Skocz do zawartości
finqreth

Problem Z Us Robotics

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam maly problem z routerkiem US Robotics  9105 nie swieci sie dioda ADSl i WAN IP

1700003[/snapback]

Hmm to chyba jakaś plaga bo ja mam od wczoraj ten sam problem tylko że z 9106. Żeby było ciekawiej najpierw nie mogłem go używać bo czekałem na aktywację neostrady, tzn linia była przygotowana, router się synchronizował tylko coś w centrali było walnięte i nie działało. Teraz jak mi już poprawili na centrali to z kolei router nie działa... Czym to może być spowodowane, soft czy może wysypał się router sprzętowo? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat do góry bo mój problem nie ustąpił i mam bardzo ładną ozdobę biurka za 400 zeta.

Przinstalowałem windę i mam teraz jeszcze większy problem, bo poza tym że modem się nie synchronizuje to nie mogę go zainstalować. Instalka wysypuje się w momencie gdy sprawdzana jest komunikacja z routerem. Nie może go po prostu znaleźć.

Jakbym chciał wgrać nowy firmware to mogę to tylko przez Easy Configurator zrobić? Bo on też mi się nie instaluje ponieważ jak nie może nawiązać połączenia z routerem to przerywa instalację.

Czy możliwe jest żeby poprzez ręczne zresetowanie bramy coś się w oprogramowaniu routera namieszało???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat do góry bo mój problem nie ustąpił i mam bardzo ładną ozdobę biurka za 400 zeta.

Przinstalowałem windę i mam teraz jeszcze większy problem, bo poza tym że modem się nie synchronizuje to nie mogę go zainstalować. Instalka wysypuje się w momencie gdy sprawdzana jest komunikacja z routerem. Nie może go po prostu znaleźć.

Jakbym chciał wgrać nowy firmware to mogę to tylko przez Easy Configurator zrobić? Bo on też mi się nie instaluje ponieważ jak nie może nawiązać połączenia z routerem to przerywa instalację.

Czy możliwe jest żeby poprzez ręczne zresetowanie bramy coś się w oprogramowaniu routera namieszało???

1714676[/snapback]

Po pierwsze: nie stawiaj na biurku, ale raczej np.na górnej półce (duże zakłócenia szczególnie ważne przy USR9106)

po 2 jeśli nie synchronizuje wciśnij przycisk na tylnej ściance (wg. instrukcji reset przywróci ustawienia fabryczne)

po 3 do konfiguracji możesz wejść przez przeglądarkę internetową np. IE czy Opera itd. :wpisując adres 192.168.1.1

oraz 2x "admin" (log i hasło)

twoje ostatnie pytanko.....nie namieszało tylko wróciło do ustawień fabrycznych!

po ostatnie....konieczny update do wersji 9106_USR96345GW_Release.2.5.bin

i będzie jak "skała" na koniec dużo cierpliwości instalacja trwa "długie minuty", przerwanie jej robi dokładnie taką "kaszanę" jak opisujecie!

Edytowane przez imalas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konieczny update do wersji 9106_USR96345GW_Release.2.5.bin

1726880[/snapback]

Ok, ale jak mam zrobić update softu jeśli nie mogę zainstalować Easy Configurator'a? Chyba że jest możliwość instalacji tylko tego bo jak wywala mi instalację routera w trakcie to Easy Configurator też się nie instaluje.

Z tym czekaniem to może muszę być bardziej cierpliwy ale jak prawie po 10 minutach nie chce mi wykryć routera i ciągle próbuje ustanowić połączenie to wymiękam i przerywam instalkę. Resetów routera też próbowałem i za nic nie chce się synchronizować. Może ten wbudowany modem ADSL padł :( Ale lipa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...