Skocz do zawartości
silasek

Nowy Komp

Rekomendowane odpowiedzi

czesc..chcialbym zebyscie mi pomogli zlozyc pewny sprzet..a wlasciwie ma to byc maszyna ktora starczy na dosc dlugo...kasy mam na to 7300 zl. wiec tak:

 

procek : najlepiej P4 z serii 6xx jakos bardziej pentium mi odpowiada

chlodzenie na procek: tego wogole nie wiem co kupic..cichy zeby byl i dobrze chlodzil

grafa : albo najnowszy geforce 7800)moze ultra jak wyjdzie) albo radeon najnowszy..tylko nie wiem ktora z kart jest lepsza i bardziej zaawansowana technicznie

ram : tego tez wogole nie wiem co wybrac...najlepiej zeby bylo duzo 2GB dual

zasialacz : tez jaka firma

monitor : najleopiej LCD 17 lub 19

plyta : fajnie jakby miala sieciowke

muzyka : zwykly sound blaster

dysk : dobrze jakby mial 200GB

mysz i klawiatura : najlepiej bezprzewodowe

 

reszta to juz tam malowazne rzeczy nagrywarka DVD,CD,obudowa.

wiec jakbyscie mogli mi cos doradzic to luz..chyba ze sami macie jakas konfiguracje za taka kase ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyta główna: Asus P5WD2 Premium I955X DDR2-829zł

 

procesor: Intel Pentium 4 650 (S775) 3.4 GHz HT 2MB cache-1223zł

 

karta dzwięk: Creative Sound Blaster Live 24bit PCI OEM-109zł

 

chłodzenie na cpu: Zalman CNPS 7700-Cu-170zł

 

pamięci: GeIL Dual 2x 1GB DDR2 533 MHz-810zł

 

grafika: GeForce 7800 GT Microstar NX7800GT-VT2D256E 256MB-1699zł

 

dysk: Samsung SpinPoint 200 GB SP2004C (7200) Serial ATA II-401

 

zasilacz: Tagan 480W - PFC-394zł

 

monitor: 17" Samsung SyncMaster 173P Plus silver-1579zł

 

RAZEM:7214zł ceny z komputronika(dość drogo) więc możesz to kupić nawet taniej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem na AMD taki

Procesor AMD Athlon 64 X2 3800+ BOX 1490.00

Płyta główna DFI LanParty UT nF4 SLI-D 731.00

Pamięć RAM DDR 4x 512MB Dual PC-400 TwinMos CL 2.5 784.00

Karta graficzna GeForce 7800 GT 1799.00

Dysk 2XSeagate 160 GB Barracuda 740.00

Zasilacz Tagan 480W 394.00

Mysz Logitech MX1000 242.00

Klawiatura Logitech UltraX Cordless Media Desktop 239.00

Monitor LCD 19" Philips silver 1339.00

Razem: 7758.00

Spokojnie znajdziesz poniżej 7300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HT? HAHAHA. To nic nie daje. HyperThreading "udaje", że masz 2 procesory, więc możesz robić 2 rzeczy naraz z drobnym wzrostem wydajności względem P4 bez HT.

 

Ale Athlon ma:

-HT (ale tutaj to jest HyperTransport) - ciężko jednym słowem opisać...

-wbudowany kontroler pamięci - m.in. jeśli puścisz RAM asynchro to nie spadnie wydajność

-dwa rdzenie, które w Pentiumach wprowadzono od serii 800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym takze polecał tego dwurdzeniowego amd, intel jest rz nim po prostu cinki. Jesli ci przedewszystkim na grach zalezy to tylko amd, poniewaz intel jest znacznie wolnijszy w grach.

Ja bym polecał taka sama konfiguracje jak Huck tylko zebys wział dyski seagate 160GB 7200.9 na sata ktore maja bardzo dobra wydajnosc, a na raid 0 to to juz wogóle. Jak chcesz sam zobacz jest temat na dyskach chyba przez narqila załozony.

Jadnym słowem zajebisty komp bedzie sam bym chciał miec taki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast tego 7800gt to brać najnowsze dziecko ATI x1800xl i zasilacz tańszy huntkey 480 tańszy nie znaczy gorszy i dyski to oczywiście tylko i wyłącznie samsung najlepiej 2x200gb, a jak bierzemy Ati to już nie potrzebujemy dfi z SLI czyli już masz 200zł w kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:P

Ma brać Radeona, po co? Żeby ukrócić możliwość rozbudowy kompa (nie może korzystać ze SLI)? Zastanów się. Poza tym pomimo niższych taktowań GeForce ma 20 potoków, więc po drobnym O/C zje Radka na podwieczorek...

 

A ja wtrące 3 grosze do zestawu HucK-a.

Weź tańszą płytę główną, a za to GeForce'a 7800GTX (24 potoki). W sumie to możesz zaoszczędzić na:

-myszce - proponuję Razera Diamondback

-klawiaturze - po co ci taka? Dla szpanu :D

-dysku - może lepiej najpierw kup jeden 250GB (najlepiej Samsung SATA2), a potem ewentualnie kupisz drugi

 

Co do monitora to chyba lepiej postawić na jakość, a nie ilość - proponuję Samsunga 770P 17" za około 1600 złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli na tym koputerze masz grac to absolutnie nie bierz pentium 4, chyba na pclab.pl był test który procek lepszy do gier a konkretnie to chyba Pentium 4 EE 6xx vs Athlon 64 (jakis tam najnowszy) i w niektórych grach różnica była miażdżąca athlon zgniutł pentium 4 wiec jezeli komputer ma byc do gier to tylko Athlon 64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwoli ścisłości warto poinformować zainteresowanego ze także Intel ma w swojej ofercie dwurdzeniowca.Jest o 50% tańszy od AMD ale nie wypowiem się w kwestii wydajności za którymkolwiek - to w ramach informacji.

Prawda jest taka ze jesli jesteś graczem bierz AMD - jesli więcej pracujesz trzeba rozważyć jaki to rodzaj pracy i wtedy dobrać CPU.

Większkość juz podjeła za Ciebie decyzję - komputer do gry - ale jesli jest inaczej argumenty będą nieco inne co nie znaczy ze nie wygra ponownie AMD oczywiście ale moze wcale nie będziesz potrzebował SLI - moze ATI choc mniej wydajna będzie bardziej odpowiednia dla oczu - dlaczego? Poczytaj fora na świecie - ja się przyłączam do tej opinii ze jeśli mam pracować długo przy komputerze wybieram ATI - zdecydowanie lepszy subiektywnie komfort dla oczu - wielu to potwierdza choc nie znalazłem uzasadnienia technicznego w czym jest róznica - jest ona niewątpliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...