Skocz do zawartości
tse_tse

Problem Z Przegrzewaniem - Acer Tm 240

Rekomendowane odpowiedzi

moja kumpela kupiła niegdyś acera tm 240.

na początku wyszedł problem ze sterownikiem do polskiej klawiatury. żeby go wyeliminować, za każdym razem po ponownym zainstalowaniu windowsa, trzeba grzebać w bebechach systemowych. zawsze ktoś jej w tym pomaga. ale nie o tym problemie chciałem napisać.

 

doszła do wniosku, że sprzęt się przegrzewa. na domiar złego, po ponad roku użytkowania, można poczuć lekki swąd plastiku. może to tylko wrażenie. ja mam lapka z centrino a acer 240 korzysta z celerona, więc nie wiem do jakich temperatur może się dopuszczalnie nagrzać.

 

dajcie mi proszę namiary na serwis acera i kompetentnych ludzi. napiszcie proszę ile będzie kosztować zdiagnozowanie tego sprzętu.

jeśli możecie to podajcie też namiar na jakieś programy, przy pomocy których można łatwo wykryć usterkę. szczególnie w obrębie chłodzenia, lub problemu z nadmiernym przegrzewaniem się procesora lub innego podzespołu.

 

najcieplejszym miejscem laptopa jest prawy górny róg - od spodu.

 

dziękuję za wszelką pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam porobelm z toshiba satellite a75-s225. Piekielnie sie cholerstwo grzeje(tak samo jak u ciebie prawy gorny rog jest najgoretszy).Dwia wiatraki pod spodem nie tłoczą zimnego powietrza bo blat biurka sie nagrzewa i automatycznie tlocza cieple co prowadzi po 15 min uzytkowania do automatycznego wylaczenia sprzetu.Musialem sie uciec do stawiania laptopa na ksiazkach-to zdalo exam no ale wyglada dosc komicznie. Wiem ze w sklepie www.arest.pl jest taka podstawka chlodzaca z dwoma wiatrakami pod laptop. Nie wiem jeszcze jak sie to sprawuje ale musze sobie taka sprawic. Doradzano mi na forum rozkrecic sprzet i przeciscic wiatraki - nie pomoglo . Swoja droga nie wiem po kiego wala producenci produkuja takie laptopy co sie tak mocno grzeja , co z tego ze mam p3,2 i radka ale nie moge go uzyc np. do gier bo sprzet ma do kitu chlodzenie i najzwyczajniej w swiecie nie daje rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale ty masz maszyne, ktora ma prawo sie grzac.

przy tej konfiguracji...

dlatego ja wybralem centrino.

 

ale ten acerek ma celerona, a moze robic za farelke (dla nieobytych z tematem: dmuchawa z cieplym powietrzem).

 

w ktorym miejscu czujesz najwieksza temperature i jakie podzespoly sie tam znajduja ?

 

dzieki za szybka odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W prawym gornym rogu mam radeona 9200 i w tym miejscu to jest maly piecyk . Mozna rece ogrzewac w zimowe wieczory.Probowalem szukac jakis ustawien karty zeby zmniejszyc moc/predlkosc wiatrakow/itp ale nic nie zalazlem. Laptopa sprowadzilem ze stanow pol roku temu i tak sie zastanawiam czy toshiba w polsce mi go naprawi za free. jak nie to chyba go opchne i kupie jakas dobra uzywke bez wiatrakow pod spodem . btw czy tobie tez wiatraki chodzą jak dzikie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W prawym gornym rogu mam radeona 9200 i w tym miejscu to jest maly piecyk . Mozna rece ogrzewac w zimowe wieczory.Probowalem szukac jakis ustawien karty zeby zmniejszyc moc/predlkosc wiatrakow/itp ale nic nie zalazlem. Laptopa sprowadzilem ze stanow pol roku temu i tak sie zastanawiam czy toshiba w polsce mi go naprawi za free. jak nie to chyba go opchne i kupie jakas dobra uzywke bez wiatrakow pod spodem . btw czy tobie tez wiatraki chodzą jak dzikie ?

1709803[/snapback]

pytasz mnie o mojego lapka - qosmio f10 - 101, czy o tego acerka tm 240 ?

jeśli chodzi o moją toskę to moim zdaniem chodzi cicho. czasem wkurza mnie to, że wiatraczek włącza się, po chwili wyłącza i tak w kółko. kiedyś w nocy wykonywałem wyjątkowo parszywą robotę - zaległości z pracy - i przerzucałem dane w arkuszach exela. wkurzony na maksa, zmęczony, wokół cisza, a tu co mam zapisać dokument, albo zrobić jakąś inną złożoną operację, włącza się wentylatorek. niezbyt głosno, ale po jakimś czasie chciałem wyrzucić laptopa przez okno. na szczęście wszystko dobrze się skończyło. od tamtej pory już mi to nie przeszkadza.

:)

 

na pokładzie mam procka 1.7 Centrino i GeForce go5700, przy gierkach typu Doom III, czy Rome Total War, po pewnym czasie zaczyna się coraz mocniej kręcić. ale w porównaniu z moim starym poczciwym blaszakiem, nawet w punkcie kulminacyjnym jest cichy. przy czym wiatrak wyrzuca sporo gorącego powietrza - wylot mam w lewym górnym rogu.

:)

 

żebyś jednak mógł mieć pełen obraz, musielibyśmy to do czegoś porównać. kiedy piszę ten tekst wiatrak jest ledwo słyszalny, chodzi miarowo i ultracicho.

 

pozdrawiam

 

---------------------------------------------------------------------------------------

wiecie coś może na temat tego serwisu ?

http://www.hostplus.pl/

Edytowane przez tse_tse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...