Skocz do zawartości
Barthezz365

Logitech Z-2300, Przedlużanie Kabli

Rekomendowane odpowiedzi

Co do buczenia, to nie słyszę go w głośnikach tylko ogólnie z suba/zasilacz/wzmiacniacza. Nie wiem jak zostałem zrozumiany. Byc może to przez listwe zasilającą? Mam jakaś tandete za 30zł 2-letnią. Proponujecie jakieś skuteczne rozwiązanie? Czy nie da sięz tym już nic zrobić?

 

Co do szumów to przypominam że to też kwestia idywidualna :) Przecież nie każdy ma taką samą moc wyjściową na karcie, zależnie od ustawień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem w „głośnikach” jakoś z rozpędu...

U ciebie tylko sub przetwarza częstotliwość 50Hz wiec logicznym jest że tego typu zakłócenia będzie tylko na nim występować.

Oczywiście nie mogę powiedzieć na 100% że mam na pewno rację bo to tylko moja teoria która zresztą wydaje mi się wysoce prawdopodobna.

Wymiana listwy na „lepsza” nic nie da jeśli chodzi o ten przedźwięk ale warto taką mieć.

 

Edit======================

 

Szumy może generować karta zarówno jak i wzmacniacz więc jest to bardzo indywidualna kwestia :)

A ja tylko napisałem o wyłączaniu mikrofonu, doświadczenia z czasów kiedy posiadałem jeszcze dzwiękówkę z mikrofonem :)

Edytowane przez Bartek-83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka długość kabli maja głośniki Z-2300 do satelit ?

 

Bo miałem kiedys Creative 250d... tam był wpinane... a tutaj jak jest ?

krótsze czy dluższe ?

z2300 vs. 250d ? co lepsze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu recenzji w Internecie zamierzam kupić właśnie ten zestaw - Logitech Z-2300. Niepokoją mnie jednak niektóre opinie, że źle słychać średnie tony, co jest podobno szczególnie przykre przy odtwarzaniu m.in. muzyki klasycznej, którą lubię. Czy możecie się jakoś ustosunkować do tego zarzutu? Mam też inne pytanie. Czy karta SoundBlaster Live! 5.1 Digital jest wystarczająco dobra do tych głośników? Innymi słowy, czy zauważę jakąkolwiek poprawę jakości dźwięku przy zmianie na Audigy 2 (X-Fi jest wciąż za droga)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tonów średnich to mi niczego nie brakuje (a co brakuje bardzo wielu podobnym zestawom). Słucham przeróżnej muzyki, co mi w ucho wpadnie i co ma dobrą jakość :) Szczerze powiem, że ja nie narzekam, i według mnie tony średnie są ok. A co do karty muzycznej SB Live 5.1 Digital... Po pierwsze, masz wejście cyfrowe skoro w nazwie podałeś Digital, a więc zapomnij że podłączysz głośniki w ten sposób, Z-2300 ma tylko analog, niestety, więc tylko tak możesz je podłączyć do swojej karty :? Ale i tak lepiej wypada niż Creativki z cyfrowym. A jeśli chodzi ogólnie o karte, bo testowałem moje głośniki na karcie brata (własnie taka sama jak Twoja) i muszę przyznać ze różnica jest duża. Duża jak dla mnie, bo może ktos powie że nic nie słyszy. Zawsze może tak być. Znam ludzi, którzy ciągną na SoundStormie z nVidi i nie słyszą różnicy między swoim sprzętem a audigy 2 (nie mówie tutaj o wersji ZS, która jest najlepszym wyborem jeśli chodzi o Audigy serie 2). A co do X-FI to podbno opłaca się przejść na tą karte ale tylko ze starszych. Tzn jeśli masz Audigy 2 ZS to duzej różnicy nie odczujesz. Nie wiem... Powiedziałem co myśle. Decyzja należy do ciebie :wink:

Edytowane przez kaamien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

przeczytałem od poczatku temat i akurat dokladnie pokrywa sie z tym co mam lub bede mial

 

zakupilem z-2300 i od ponad dwoch miesiecy chodza na zintegrowanej karcie na nf2 :/ w sumie nie ma co narzekać :)

ale stwierdziłem, ze taki zestaw to tak jakby BMW przerobić na gaz, więc zacząlem szukac jakies przewoitej karty muzycznej do kompletu, co by naprawde gralo jak nalezy. szukalem takiej karty, zeby wykorzystala ten THX w głosnikach i znalazlem. To SB Audigy 2 OEM. Z tego co czytałem na forum jest to najlepsza karta za taka cene (niestety teraz sporo podrożała i kosztuje 159 na www.esc.pl) no i wlasnie dziś zamówiłem. Przestrzegali ludzie przed Audigy 2 value (nie wiem dlaczego, skoro różnią sie tylko tym, ze value nie ma FireWire- no może jest też jakaś inna róznica-nie znam się aż na tyle :) )

 

Właśnie stad moje pytanie: Czy głośniki z THX inaczej grają z kartą zgodną/nie zgodną z THX ?? Ktoś to porównywał ??

Dzieki za uwagę,

pozdrawiam

 

PS.u mnie też nie ma buczenia (zwykła lista, chyba ma już z 8 lat :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpier powiem o kartach... Z pośród wszystich Augidy 2, wersja ZS jest najwyższą, najlepszą kartą, dużo lepszą od swoich poprzedników. Znalazłem swego czasu jakaś wypowiedź (chyba na benchmark.pl - pytania do firmy creative, ale nie pamiętam dokladnie więc moze sie myle), że ZS od innych rozni sie wieloma rzeczami. Dlaczego więc po Audigy 2 wyszła odrazu 4? Bo ZS jest własnie tak jakby Audigy 3. Wiem że takie pisanie to same bzdury, ale Creative to potwierdza, bo takie miała cele z tą kartą. Więc nie wiem czy jest sens pakować się w Audigy 2 OEM czy Value. Co do Value to dużo osób mówi że nie warto, bo to kicz. Ile w tym prawdy, nie wiem. Co do OEM to też nie mam pojęcia co to za karta. Porównam do karty graficznej. bierzesz grafike 6600GT z najwyższej półki, firmową, z dobrymi szybkimi pamięciami, dobrym taktowaniem itd... i porównujesz z dużo tańszą, ale też 6600Gt, ale jakąś bezfirmową, słabą i tak dalej... Wiecie w czym pies pogrzebany. Tak mi się wydaje że tak samo jest z kartami muzycznymi. Aha, podobno tylko karty z pudełkiem (retail) robi creative. Wszystkie inne są tak jak klawiatury Logitech OEM - niby logitech, wszystko z logitecha, ale robione przez inne firmy. Porównywać mozna bez końca :) Moje zdanie jest takie, że jak kupować to coś konkretnego, nawet gdyby miało się czekać dłuzej na wymarzoną rzecz B)

 

THX nie jest czymś magicznym. To po prostu certyfikat przyznawany przez Lucas Films (chyba się nie myle?). Wyznacza on jakiś tam standard głośników, a raczej ich jakości dźwięku. Co do kart, pewnie jest tak samo. Im karta lepsza, tym może zostać jej przyznany taki certyfikat. Pewnie (to tylko domysły) Creative włosy z głowy sobie wyrywał (swego czasu) aby niektóre karty zostały obdarowane THXem :) Wydaje mi się że nie odczujesz różnicy między dobrą kartą bez THX, a podobną kartą ale z THX. Różnica tkwi w odsłuchu dobrej jakościowo muzyki. Jeśli słuchasz audioDVD, audiuCD, lub np. malo skompresowane AC3 to moze bedziesz slyszal roznice. Na mp3 wątpie - mały zakres jakości.

 

To chyba tyle :) Powiedziałem co myśle, nie każdy musi się z tym zgadzać...

 

U mnei buczenie jest nadal, ale coraz bardziej zmuszam się nad zmiana listwy na jakąś dobrą.

 

Edit: SILAN z nforca napewno!!!

Edytowane przez kaamien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kaamien: wszystko by bylo fajnie, gdyby nie jeden fakt: A2 OEm ma te same przetworniki co A2ZS.

Jedyne roznice to zlocone styki i obsluga 7.1 na wyjsciu analogowym - tego pierwszego sie i tak nie uslyszy, a drugie jest zbedne (przynajmniej w kontekscie tego topicu).

 

Skad wziales info o rzekomych innych firmach to nie wiem... ale smierdzi mi to Talibami w Klewkach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Info o innych firmach wziąłem z TEGO forum! I chyba źle się zrozumieliśmy... Chodziło mi o to, że ktoś robi karty OEM (tylko takie) na zlecenie Creative, oczywiście z wszystkimi częściami układami ze ''stajni creative''. Nie wiem na ile w tym prawdy i niestety nie pamiętam kiedy o tym czytałem, ale jestem pewien że ktoś się tak wypowiadał na tym forum i nikt mu swego czasu nie zaprzeczył! Może teraz Creative zmieniło polityke... To tylko moje sugestie. Co do OEM i 2 ZS zobacz na różnicę w cenie? Nie wydaje ci się to conajmniej dziwne? Przecież opcja 7.1 zamiast 6.1 i złocone styki nie mogą tyle kosztować... Chyba że to taki myk ze strony producenta, wszystko jest możliwe. Za pozłacane styki też czasem trzeba płacić :) Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...