Skocz do zawartości
Ouara

Co Zrobić By Nie Dalo Sie Odzyskać Danych Z Dysku

Rekomendowane odpowiedzi

Dostalem dysk od znajomego

Moim zadaniem bylo odzyskanie danych (prosta sprawa) a nastepnie zrobienie tak, aby nic wiecej z tego już nikt nigdy nie zobaczyl :D

no i mam problem

co zrobic aby nie mozna bylo juz odzyskać danych z tego dysku. zadne formaty nie wchodzą w rachubę, jest tam postwiony system i tak ma zastać.

HILFE :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

usun te dane, zapchaj dysk na 100% i usun to czym go zapchales.

Zadne zabezpieczenie.. chociaz amator pewnie i tak nie da rady.

 

Kilka dni temu sprzedawalem dysk i zastosowalem 3 rozne programy do bezpiecznego usuwania danych (w sumie ladnych kilka godzin mielenia, no ale to 120GB), potem jeszcze mala roszada z partycjami i format dla uwienczenia dziela.

A i tak mam przeczucie, ze panowie z polskiego Ontrack'a udowodniliby mi, ze jeszcze co nieco odzyskac sie da, no ale w domowych warunkach to raczej odpada.

 

Zobacz np. to: http://www.heidi.ie/eraser/

i google pod haslem "wipe disk"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostalem dysk od znajomego

Moim zadaniem bylo odzyskanie danych (prosta sprawa) a nastepnie zrobienie tak, aby nic wiecej z tego już nikt nigdy nie zobaczyl :D

no i mam problem

co zrobic aby nie mozna bylo juz odzyskać danych z tego dysku. zadne formaty nie wchodzą w rachubę, jest tam postwiony system i tak ma zastać.

HILFE :unsure:

1727614[/snapback]

Zaszyfrować go sprzętowo przy pomocy szyfratora dostępnego też na Allegro. Wbij slowo "szyfrowanie".

A tu jest link do polskiego producenta i manuala

http://www.elkom.com.tw/files/HDDKEY_beta2.pdf

 

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chodziło mi o szyfrowanie danych.

poza tym dysk nie jest mój

poza tym jak już pisałem miałem odzyskac dane, wrzucić na płytę a potem tak usunąć z dysku żeby juz nie można było ich odzyskać

 

jeszcze raz dzięki za pomoc, uporałem sie z problemikiem i zarobiłem kapustke :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj programiku KILLDISK - wybierasz metode czyszczenia i zostawiasz dysk na określony czas - programik zapełnia dysk różnymi losowymi wzorami danych (to właśnie wybierasz jakimi i ile razy) dzięki temu wcześniej dane znajdujące się na dysku będą nie do odzyskania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...