Skocz do zawartości
zielu33

Wysoka Temperatura Cpu

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem czemu ale temperatura jest ciągle 67*C przy jakiejś akcji rośnie i komputer się wyłącza. Może to wina pasty ale nie wiem czy dobrze ją nałozyłem i czy nie potrzeba wyszlifować radiatora...

1722011[/snapback]

Dotknij palcem radiatora jak najbliżej podstawy, przy 67*C powinien być gorący.

Jak będzie zimny/ledwo ciepły to znaczy że jest źle założony.

 

A jak już go zdejmiesz to szlifowanie + Arctic Ceramique napewno nie zaszkodzi.

 

No i w takich przypadkach zazwyczaj podaje się rodzaj proca i MoBo (czy kręcony? obudowa wętylowana?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nowy wentylator 1722011[/snapback]

Ziomuś kupiłem identyczny wentylek i mam dokladnie to samo! Proc(AMD2600+) przekręcony na 2200 grzeje się aż strach! Mam teraz ustawiony na 2015 i jakoś da się żyć ( temp ok. 45st). Jak włączam kompa i mam włączonego post reportera to dowiaduje się że mój wentylator jest uszkodzony i ponoc się nie kręci... Dziwne bo hula az miło... Radiator grzeje się jak trzeba, wymieniałem paste 2 razy, szlifu nie robiłem bo proc oddaje temp dobrze... Problem tkwi zapewne w samym wentylatorze, który poprostu zdaje się nie wyrabiać... u mnie mam teraz 2 300 obr./min. i 45-50 stopni... Już nie wiem co robić, bo budżet nie przewiduje zakupu nowego wentylatorka :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten proc tak ma z grzaniem ;) u mnie to samo ale ja go potraktowałem pentagramem i wykręciłem do 2200Mhz i jest cicho i w miarę chłodno (Pentagram QC80AlCu) stres:61 praca: 53.

1723223[/snapback]

a na moje oko to masz zle zalozonego coolera/zle przesmarowanego pasta/kiepska pasta. w stresie powinienes miec max tyle co w idle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura jest taka bo jest puszczony na minimum obrotów jakieś 1650rom dlatego, pasta jest ok. nie tam jakiś plastik. Jak dam na max obrotów to w idle mam 35 a stres 40 ale jest głośno. Polerowałem nawet tego pentagrama.

1723237[/snapback]

no chyba ze tak... ale ja bym dodal jakies 300 rpm wiecej, glosniosc bardzo nie wzrosnie ale temp spadnie - imo szkoda katowac proca w idle przy ponad 50 st...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na moje oko to masz zle zalozonego coolera/zle przesmarowanego pasta/kiepska pasta. w stresie powinienes miec max tyle co w idle...

1723233[/snapback]

Po tym jak ostatno patrzyłem pod ten cooler to na całym procku (obok rdzenia) jest pasta :? niestety nie mam pojęcia jak ją usunąć... A boję sie to czyscic zwykłą szmatką(macie pomysł jak to zrobić?) coolera razej mam dobrze założonego bo wszytsko się ładnie wczepia....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...