Jump to content
Sign in to follow this  
Frod0

9800pro Vs. 6600gt Vs. 6800le

Recommended Posts

witam moje pytanie dotyczy dosc nie codziennego zestawienia kart graficznych na szynie AGP. Zastanawiam sie nad kupnem jednej z tych kart ale chodzi mi o wydajnosc ale tez opłacalnosc danych kart dodam ze karta ma mi służyc przez okres ok. 1- 1,5 roku i chcialbym troche jeszcze na niej pograc.

Zastanawiam sie pomiedzy:

RADEONEM 9800pro

GeForcem 6600gt

GeForcem 6800Le

Zmodowany 6800le będzie o wiele wydajniejszy, a jak nie dostaniesz modowalnego 6800le to kupuj 9800pro, pograć to sobie na nim pograsz przez najbliższy rok, ale o max detali i fsaa i af możesz zapomnieć.

Leadtek ma "lepszejsze" chlodzenie :) Poza ty to nie ma wiekszych roznic miedzy tymi grafami, ktora Ci sie podoba. 6800LE jest sporo lepsza oferta niz 6600GT tymbardziej, ze ceny sa podobne.

Ale jak 6800LE się nie zmoduje to bedzie wolniejszy od 6600GT...

Ale jak 6800LE się nie zmoduje to bedzie wolniejszy od 6600GT...

1713084[/snapback]

Na allegro przeciez jest pelno modujacych sie z gwara na moda, wiec nie ma problemu. Tak z ciekawosci, dlaczego Ty zawsze dajesz "..." na koncu zdania ? :wink:

Edited by DziubekR1

To jak bym juz kupil tego 6800le to jaki kupic zasilacz bo jak sie domyslam to moj megabajta 350w nie da rady.

Tak z ciekawosci, dlaczego Ty zawsze dajesz "..." na koncu zdania ?  :wink:

1713277[/snapback]

Wiedziałem, że ktoś wcześniej, czy później o to zapyta... ;) Bo jeszcze coś bym tam dopisał, ale nie ma takiej potrzeby więc daje"..."...

Delta z allegro za ~45zł...

Edited by HucK

A ktora z tych kart jest najbardziej podatna na OC?? i jakie sa wynki?

i czy w/w zasilacz pociagnie ktora kolwiek karte po OC? a jesli nie to jaki je pociagnie?

A ktora z tych kart jest najbardziej podatna na OC?? i jakie sa wynki?

i czy w/w zasilacz pociagnie ktora kolwiek karte po OC? a jesli nie to jaki je pociagnie?

1713452[/snapback]

Wszystkie wyzej wymienione karty pociagnie nawet po OC. Bardzo dobry zasilacz. Bierz modowalnego na min. 12 potokow 6800LE i nie pytaj o wiecej, bo ma bardzo dobre wyniki. :)

Edited by DziubekR1

Ja bym polecił fortrona, nowsza konstrukcja i na pewno cichsza(delta jest na bebechach chiefteca a chieftec to jest tornado w budzie w kazdym razie moja 450 ;)

Edited by tanx

Ja bym polecił fortrona, nowsza konstrukcja i na pewno cichsza(delta jest na bebechach chiefteca a chieftec to jest tornado w budzie w kazdym razie moja 450 ;)

1714733[/snapback]

Oj mylisz sie i to bardzo. Ta DELTA 350W jest praktycznie nieslyszalna, a ja jestem bardzo wyczulony na tym punkcie. Co do konstrukcji to sie nie wypowiem, bo w tej dziedzinie nie jestem specem, ale co do wydajnosci tej DELTY to nic dodac, nic ujac, rewelacja.

Aha, jeszcze jedno. To Chieftec jest na bebechach DELTY i to zarowno ten 350W, jak i 450W, ale to tak na marginesie :wink:

Edited by DziubekR1

tez mam problem pomiedzy 6600gt a 6800le

jestem raczej za zakupem 6800le od leadteka w ktorym mozna odblokwoac 12 potokow i 5 verteksow,

moze ktos wie jaki o\c ma ta karta po odblokowaniu 12\5 i 16\6

czekam na szybka odpowiedz!!!!

1.Nikt nie daje pewności odblokowania potoków/werteksów.

2.Po odblokowaniu możliwości O/C nie powinny się zmniejszyć, bo te jednostki zostały przewidziane, ale są zablokowane. Myśląc logicznie nic nie powinno się zmienić nawet o 1MHz.

Jeśli by założyć, że nie odblokuje się potoków (wertesky prawie zawsze się da) to 6600GT będzie najszybszy z całej trójki. Ale jeśli odblokuje się (jakąkolwiek ilość) to 6800LE będzie najszybszy.

Panowi ale ile da sie MHZ podkreci 6800le prz yodblokowanych 12\5 i 16\6??

pytam sie bo nei wiem ktorego zakupic

i czy chlodzenei ledateka wystarczy zeby ja chlodzic?

Panowi ale ile da sie MHZ podkreci 6800le prz yodblokowanych 12\5 i 16\6??

1727588[/snapback]

My nie jesteśmy wróżki...