Skocz do zawartości
marcellus

Civilization 4

Rekomendowane odpowiedzi

Gość SamoDobro

a ja mam pytanko z innej beczki: zadziala to to na XP64, bo na pudelku takiego info nie znalazlem.

 

w Irlandii wersja specjalna zawiera dodatkowo drukowana Civilopedie - ponad 400 stronnicowa bukwa z osztywnej okladce udajacej skore. tylko akurat zabraklo w sklepie - zagapilem sie zamiast kupic od razu :-( - cena: 64.99€ (wersja normalna 54.99€)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To link do cywilizacji do dodania do gry, a nie tłumaczeń :)

Zresztą gra jest opisana nieskomplikowanym angielskim, tych co jeszcze nie grali, a słabo znają język mogę zapewnić, że sobie poradzą i to bez częstego sięgania po słownik!

Wracając do nowych cywilizacji -> polska cywilizacja: http://forums.civfanatics.com/showthread.php?t=144016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

jako ze nikt mi nie odpowiedzial, przekonalem sie organoleptycznie.

Civ IV (oryginal, bez patchy) na X64 nie rusza. uruchamia sie i wywala blad z serii The application caused an error and we're very sorry - The Happy Microsoft Family.

moze to kwestia StarForce (chociaz nie jestem pewien, czy gra jest nim zabezpieczona bo nie wymagala restartu) - moze cos innego, w sumie dziwne, bo demo dzialalo.

a sama gra - pierwszy raz nie zszedlem na kolacje na dol odkad mam nowego kompa. zasiedzialem sie do 23, kobieta sie na mnie obrazila, a ja nie moge sie doczekac az wroce z pracy i jakos dogadam sie z Niemcami i Hiszpanami ktorzy tluka sie miedzy soba i chca mnie wciagnac w swoja zawieruche.

wybajerzona grafika na szczescie nie jest priorytetem - oj cos czuje, ze Swieta spedze przed kompem :)

jak pogram dluzej (wiecej niz kilka godzin) postaram sie napisac cos wiecej

aha - instrukcja ma ponad 200 stron! do tego zalaczone jest drzewko technologii, rang wojskowych, opis roznych rodzajow terenu - jedyna wada to to, ze zadrukowana obustronnie - bo tak to by byla idealna sciagawka do powieszenia na scianie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako ze nikt mi nie odpowiedzial, przekonalem sie organoleptycznie.

Civ IV (oryginal, bez patchy) na X64 nie rusza. uruchamia sie i wywala blad z serii The application caused an error and we're very sorry - The Happy Microsoft Family.

moze to kwestia StarForce (chociaz nie jestem pewien, czy gra jest nim zabezpieczona bo nie wymagala restartu) - moze cos innego, w sumie dziwne, bo demo dzialalo.

a sama gra - pierwszy raz nie zszedlem na kolacje na dol odkad mam nowego kompa. zasiedzialem sie do 23, kobieta sie na mnie obrazila, a ja nie moge sie doczekac az wroce z pracy i jakos dogadam sie z Niemcami i Hiszpanami ktorzy tluka sie miedzy soba i chca mnie wciagnac w swoja zawieruche.

wybajerzona grafika na szczescie nie jest priorytetem - oj cos czuje, ze Swieta spedze przed kompem :)

jak pogram dluzej (wiecej niz kilka godzin) postaram sie napisac cos wiecej

aha - instrukcja ma ponad 200 stron! do tego zalaczone jest drzewko technologii, rang wojskowych, opis roznych rodzajow terenu - jedyna wada to to, ze zadrukowana obustronnie - bo tak to by byla idealna sciagawka do powieszenia na scianie ;)

smiga na 64 bitach az milo. wydaje mi sie ze nawet szybciej sie laduje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

smiga na 64 bitach az milo. wydaje mi sie ze nawet szybciej sie laduje

:mur: to ja nie wiem co mam zrabane

wywala mi blad

system czysty (tylko 3D Max i Painter + FEAR i CivIV) :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde albo ja jestem slepy albo tego nie ma ! w civ 3 mozna bylo sobie wejsc w miasto i obejrzec jak wyglada z bliska wszystkie budynki cudy swiata. Jednak w civ 4 nie moge tego znalesc. HELP ME

Nie ma. Można tylko przybliżyć maksymalnie widok globalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym trochę odświeżyć temat i zapytać civmaniaków o swoje strategie w tej grze. Jak lubicie grać najbardziej? Wiem, że niektórzy lubią agresywną grę, inni spokojniejszą, nastawioną na dyplomację.

Ja na przykład lubię spokojne gry, skupiam się na ekonomicznym i technologicznym rozwoju. Najbardziej lubię wyścig o Alpha Centauri :)

Jedna z moich ulubionych strategii to początkowa dość szybka ekspansja, budowanie cudów i dyplomacja. Jeżeli mam kompa na swojej wyspie to staram się go szybko zlikwidować, żeby umożliwić sobie lepszy rozwój. Lubię grać na dużych wyspach lub kontynentach bez barbarzyńców.

Gram tylko w BTS z najnowszym patchem :)

 

pozdrawiam

m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobne upodobania co do rozgrywki tylko ekspansja w moim wypadku jest umiarkowana czyli do momentu kiedy mogę jeszcze utrzymać państwo bez zbytnich cięć w jednostkach czy nauce a gdy już mam wybudowane sądy w miastach, wynalezione pieniądze wtedy zaczyna się ciekawa rozgrywka komp jest już dość mocny, rozwój naukowy ma na moim poziomie lub wyższy i masę jednostek i trzeba się powoli na wojnę szykować, bawiąc się w dyplomacje w międzyczasie aby oddalić widmo zbliżającej sie nawałnicy wroga a w najgorszym wypadku dwóch nawałnic z obu stron :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ogóle w IV podoba mi się motyw religii, super sprawa. Nie za bardzo umiem tylko z Pałacu Apostolskiego korzystać. Najczęściej jestem jedynym, który ma daną religię, więc nie mam konkurencji w wyborach :P Tylko nie wiem jak samemu jakieś rezolucje wywoływać. Ale może jeszcze ogarnę :P

Też zawsze gram najdłuższą rozrywkę, więcej frajdy :)

Art jaka jest twoja ulubiona nacja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...