Skocz do zawartości
..::SNAP::..

Jaki blok i zapinka do WC ?

Rekomendowane odpowiedzi

chcem kupic ten blok

 

Dołączona grafika

Wymiary: 50x60x18mm

23 kanały o średnicy 4.1mm

Kanał wlotowy i wylotowy o średnicy 15mm

Powierzchnia oddawania ciepła ok.13752mm^2

Możliwość podłożenia pod Blok modułu Peltiera

Możliwość podłożenia pod Blok płytki miedzianej -copper plate

Specjalne zagłębienie na wierzchu zabzpieczające przed osunięciem

 

& nei wiem jaka zapinka bedzie to niego lepsza

 

Dołączona grafika

 

czy ta

 

Dołączona grafika

 

szczerze ta druga wyglada troszke nie pewnie z tymi sprezynkami :P

btw ... co myslicie o tym bloku? moze wtbrac jakis inny? wszystko ma dzialac na XP 1700@ ile wlezie z wc ... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta druga zapinka rownie dobrze moze pracowac bez tych sprężyn, są one po to, aby całość przed przykręceniem nie latała ci - zeby była stabilna. a tak nawiasem mowiąc, to chyba bardziej pewne jest mocowanie bloku do płyty niz do socketu. blok jak by nie było troche waży. nie twierdze, ze pierwsza zapinka nie zda egzaminu, ale druga wzbudza większe zaufanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta druga zapinka wyglada nie tak źle...jakby nie patrzeć ma mocowanie w 4 punktach. Ale z kolei tamta pierwsza jest raczej łatwiejsza w montarzu.

Wybór należy do ciebie. Zobaczymy co doradzi brać tweakowa.

Pozdrufka :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta druga zapinka rownie dobrze moze pracowac bez tych sprężyn, są one po to, aby całość przed przykręceniem nie latała ci - zeby była stabilna. a tak nawiasem mowiąc, to chyba bardziej pewne jest mocowanie bloku do płyty niz do socketu. blok jak by nie było troche waży. nie twierdze, ze pierwsza zapinka nie zda egzaminu, ale druga wzbudza większe zaufanie

moze masz racje z ta zapinka, jak przykrece do mobo to jest mniejsza szansa ze mozna ukruszyc procesor podczas zakladania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta druga zapinka wyglada nie tak źle...jakby nie patrzeć ma mocowanie w 4 punktach. Ale z kolei tamta pierwsza jest raczej łatwiejsza w montarzu.

Wybór należy do ciebie.  Zobaczymy co doradzi brać tweakowa.

Pozdrufka :lol:

ja preferuje jednak do płyty wiem ze zapinki do soceta są dośc wytrzymałe ale wieksze zaufnie mam jak przykreciłem 0,5kg blok śrubami do płyty. i wiem ze nie ma mimo wszystko nic sie ułamać(a kiedyś był taki post wyłamane zaczepy soceta )

bo wtedy nie tylko płyta ale i proc pójdzie na śmietnik wiec lepiej na śrubach do płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie blok trzyma sie od roku na takiej prowizorce ze glowa boli - wysmiali byscie mnie za takie zapiecie - ale ja nie narzekam - kawalek blachy - sprezysta i sie dobrze trzyma.....zadnych srub - poprostu nie mialem czasu robic czegos lepszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie blok trzyma sie od roku na takiej prowizorce ze glowa boli  - wysmiali byscie mnie za takie zapiecie - ale ja nie narzekam - kawalek blachy - sprezysta i sie dobrze trzyma.....zadnych srub - poprostu nie mialem czasu robic czegos lepszego

Nie łam sie Stary ja tez mam suuuuuper hiper zapinke

 

prostokątny kawałem plastiku z obudowy drukarki hp :D:D

i 4 sruby z piwnicy śred. 3mm trzyma sie tak ze płyte (ecs)przekreciłem mozna by powiedzieć tzn jak przkreciłem blok na chipset to już nie wstała nawet po zdjeci i założeniu orginalnego. wiec śruby pewniejsze tylko nie przesadz z dociskiem bo po prsku bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dawna wiadomo ze najprostrze rzeczy zdaja egzamin najlepiej. A co do zapinki to ta druga. Mojm zdaniem nacisk sie bedzie rozkladal na wiekszej pow. a nie dosc ze blok ciezki to jeszcze socket go musi utrzymac. Maialem juz wylamane te pastiki ale pszy slot jeden wiec nie osztowalo mnie to drogo ( nowa pszejsciówa ). Mysle wiec ze z mojego punktu widzenia bedzie ta druga lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak spoko ta druga. Od dluzszego czasu przymierzam sie do budowy WC z pomoca pana wizjonerka:) i tez myslalem o tej zapince lecz moja obudowa nie ma wyciec w tym samym miejscu co plyta glowna:( Wiec jak bede chcial zalozyc ta zapine to bede musial plyte odkrecac:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak spoko ta druga. Od dluzszego czasu przymierzam sie do budowy WC z pomoca pana wizjonerka:) i tez myslalem o tej zapince lecz moja obudowa nie ma wyciec w tym samym miejscu co plyta glowna:( Wiec jak bede chcial zalozyc ta zapine to bede musial plyte odkrecac:(

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to polecałbym raczej zapinkę do Socketa, według mnie jest pewniejsza, ale niestety do tgo bloku zapinki są "w robocie", wiec posiłkuje sie zapinkami z DiscoTech. Co do drugiej zapinki MOBO... wdług mnie jest git, ale to moje subiektywne zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...