Skocz do zawartości
herbatniczek

Wifi W Domu :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Witam,

Mam dwa komputery i internet z kablówki. Do sieciówki zwykłej kompa A idzie modem, jest w nim też druga sieciówka i jest na niej podpięty drugi komp (który też oczywiście ma swoją sieciówkę) i działa to na zasadzie współdzielenia łącza.

Jeśli chodzi o płyty główne to główny ma MSIKT4V a drugi nie wiem.

 

10 metrowy kabel mnie jednak straszeni wkurza. Chciałbym na kompie drugim mieć dostęp w całym mieszkaniu 150mkw.

Czy to się nada? http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=16341

 

A może co innego?

 

WAŻNE: Komputer podłączony do głównego nie musi mieć Netu, jak ten główny jest wyłączony (a nawet nie powinien)

 

Słyszałem że można by zastosować dwa bluetoothy pod usb.

 

 

Mam już mętlik w głowie, pomocy!!

 

Co dokładnie kupić żeby było jak NAJTANIEJ??? Na kompie drugim będą tylko przeglądać sieć, nic dużego ściagac nie będą. Na głównym tylko lecą gigabajty miesięcznie.

Edytowane przez herbatniczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że można by zastosować dwa bluetoothy pod usb.

......

Co dokładnie kupić żeby było jak NAJTANIEJ??? Na kompie drugim będą tylko przeglądać sieć, nic dużego ściagac nie będą. Na głównym tylko lecą gigabajty miesięcznie.

 

bluetooth ma kiepski zasieg i bedzie problem z 150m2, kup dwie karty wifi na pci i bedzie chulac.

 

Ja mam router wifi w swoim pokoju na oknie ze standardowa ant. I mam net w calym mieszkaniu (90m2) i udostepniam tez sąsiadem ktory mieszka pietro wyzej ale po 2 stronie kamienicy (odleglosc jakies 15m).

 

I szwystko chodzi git, miedzy sąsiadem a mna transfery caly czas ok 550KB/s z netu tak samo smiga (lacze 10mbit :P )

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...