Skocz do zawartości
ffx

Socketa Vs Socket754 - Czy Warto Sie Przesiadac?!

Rekomendowane odpowiedzi

jak sadzicie ?

czy warto przesiadac sie z Athlona XP 2000+ (266) + Soltek SL75DRV5 na platforme S754 (Sempron 2500+ + Asus@NF3 250)

 

wczesniej juz pisalem posta ale zostal zamkniety z reszta ewentualny sprzet na przesiadke znalazlem

chodzi po prostu o to, ze Soltek sie skopal i trzeba wymienic ...i tak po prostu mysle, czy dalej inwestowac w SocketA czy moze przejsc na S754 :)

 

( nie da rady z 939 bo finanse nie pozwalaja )

Edytowane przez ffx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto ale nie na tego 2500+ taktowanie tylko 1,4 nie podkrecisz wiecej niz 2ghz, a 2600+ ma juz taktowanie jak 2800+ wiec warto w niego zainwestowac, co do mobo to zalezy czy cchesz agp czy pcie jesli pcie i to wez gigabyte k8ne nie jest to super plyta ale najlepsza na 754 z nforce 4, jesli z agp, to jest wiele lepszych plytek od tego Gb np. dfi, epox czy abit nf8. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z płyt do o/c

to zostają dfi

gb rev 1.1

epox rev 3.2

no i gb rev 2.0-tutaj niestety max napiecie na proca to 1.55 v :angry: zydy zaoszcżedziły paru kondziorków i napiecie max obnizyli...

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzet na pewno nie bedzie do krecenia ;) no ...na pewno nie do ekstremalnego krecenia :P

 

stabilna i szybka plyta - ot tak :)

jesli asusow nie polecacie a tak tego k8ns zachwalacie to chyba sie skusze :)

 

oczywiscie w gre wchodza tylko plyty na nforcie :)

a co z abitem np. ? :) NF8 wyglada ciekawie

Edytowane przez ffx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej tego podkręcić i wytrzymać troche, a potem kupić S939... Ja tez tak robie, mam kase na s 754, ale po co, jak i tak nie bedzie duzej roznicy... 2 lata sie pomecze na tym co mam i wtedy Athlon X2 DDR2 i PCI-E...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej tego podkręcić i wytrzymać troche, a potem kupić S939... Ja tez tak robie, mam kase na s 754, ale po co, jak i tak nie bedzie duzej roznicy... 2 lata sie pomecze na tym co mam i wtedy Athlon X2 DDR2 i PCI-E...

1720752[/snapback]

buhehehe, mowisz ze miedzy twoim durniem i sisem a 754 nie ma dużej róznicy?

prosze wyjdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa różnicy nie ma ...w wordzie :lol:

 

 

Nie ma duzej różnicy między durniem a sempem s754 :lol: :lol:

No tak w końcu między duronem a a 64 też nie ma duzęj a sempron s754 to lekko tylko wycięty z cache-u a64. Pp co te matoły kupują a64-powinnoi robić durex x2 z 2 rdeniowymi dyronami.... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa różnicy nie ma ...w wordzie     :lol:

Nie ma duzej różnicy między durniem a sempem s754  :lol:  :lol:

No tak w końcu między duronem a a 64 też nie ma duzęj a sempron s754 to lekko tylko wycięty z cache-u a64. Pp co te matoły kupują a64-powinnoi robić  durex x2    z 2 rdeniowymi dyronami....  :wink:

1720844[/snapback]

A ja sie zastanawiam dlaczego nazwa Duron has been died? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@99tomcat

Powiedz mi jakie rev. płyty Gb sprzedaja aktualnie bo ja zamowiłem gigabyte k8ne w apollo.pl i zastanwaim się czy dostane to rev. dobre do krecenia(mialem juz te plyte ale od razu padla nawwet nie zainstalowalem windowsa ic zekam na 2 ogzemplarz :?

@HucK

Nie myslaes na nad sprzedaniem aktulanego kompa i przesiadce na np. slot 1 przeciez to niewieka różnica w wydajnosc co nie??

PS jak bys stwierdzil ze tak to mam sprawnego PII 266 128mb ram hdd 3gb ati rage za 100zl do sprzedania :lol2: :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak teraz kupie S754 to i tak na moim GF nie bede mial wiele wiecej, a jak zmienie karte, to tez nic mi to nie da, bo reszta to bedzie hamowac, wiec lepiej zmienic wszystko na raz... (a na to to narazie nie mam kasy) Pomecze sie na tym ze 2 lata i potem kupie sobie cos nowego...

Edytowane przez HucK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem EPoX 8RDA3 i AXP2500+ (barton)@2000MHz (10x200Mhz). Teraz mam to co w podpisie. Wydajnościowo Samperon 2800+ na defaultowym ustawieniu (1,6GHz)lekko przewyższa mojego starego AXP podkręconego na te 2Ghz. To było jeśli chodzi o gry. W pakowaniu plików rarem Samperon jest już 3 razy szybszy od AXP (bardzo często pakuje obrazy ISO to wiem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...