Skocz do zawartości
RB338

Athlon 64 3000+

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Jestem tu nowy i mam pytanie. Co należy zrobić aby podkręcić Athlona 64? Jestem w tym zielony, nigdy tego nie robiłem a chciałbym go trochę podkrecić, słyszałem o jego dużych możliwościach co do podkręcania. Mam płytę Gigabyte K8 Triton i w biosie po wciśnięciu Ctrl +F1 są opcje do tego ale ja nie wiem co zmieniać a co nie :( Prawda jest taka, że ja nigdy nie podkręcałem procesora. Czy mógłby mi ktos pomóc? od czego zacząć itp itd?

 

Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam.

 

Szymon

 

:mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło przejżeć to forum ale dobra.........................................

Wiec po pierwsze lipne mobo............................

Po drógie podaj jaki masz zasilacz ram, konfig całego kompa

Po trzecie to znajdż w biosie Cpu freqency czy fsb frequency istaraj sie jechac coraz wyzej, jak to opanujesz zajmiemy sie zmiana napiec i dzielnikow dla pamieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło przejżeć to forum ale dobra.........................................

Wiec po pierwsze lipne mobo............................

Po drógie podaj jaki masz zasilacz ram, konfig całego kompa

Po trzecie to znajdż w biosie Cpu freqency czy fsb frequency istaraj sie jechac coraz wyzej, jak to opanujesz zajmiemy sie zmiana napiec i dzielnikow dla pamieci

--------------------------

 

Lipne mobo? tzn?:)

Zasilacz: 350W Chieftec GPS-350EB-101A

Ram: niestety narazie tylko 512MB DDR400 CL2.5 (Zamierzam niebawem dokupić jeszcze raz to samo!!!)

Płyta: Gibabyte GA-K8NF-9

Grafika: ATI Radeon X300SE (to chyba nie jest ważne ale nie wiem)

Procesor: Athlon 64 3000+ Venice (0.09) 1800Mhz

Dysk: Samsung 80GB PATA 7200 8MB

Nie wiem co jeszcze byś chciał. Najlepiej napisz:)

Edytowane przez RB338

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipne nie lipne ale sie da cos zrobic. Wejdz do Motherboard inteligent .... Bedzie tam HTT . Defaultowo masz 200. Lecisz tym w gore i podkrecasz. Pilnuj HT ktore masz na bank x4 ustawione wiec daj sobie x3. Potem pamięci nie wiem na ile ci pozwola . Wiec dla pewnosci ustaw dzielnik 2/1,5 a jak nie masz to 2/1.66 i timingami sie pobaw.

Acha i dowoltuj proca bo pewnie to nie selkt wiec daj mu od razu 1,5 V. HTT tez mozesz podbic o 0,1 V.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecę SP2004. Poza tym nawet Prime potrafi testować pamięć - ale MemTest też się przyda...

 

Ale najlepiej to próbuj tak długo podnosić magistralę, aż Windows się nie zabootuje. Jeśli będą blue-screeny to podnieś napięcia o 0.125V i znowu próba. Dalej blue-screeny +0.125V i tak w kółko. Tylko uważaj na temperaturkę - podobno bezpieczna granica to 60 stopni.

 

PS.

Czytałeś ten poradnik? Tam masz wszystko jak na dłoni - nawet jest podział na podkręcanie "łatwe" i podkręcanie "trudne". Dodatkowo masz tam tablicę z opisanymi dzielnikami pamięci i sporo innych rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz jeszcze prostszy opis - http://www.dzikie.net/index.php?art=faq_oc_a64

 

Ale wiesz co, powiem ci jedno - ja też kupiłem sobie Venice'a, też mam zamiar go podkręcać i też się na tym kompletnie nie znam. Ale zanim o cokolwiek zapytałem, to przekopałem całe forum w poszukiwaniu info na ten temat i dzięki temu wiele rzeczy dowiedziałem się sam. Teoretycznie mógłbym zapytać ludzi wprost i by wyszło na to samo, ale czy nie daje ci to większej satysfakcji, dochodzenie do czegoś samemu? Inna sprawa, że przez to forum się strasznie zaśmieca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz co, powiem ci jedno - ja też kupiłem sobie Venice'a, też mam zamiar go podkręcać i też się na tym kompletnie nie znam. Ale zanim o cokolwiek zapytałem, to przekopałem całe forum w poszukiwaniu info na ten temat i dzięki temu wiele rzeczy dowiedziałem się sam. Teoretycznie mógłbym zapytać ludzi wprost i by wyszło na to samo, ale czy nie daje ci to większej satysfakcji, dochodzenie do czegoś samemu? Inna sprawa, że przez to forum się strasznie zaśmieca.

......................

 

Masz rację, że większą satysfakcją życiową jest to jak do czegoś dochodzisz sam, nie tylko w poszukiwaniu podkręcenia procesora ale generalnie we wszystkich dziedzinach życia ale wiesz, nie zawsze ma się czas na szukanie i czasami trzeba zapytać wprost! Prawda jest taka, że to jest procesor który kosztuje przeszło 500 zł i wolałem zapytac wprost niż eksperymentować ;) Ale pomimo wszystkiego, masz racje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej dokładnie przeczytaj część dla zaawansowanych - jest tam opisana gruba część zagadnienia w prostej formie.

 

I streszczenie:

-jak najwyższe FSB, kosztem wszystkiego, oprócz wynikowego taktowania

-hyper transport nie może przekroczyć możliwości twojej płyty (HTx5 - 1GHz; HTx4 - 800MHz)

-kombinuj nad jak najlepszym wynikiem przy nie więcej niż 1.55V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...