Skocz do zawartości
Yeti 666

Komp na olej.

Rekomendowane odpowiedzi

:twisted: no właściwie to nie na olej a w oleju. Zastanawiam się nad dwoma rzeczami jak schłodzić olej i czy olej silnikowy nie będzie miał złego wpływu na pozespoły kompa. Interesuje mnie temperatura +/- 20 stopni i nie wiem czy wystarczy chłodniczka (alternatywnie myśle o agregacie z lodówki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezbyt madrym pomyslem by to bylo chyba ze dorwalbys olej bazowy np. mineralny albo olej transformatorowy bo oleje silnikowe "normlane" przez to ze maja te wszystkie dodatki uslachetniajace sa rakotworcze w pewnym stopniu pozatym dosc mocno smierdza

 

ponadto taki olej silnikowy nie nadaje sie za bardzo do temp. -20C do 0C gdyz po prostu bedzie za gesty by go uzywac

 

olej transformatowrowy do -40C spoko wytrzyma ale bedzie wtedy bardzo gesty wiec najprawdopoodbniej po prostu olej bedzie mial -40C przy samym parowniku i bedzie zbyt gesty aby go pompowac a przy procesorze i innych ukladach w pc bedzie mial i po 50C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dochodza koszty sam mialem kiedys taki wynalezek. Za czasów c 300 A. Nie polecam po pierwsze osiagniesz lepsze wyniki na samym agregacie a co do oleju to tylko transformatorowy nic innego. Acha pompa musi byc przystosowana do pompowania oleju czyli byc mocna a co za ty idzie glosna trudno takie dostac zeby je przystosowac do domowego ukaldu. Ja mialem calego kompa zanuzonego w tym oprocz monita i cdka myszki i paru zeczy. Powiem ci jedno wydatki i praca poniesione na uruchomienie takiego ukaldu sa niewspolmierne do wydajnosci dlatego lepiej zrobic dobre wodne na cpu gpu i chipset, albo fc. A jak sie juz upierasz na tym to chlodniczka tylko z klimatyzatora podejdzie nic innego. Bo jest wydajne i latwo ja zdobyc na szrocie tylko zazwyczaj sa juz nieszczelne wiec cza dobrze trafic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Olej tylko na zamóweinie w sklepie jkims samochodowym albo jak znasz kogos z energetyki to se zalatw.

 

2. Pompa najlepiej mocy wiekszej niz 25 w o duzych przekrojach i zeby dawal jaiesik przyzwoite cisnienie tloczenia. Jakas duza do oczek wodnych albo do wypompowywania wody.

 

3. Chldnica z jakiegos ukladu który pracuje na oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to juz nie wiem co ci doradzic. Tak jak mówie nie bendziesz mial ciszy to napewno bo pompa o takiej wydajnosci aby to schlodzic i wogóle ruszyc to cicha napeno nie bendzie. Lepiej moim zdaniem zalozyc WC albo FC jak bys mial to zamiar chlodzic agregatem. Najwiekszym probemem w takim rozwiazaniu jest ruszyc ten olej i pompowac go z odpowiednia iloscia. Ja uzywalem pompy zatapialenej do pompowania wody ze studzienek. Mialem ja na dzialce. Cicha to ona nie byla ale wydajnosc miala spox 2500 l/h ale nie to sie liczyło. Miala mocny silnik no i bardzo dobre lopatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa do CO powinna sie spoko sprawowac (chyba ze sie myle ?)

Olej transformatorowy da sie zalatwic :)

jakby co to wal na priv

Prawdopodobnie się mylisz

będzie potrzebna pompa tłokowa np. przepchnięcia oleju transformatorowego (sprawdziłem empirycznie, olej + PowerHead 802 strasznie dużo mycia było później - w sumie pompuje ale bardzo cienko )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa do CO powinna sie spoko sprawowac (chyba ze sie myle ?)

Olej transformatorowy da sie zalatwic :)

jakby co to wal na priv

Prawdopodobnie się mylisz

będzie potrzebna pompa tłokowa np. przepchnięcia oleju transformatorowego (sprawdziłem empirycznie, olej + PowerHead 802 strasznie dużo mycia było później - w sumie pompuje ale bardzo cienko )

Jezeli juz to raczej pompa zebata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...