Skocz do zawartości
sebi0104

Sempron 2800+

Rekomendowane odpowiedzi

Nie musisz wcale zmieniać wentyla.

 

* pasta ?

* wentylacja w budzie ?

* CooperShim ?

1710498[/snapback]

 

Pasta nie wiem jaka jest jakies 6 miesiecy temu byla zmieniana w serwisie bo sam tego nie robie raz procka rozwalilem wiec nie ruszam,chlodzenie na procku to gigabyte neon cooler 7-pro http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=16112

co ciekawsze chodzi mi na 3500 obrotow a nie na 3400 jak w jego opisie czyli i tak szybciej niz jego specyfikacja co do chlodzenia w budzie to jeden 12 cm wentyl z przadu przed nim zamontowane dwa dyski nastepnie jeden 80mm na scianie obudowy wiejacy na proca i dwa wentyle 80mm z tylu budy wyciagajace powietrze,wiec tak to wyglada aha i w zasilaczu 12 cm wentyl tec ciagnie z budy.

 

 

Nikt nic leprzego mi nie poleci???By schlodzic to bardziej??? :sad:

Edytowane przez sebi0104

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytaknko co polecacie do chlodzenia tego w opisie chce miec jak najnizsze tem jak tylko to mozliwe prosze o linki do stronek z chlodzonkiem:)z gory dziekuje,Obecnie mam temp w idle 40/42 ale cche zejsc nizej wiec co waszym zdaniem i to schlodzi???

1710484[/snapback]

42 stopnie w idle!!!!!!?????, stary na ile ten procesor jest wykręcony na 3000MHz. Ja mam cooler box, obudowe zamkniętą, zero wentylacji obudowy a proc wykręcony na prawie 2500MHz i temperatura idle to około 26 stopni a w stresie dochodzi do max 40 stopni. Masz cztery wentyle wdmuciach!ące i wydmuciach!ące i całkiem niezły cooler, więc wydaje mi sie że masz źle zamocowany cooler na procu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MArcinusik wymień sensory i nie podniecaj się tak bo ci to nie na zdrowie wyjdzie n/c

1716379[/snapback]

Ot właśnie takich forumowiczów nam potrzeba, powiedziałem że ma cooler na procu chyba źle zamontowany bo przy takim wietrzeniu budy to troszke zaduza temperaturka a ty o jakichś sensorach i że się podniecasz czy cos tam, no poprostu twoja wypowiedź pasuje do tego tematu jak ty do tego forum :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko że nie podałeś czy jest to sempron s754 czy sA

z wentylatora wnioskuje że jest to sA

Jeżeli tak to te temperatury się są takie znowu takie straszne(gdyby to było s754 to byłyby straszne), choć przy takiej wentylacji i obrotach coolera mogło by byc troche lepiej.

raczej nie mam sensu wymieniać coolera(jeżeli chodzi o wydajnośc, bo przy tych obrotach to pewnie nieźle hałasuje) najlepiej kup paste arcitc ceramique(czy jakos tak) i przesmaruj procesor, albo jak sie boisz to poproś kogos znajomego.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ok ok. teraz ciekawostka bios i speed fan te same temp pokazuja ale program od plyty głownej nizsze o 10 stopni wiec co mi tu przeklmauje??I tak ten sempron jest na socket A

I nie 10 wentyli ajest ich 4 dwa byly dwa dolozylem jeden w scianie dmuchajacy na proca i jeden z tylu wyciagajacy!!bo akurat mi zalegaly po starej obudowie a bylo miejsce w nowej na wentyle.Tak ale w stresie przy obecnej pogodzie nie mam wiecej niz 46/48 i to po kilku godzinach gry w nfs czy far cry w lato dochodzilo mi do 52 ale w pokoju mialem okolo 30 stopni wiec czemu sie tu dziwic?wiec czy jak na ten procek 48 w stresie to duzo??sam juz nie wiem co o tym myslec:(ja sam go nie zdejme i nie przesamruje a narazie brak kasy by oddac do serwisu pol roku temu byla pasta wymieniana i po wymianie temp nic sie nie zmienila wiec czy to ma sens?

Edytowane przez sebi0104

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...