pani policjantka dyżurująca bardzo miła :P ponad 1 h mnie przesłuchwiała...niezle co:). Dane osobowe tego typka istnieją... wszytsko sie zgadza...poza datą urodzenia ;P jest o 2 wiosny młodszy :] o ile to on(a konto np. nie zostało założone na jakiegoś gościa w sprawę nie zamieszanego- do sprawdzenia po ip komputera!). No ale zostałem poinformowany...iż mogę być wzywany do oświęcimia :/ bo tam zostało popełnione przestępstwo. I to jest najwiekszy problem. Jak to jest...ja się tam musze pojawić (o ile dostanę takie wezwanie)?

 

Btw. Nie miałem adresu tego "podejrzanego"... miałem tylko nazwisko imię i miejscowość...wiecie ,ze w ciągu 5 sekund pani zadzwoniła do CBA i już miała pełne dane! Sprawdzone czy isnieje ktoś taki i wogóle KOSMOS :-) mają mega bazę danych B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...