Skocz do zawartości
enone

Acer Vs. Toshiba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam niemały problem. Chcę kupić laptopa i jestem zdecydowany i mam dwa modele do wyboru:

 

Acer TravelMate 4104 WLMi - LX.TA505.176

Centrino P4 M-760-2MB(Dothan-2.0B), 2.06MHz, 80GB, 512DDRII, DVDRW DL, ATI Radeon X700-M 64MB, FIrDA FireWire TV, GbLAN modem WiFi, 15.4in, WXGA, WinXP Pro

 

TOSHIBA Satellite M40X-119

Centrino P4 M-740(Dothan-1.73B), 60GB, 512DDR, DVDRW, Intel 915GM max 128MB, 6-in-1 FireWire TV, LAN modem WiFi, 15.4in, WXGA, WinXP Home

 

 

Prosze nie sugerowac sie konfiguracja, chodzi mi raczej o opinie firm jako takich.

Chodze i pytam się różnych ludzi o opinie i dojść nie moge do wniosku który wybrać. Mianowicie o co chodzi...

TOSHIBA:

Znana marka... no ale wlasnie czy to juz tylko marka? Slyszalem ze w modelach Satellite psują sie matryce (sama gwarancja obejmuje DOPIERO powyzej 14pixeli, co daje do myslenia). Z serwisow komputerowych wiem, ze na 3 sprzedane Toshiby, 2 wracaja zpowrotem... i to nie byly tanie modele, kazda kolo 5tys. zl, mam wrazenie ze Toshiba to juz tylko marka, a wnetrznosci sa duzo slabsze niz mozna by sie spodziewac. Moi znajomi maja Toshiby i sa z nich calkiem zadowoleni, nie uswiadczyli zadnej awarii...

ACER:

Jak sie zapytalem kolegi, co o nim sadzi, to mi odpowiedzial "To jest taki lepszy Medion", generalnie nie wiem za duzo o tej firmie, poza tym ze na 300 sprzedanych ok 7 wraca do serwisu (w sumie to duzy plus). Podobno zajmuje pierwsze miejsce pod wzgledem sprzedazy w Europie. Ale tak naprawade nie mialem wiecej z nia do czynienia i nie wiem jakiej jakosci sa te notebooki, jakie maja matryce? czy lepsze od toshiby? Czytajac watki na forum, zauwazylem ze duzo ludzi posiada Acery, moze rzeczywiscie firma jest lepsza od Toshiby? A moze po prostu tansza, co wcale nie musi sie przekladac na jakosc...

 

Prosze o pomoc i opinie.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli w opisie acera nie ma ze Crystalbrite a toshiby ze truebrite wiec podobny shit :P Rzaden z powyzyszych raczej nie ma tych rozszerz to lepiej sobie odpuscic. Acery dobry i tani sprzet, wlasciwie sprzet o rewelacyjnym stosunku jakosci/ceny a toshiba jak kazdy markowiec w podobnej cenie do acera oferuje "rewelacyjna" zintegrowana grafe no i najczesciej akcentowny punkt przez ogol, jaki to markowy sprzet ma dobry serwis :P Acer ponoc nie ma dobrej opini wzgedem serwisu ale na tak naprawde dotyczy to marginalnego odsetku ludzi. Bierz acera. Tylk odpusc sobie te intele :) Bierz 3023 albo 5021/5024.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moja druga Toshiba i nie miałem z nimi żadnych problemow.

Fakt jest taki że jest droższy od Acera ale jakoś Acer nie przemawia do mnie (chociaż miałem go kupić ale w ostatniej chwili znalazlem ten model który używam :) ).

Jedyna rzecz jakiej mi brakuje to matryca TruBrite.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten model Acera 5024 ma naprawde super dodatki, ale generalnie powstalo pytanie czy lepiej miec CENTRINO z 2mb cache'u i 2Ghz czy TURIONA ktory jest oczywiscie 64bitowy, 1Mb cache'u i 1.8Ghz... w sumie to nie ma wiele aplikacji pod 64bity, a w sumie zalezy mi na maksymalnej szybkosci operacji... szkoda ze notebooki z intelem nie sa tak dobrze wyposazone jak te z amd ;(

 

A co wy o tym myslicie? ktory procek lepszy??

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam niemały problem. Chcę kupić laptopa i jestem zdecydowany i mam dwa modele do wyboru:

ja to przerabialem jakis tydzien temu :))

 

 

TOSHIBA:

Znana marka... no ale wlasnie czy to juz tylko marka? Slyszalem ze w modelach Satellite psują sie matryce (sama gwarancja obejmuje DOPIERO powyzej 14pixeli, co daje do myslenia).

dopuszczalna liczba dla WXGA to 3 typu I (ciagle zapalony pixel), 3 typu II (ciagle zgaszony pixel) i 6 typu III (zrabany subpixel). Przekroczenie ktorejkolwiek z tych wartosci daje powod do wymiany matrycy. Z drugiej strony mozesz miec 6 martwych pixeli i 6 subpixeli i niczego nie zrobisz :( Ja przy zakupie sprawdzalem dokladnie, zeby juz na starcie nie miec tego "ficzera" :)))

 

 

Z serwisow komputerowych wiem, ze na 3 sprzedane Toshiby, 2 wracaja zpowrotem... i to nie byly tanie modele, kazda kolo 5tys. zl, mam wrazenie ze Toshiba to juz tylko marka, a wnetrznosci sa duzo slabsze niz mozna by sie spodziewac.

ja slyszalem cos dokladnie przeciwnego - ze Toshiba to jest cos porzadnego i ze rzadko wraca do serwisu. Z drugiej strony kazdy sprzet moze sie zepsuc, moze sie trafic trefna partia itd....

 

 

Moi znajomi maja Toshiby i sa z nich calkiem zadowoleni, nie uswiadczyli zadnej awarii...

ja narazie tez, w powiedzmy 99% :)

 

 

nie wiem jakiej jakosci sa te notebooki, jakie maja matryce? czy lepsze od toshiby?

Toshiba ma matryce Samsunga ZTCW. Na stacjonarce tez mam LCD Samsunga i sa to IMHO najlepsze matryce. Tym laptopowym troche brakuje, byc moze te TrueBrite'y i CrystalBrite'y dorownuja lub zblizaja sie do tych zewnetrznych lcd, w kazdym razie ja nie mialem mozliwosci tego porownac, zas ta standardowa mi w zupelnosci wystarczy.

 

 

Prosze o pomoc i opinie.

nie napisales nic o cenach, konfig jednoznacznie na korzysc Acera, ja sam na poczatku chcialem kupowac Acera, naczytalem i nasluchalem sie wiele (m.in. o serwisie, jakosci zlozenia), potem znalazlem toshibe centrino za 3500zl (chcialem brac acera za 4500) wiec 1k zl w kieszeni, do pracy wystarczy az nadto :)))

 

Pozdrawiam

Grzesiek

Edytowane przez lisek1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie napisales nic o cenach, konfig jednoznacznie na korzysc Acera, ja sam na poczatku chcialem kupowac Acera, naczytalem i nasluchalem sie wiele (m.in. o serwisie, jakosci zlozenia), potem znalazlem toshibe centrino za 3500zl (chcialem brac acera za 4500) wiec 1k zl w kieszeni, do pracy wystarczy az nadto :)))

1702437[/snapback]

Hmmmm... mam ok 5.2tys zl

 

Wiesz w sumie to znalazlem dzis:

 

TOSHIBA Satellite M40-236

Centrino P4 M-740(Dothan-1.73B), 60GB, 512DDR, DVDRW, ATI Radeon X600-M 64MB, 6-in-1 FireWire TV, GbLAN LAN modem WiFi, 15.4in, WXGA, WinXP Home

 

i jest bardziej zblizona do tego acera ktorego wymienilem...

 

Generlanie zastanawia mnie jedna rzecz. Bo patrzylem na rozne firmy, ze tak powiem topowe(asus,ibm,hp,dell) i wszystkie w tej cenie mialy zblizona konfiguracje... do czego zmierzam, czy mianowicie ten acer nie ma zbyt wysokiej konfiguracji, czy to ze jest ona tak wysoka nie odbije sie na marnej jakosci, calego sprzetu...

 

Pozdrawiam

Przemek

 

szczerze mowiac juz kurde denerwuje mnie to cale zastanawianie sie nad tym co wybrac, wychodzi na to, ze co sie trafi (wogole niezaleznie od firmy) to albo jest ok albo sa problemy jak cholera, myslalem ze na tym etapie rozwoju technologii lapty beda mniej zawodne... i chociaz producenci beda bardziej wyrozumiali, jesli produkuja shit, a tu wychodzi na to ze jestesmy w epoce kamienia lupanego i zbierania jak najwiekszej ilosci bananow z drzew... rzygac sie chce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten model Acera 5024 ma naprawde super dodatki, ale generalnie powstalo pytanie czy lepiej miec CENTRINO z 2mb cache'u i 2Ghz czy TURIONA ktory jest oczywiscie 64bitowy, 1Mb cache'u i 1.8Ghz... w sumie to nie ma wiele aplikacji pod 64bity, a w sumie zalezy mi na maksymalnej szybkosci operacji... szkoda ze notebooki z intelem nie sa tak dobrze wyposazone jak te z amd ;(

 

A co wy o tym myslicie? ktory procek lepszy??

pozdro

1702325[/snapback]

Prawda jest taka ze te turion nie ustepuje w aplikacjach 32 bitowych intelowi. Wiec nic sie nie traci na jego i wyborze i pracowaniu w 32 poki vista sie nie pokaze, a zawsze to przyslzosciowy procek. Bo jak by nie mowic 32 sa na wymarciu, coprawda jeszcze to potrwa ale upadek jest nieunikniony. Turion mimo 1mb cache nieustepuje intelowi, obecnie akcentowanie tych 2mb to raczej chwyt marketingowy niz realne korzysci, Intel chce pokazac ze w czyms jest lepszy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda ze notebooki z intelem nie sa tak dobrze wyposazone jak te z amd ;(

 

A co wy o tym myslicie? ktory procek lepszy??

pozdro

1702325[/snapback]

Test wydajnosci

http://www.laptoplogic.com/resources/articles/42/1/1/

 

Wniosek testerow: lepszy Turion bo tak samo wydajny ale tansze i lepiej wyspoazone laptopy. Przy podobnej wydajnosci sa tansze od lapow z Centrino, chyba lepiej miec notebooka z 1G RAM i karta z 128MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wyborze zwróć uwagę na czas pracy na baterii. Toshiba ma rewelacyjny program do oszczędzania baterii. Ja pracuję tylko w Wordzie i Internecie i bateria wytrzymuje średnio 3 godziny (ciut ponad). Oczywiście są na to myki typu przygaszanie matrycy co ileśtam % zużycia baterii, ale patent działa.

Znajomy ma Acera 3002 i tam bateria pada po 0,45-1h pracy:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toshiba ma rewelacyjny program do oszczędzania baterii. Ja pracuję tylko w Wordzie i Internecie i bateria wytrzymuje średnio 3 godziny (ciut ponad).

z ta rewelacyjnoscia to ja bym nie przesadzal. W pewnym momencie strasznie mnie wkurzal gdyz przy otwarciu 2-3 stronek (jak sie okazalo chodzilo o banery flash) procek zwiekszal taktowanie z 800MHz do 1.73GHz i natychmiast wlaczal sie takze wiatrak. To byla lekka paranoja. Nie wspominam juz, ze przy podlaczonym zasilaniu sieciowym domyslnym ustawieniem jest "Pelna moc" czyli stale ustawienie 13x133. Obecnie doinstalowalem sobie Notebook Hardware Control i chodzi tak jak powinno (mam Toshiba Power Saver 7.03.06.C tak jak mi Toshiba zainstalowala)

 

Mój laptop bez oszczędzaczy energii proponuje mi 4h pracy przy przyciemnionej matrycy (ale bez przesady) Zresztą przy jasnej nie da się siedzieć bo wypala gałki oczne  w 30-o stopniowej skali jaskrawości, pracuję zwykle na 3-4 poziomie niezależnie od źródła zasilania.

Po załączeniu oszczędzacza energii licznik pokazuje 5h i tyle fkatycznie działa laptop o ile nie zaczynam się bawić czytnikiem CD lub oglądaniem filmów.

imho 3h to dobry wynik, zwlaszcza ze jest osiagany w normalnej pracy. W 5h nie uwierze, chyba ze masz dodatkowo obnizone taktowanie, napiecie i wylaczona matryce, a sam lapek chodzi nic nie robiac. Ewentualnie kupiles jakas hiper pojemna baterie :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wyborze zwróć uwagę na czas pracy na baterii.  Toshiba ma rewelacyjny program do oszczędzania baterii. Ja pracuję tylko w Wordzie i Internecie i bateria wytrzymuje średnio 3 godziny (ciut ponad). Oczywiście są na to myki typu przygaszanie matrycy co ileśtam % zużycia baterii, ale patent działa.

Znajomy ma Acera 3002 i tam bateria pada po 0,45-1h pracy:(

1708306[/snapback]

A co ma piernik do wiatraka, to nie kwestia marek tylko komponentow a nie softu producenta. Moj acer przy wordzie/www/filmie trzyma ponad 3h :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, chyba tematy sie pomieszaly...

 

generlanie chodzilo mi o jakos matryc w tych dwoch laptopach...

 

generalnie bylem ostatnio w karen i kazalem sobie postawic 3 laptopy kolo siebie:

 

- acer (bez crystal brite)

- toshiba (z true brite)

- fs (z glare)

 

i bylem tam z dwoma kumplami co siedza w temacie i razem stwierdzilismy jedno: fs miazdzy te dwie pozostale marki, jakos i nasycenie kolorow jest po prostu sliczne, a tamte jakies wyblakle, bleee oczywiscie acer byl najgorszy ;), ale to juz nie ma znaczenia... w sumie zdecydowalem sie na fs amilo m1437g czy jakos tak za 5000zł

 

pozdro 500

Edytowane przez enone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, chyba tematy sie pomieszaly...

 

generlanie chodzilo mi o jakos matryc w tych dwoch laptopach...

 

generalnie bylem ostatnio w karen i kazalem sobie postawic 3 laptopy kolo siebie:

 

- acer (bez crystal brite)

- toshiba (z true brite)

- fs (z glare)

 

i bylem tam z dwoma kumplami co siedza w temacie i razem stwierdzilismy jedno: fs miazdzy te dwie pozostale marki, jakos i nasycenie kolorow jest po prostu sliczne, a tamte jakies wyblakle, bleee oczywiscie acer byl najgorszy ;), ale to juz nie ma znaczenia... w sumie zdecydowalem sie na fs amilo m1437g czy jakos tak za 5000zł

 

pozdro 500

1713912[/snapback]

Powiedz mi lepiej,gdzie widziales tego FS za 5000? Sam sie do niego przymierzam i ta cena jest zachecajaca.

Pozdrawiam Nimitz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a ja sprawilem sobie miesiac temu ACERA Tm 4104 i od 3 tyg lata po europie , bo w Polsce nie potrafia wymienic układu graficznego . Usterka była bardzo dziwna : np. w fifie zawodnicy nie mieli ręki , głowy etc. , nad boiskiem wyświetlały sie dodatkowe elementy ;-) w windowsie mniejsze ikonki mialy rozowe otoczki , w biosie niektore piksele przebarwialy sie . Ogolnie NIE polecam ACERA i jesli mozliwe to na naprawe oddawac do sklepu a nie do serwisu , dzieki temu dostalem laptopa zastepczego - ASUS A3500L - bez rewelki , ale filmy da sie poogladac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...