Skocz do zawartości
voytekk1

Telefony Z Anglii

Rekomendowane odpowiedzi

próbowałem szukać czegoś podobnego na forum i jakoś nie znalazłem

 

sprawa wygląda tak że kolega będzie za tydzień jechał do Anglii no i pyta się mnie czy mi nic nie kupić. Jak nieraz czytam o telefonach na tym forum to pisze czesto że ktoś bardzo okazyjnie przywiózł właśnie z Anglii telefon. W związku z tym mam pare pytań:

1. Czy rzeczywiście się to opłaca, bo chciałbym wziąć pare i sprzedać tutaj + jeden dla mnie

2. Gdzie kupować, sprawdzałem na stronie vodafona i tam nic specjalnego nie ma, ale już na angielskim ebayu są konkretniejsze oferty. Wolałbym raczej jakiejś mniej wirtualne rozwiązania bo tam nie będzie miał zaplecza rodzinnego ani za dużo osób chętnych do pomocy/udzielenia porad

3. Jak jest z przywozem, jesteśmy w unii to cła ani nic nie powinno być, ale napiszcie na wszeliki wypadek gdyby były jakieś opłaty

4. A może zamiast telefonów kupować coś innego?

 

Póki co jestem za tym żeby wziąć pare nowych motek e1000 bo z tego co wiem są super a w Polsce jeszcze bardzo drogie

 

Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi

 

pozdro

Edytowane przez voytekk1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w angli możesz znaleść telefon w naprawde atrakcyjnej cenie - ale z góry raczej trudno określić jaki :) zrób sobie liste modeli które Cie interesują + ceny z allegro - kumpel coś napewno znajdzie :) ja zazwyczaj szukam na ebay'u - i umawiam się na odbiór osobisty :) "czesto" - 3 razy :) ale pewne doświadczenie mam :) w dobrych cenach da się wyrwać n6680 bez locka, n70 i SE P910i :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6680 i n70 nie ma sensu sprowadzac bo nikt ci z tego simlocka nie zdejmie, a co za tym idzie trudno bedzie to sprzedac. Pamietam, ze ostatnio mieli gdzies k700i, koles zarabial na sztuce okolo 200zl po dolozeniu polskiego menu i zdjeciu simlocka co kosztowalo go 40zl od telefonu (przyszedl hurtowo, z 7, dostal znizke :P).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ta 6230i to ze słuchawkami kosztuje około 1175zł a na allegro to stoją tak koło 850zł a słuchawki koło max 250zł więc jestem do tyłu :] macie jeszcze jakieś propozycje, a tego e1000 podałem bo mi się podba i sam o nim mysle :P

1728186[/snapback]

Przeprazam, ze wprowadzielm w blad. Zupelnie mi sie pomylilo, bo bylem w wakacje na wyspach, ale w Irl. gdzie jest €, a nie Ł.

 

6680 i n70 nie ma sensu sprowadzac bo nikt ci z tego simlocka nie zdejmie, a co za tym idzie trudno bedzie to sprzedac. Pamietam, ze ostatnio mieli gdzies k700i, koles zarabial na sztuce okolo 200zl po dolozeniu polskiego menu i zdjeciu simlocka co kosztowalo go 40zl od telefonu (przyszedl hurtowo, z 7, dostal znizke :P).

1728280[/snapback]

Co do SE, to w Irl. Meteorze jest obecnie po 129€ i mozna jeszcze odsprzedac karte pre-paid, wiec mozna w sumie zarobic. Wiec w sumie jest szansa, ze i w Anglii, gdzies znajdziesz taka cene w promocji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja znalazłem coś ciekawego :D nokia 8800 w jednym z angielskich sklepów online za 250euro czyli ~1000zł http://www.gsm-onlineshop.com/phones/nokia/8800.html a zobaczcie po ile na allegro stoją http://aukcja.onet.pl/showcat.php?id=14455 :D

 

co myślicie o tym, co to wogóle za sklep jest, miał ktoś może z nim styczność? jak tam się płaci i jak towar odbiera (w angielskim nie jestem na tyle dobry żeby się doczytać co tam pisze dokładnie), czy te telefony mają simlocka lub coś takiego, napiszcie wszystko co Wam się na język nawinie ;)

Edytowane przez voytekk1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche nie wiadomo co o tym myslec. Firma Hiszpanska z zablokowanym kontem PayPal :-| Przelewy moga byc, przy czym koszta przesylki nie sa podane zadne przykladowe ze wzgledu na rozne rozmiary paczek. Telefony z tego co tam jest napsiane sa bez simlocka ('unlocked'). Ale zastanawiam sie czy te cany niektorzy telefonow nie sa zbyt male... Niektore z tych telefonow za cene 250€ bez simlocka i z 2 letnia gwarancja to moze byc tylko mazenie... Jakos nie do konca wierze w niektore z tych cen, sa zadziwiajaco niskie :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie troche za tanio, ten użytkownik na ebay.co.uk co przez niego tą stronę znalazłem to jest ten http://search.ebay.co.uk/_W0QQfgtpZ1QQfrpp...Zcherrytree1996 ma w sumie większość pozytywów, a te telefony u niego na aukcji też są dość tanie. Zobaczę jeszcze co inni powiedzą :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 8800 mozna by niezle zarobic, bo u nas chodza po 3200-3500 (spadly juz troche z cen), ale grono potencjalnych klientow nie bedzie raczej duze. Normalni ludzie nie zainteresuja sie tym telefonem bo nie oferuje zadnych super opcji i nie jest wart tej ceny, a biznesmeni kupia go w jakiejs promocji z gwarancja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KrzychuG gg tego co jest napisane na tej stronie, jest gwarancja. 2 lata i to nawet miedzynarodowa, ale szczegolow nie ma raczej.

1730089[/snapback]

Tak, miedzynarodowa to ona jest na papierku. W praktyce jest nieco gorzej, przerabialem to nie raz w serwisie ;) Prawde mowiac to nawet wiekszosc telefonow sprzedawanych teraz na allegro z gwarancja nie zostanie pewnie przyjete, chyba ze sprzedawca posle rowniez dowod zakupu (od maja zmienily sie przepisy), czego najczeciej nie robi bo albo tego papierka juz nie ma, albo nie wie, ze jest ona az tak wazny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idź do wielkiej firmy która ma umowe z orange,

popros szfka to Ci odsprzeda fon za ok 100 funciaków ( np N 6680)

kwestia tego że pójdzie i sie wykłóci w salonie i dadzą za free, w końcu kilka k funtów na miesiac dla orange to zawsze coś [;

 

P.S

Przynajmniej mój stary tak ma ;)

 

P.P.S

nie łąduj sie w najnowsze komórki bo zdjęcie simlocka w angli np jest niemozliwe a w pl ok 300 zł od 6680 ; /

Edytowane przez hinco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.P.S

nie łąduj sie w najnowsze komórki bo zdjęcie simlocka w angli np jest niemozliwe a w pl ok 300 zł od 6680 ; /

1730214[/snapback]

Bzdura! W Anglii czy Irlandii jest to niemozliwe, ale nie opowiadaj nikomu ze w PL zrobia to za 300zl, bo w naszym kraju to tylko sciema. Swego czasu chcialem zdejmowac z 6630 i okazalo sie, ze jest to nie mozliwe. Niby jakas f-ma oferowala tego typu usluge, ale polegalo to na tym, ze brala kase, ale czekales 2 tyg. dostawales spowrotem swoj tel razem z nie zdjetym simlcokiem oraz zwrot pieniedzy.

Poza tym piszesz o telefonach z Symbianem. Uwierz, ze nie ze wszystkich zdjecie simlocka to kwestia wielkiej kasy.

 

 

Co do samej gwarancji, to nie mam pojecia jak jest w rzeczywsitosci z jej egzekwowaniem. Jedynie tyle, ze tam napisali o tych 2 latach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to rzeście mi mętlik w głowie zrobili :] Z tą firmą to odpada bo kolega zna bardzo mało angielski a tam raczej takich znajomości nie ma. Z gwarancją to by to raczej nie była moja sprawa bo jak bym sprzedawał z gwarancją międzynarodową to by chyba nie do mnie szli :| . Te 8800 to na allegro schodzą nawet ale w tamtym sklepie to coś za tanio jest :? To tak podsumowując co radzicie :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ze odkopuje temat ale miałem pytanie o tej samej tematyce tylko inny kraj

Ktos z forum wie może czy są teraz jakieś dobre promocje są w niemczech. Oczywiscie w grę wchodzi tylko prepaid i telefony tak do 100 euro

Edytowane przez adamm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ze odkopuje temat ale miałem pytanie o tej samej tematyce tylko inny kraj

Ktos z forum wie może czy są teraz jakieś dobre promocje są w niemczech. Oczywiscie w grę wchodzi tylko prepaid i telefony tak do 100 euro

 

takie same mam pytanie. Prosze o pomoc. Po ile moge dostac v980 + 128 mb + słuchawki ( lub bez tego )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie same mam pytanie. Prosze o pomoc. Po ile moge dostac v980 + 128 mb + słuchawki ( lub bez tego )

Mój znajomy jakiś miesiac temu dostał z niemiec nową v980 za ~300zł (po przeliczeniu na zł)

Pełen zestaw: pudełko, karta, tylko nie wiem czy słuchawki dostał

Edytowane przez adamm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat juz troszke nieaktualny...Ceny inne, telefony nowe, itp. ale ja chcialbym sie was spytac czy nie znacie jakichs atrakcyjnych ofert ze Szkocji?? Pracuje tam teraz kilkoro moich znajomych i napewno by mi cos wyslali :] (ja wysylam im tanie szlugi z Polski :P tam l&m kosztuja okolo 20zl/paczka... :])

 

interesują mnie w sumie wszystkie telefony ktore latwo sprzedac (z jako takim zyskiem) i ewentualnie cos fajnego za nieduze pieniadze z fajnymi opcjami. Np. prawie poltora roku temu mialem motke c985 za niecale 300zl... a na polskie realia to byl telefon cudo[super aparat,mp3,karty pamieci itp.] :], chcoc nieco egzotyczny, no i bez pl menu ale to mi juz dawno przestalo przeszkadzac :]

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z 6630 sie locka narazie nie zdejmie bo to platforma bb5 i jeszcze zadem box nie wyszedl na to ustrojstwo wiec nie zciagajcie czasem tego telefonu z lockiem.... ja sciagnalem i pol polski obdzwonilem... brali próbowali ale oddawali i nic... strata czsu i pieniedzy bynajmniej narazie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może warto ściągać takie fony jak: K750i, W800i? Właśnie przeglądam ebaya irlandzkiego i cena ponad 200$ czyli ~600zł zachęcają gdyż weźnież w Polsce za taki fon ponad 1100zł. Sam musze coś wybrać bo mój znajomy jedzie do Irlandii i coś postara sie przywieść. A co jeszcze myślicie o aparatach cyfrowych? POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może warto ściągać takie fony jak: K750i, W800i? Właśnie przeglądam ebaya irlandzkiego i cena ponad 200$ czyli ~600zł zachęcają gdyż weźnież w Polsce za taki fon ponad 1100zł. Sam musze coś wybrać bo mój znajomy jedzie do Irlandii i coś postara sie przywieść. A co jeszcze myślicie o aparatach cyfrowych? POZDRO

Za K750i 1100zł to zapomnij, będziesz miał szczęście jak 900zł dostaniesz, z W800i juz troche lepiej, ale też ciężko będzie 1100zł dostać. Tym bardziej te kwoty będą jeszcze niższe z uwagi na to, że telefon będzie sprowadzany, ceny które podałem to są poglądowe z allegro za nówki z polskich sieci, z polską gwarą itp.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za K750i 1100zł to zapomnij, będziesz miał szczęście jak 900zł dostaniesz, z W800i juz troche lepiej, ale też ciężko będzie 1100zł dostać

Jeżeli chcemy te fony dla siebie to wyjdzie tanio. Z zarobkiem bedzie gorzej ale sie powinno zwrócić. co do W800i/K750i morze jakieś frajejr co sie nie zna na telefonach da za niego 1100zł a za W800i da 1300zł albo więcej. POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie licz na to, że ktoś kupi od Ciebie te telefony w takiej cenie. Dopiero wróciłem dziś z Irlandii- nie przywiozłem żadnego telefonu na zarobek.

Dochodzę do wniosku, że telefon to się opłaca tam kupić, poużywać trochę czasu, bo zazwyczaj jest 50, a nawet 80€ na wygadanie i dopiero wtedy można myśleć o sprzedaży. Żeby sprzedawać telefony sprowadzane z wysp, trzeba mieć dobre dojście do tanich słuchawek, bo te z pre-paidów dawno przestały się opłacać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak o jest z E-bay ?? czy myslicie ze istnieje taka mozliwosc zebym kupil telefon i zostal jakos dostarczony do polski?? czy raczej musialbym tam mieszkac zeby cos kupic ?? bo przegladajac niektore aukcje, to ceny wydaja sie ok... :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sadzicie o Motorolce v1050 ?? Specjalnie dla Vodafone robiona. W sklepie kosztuje 200 funtow, a jak kupujesz online to 80. :) Tylko czy z niej juz sciagaja simlocki? Dodam ze oparta na chipsecie NVidia GoForce4000.

http://www.nvidia.com/page/goforce_design_wins.html

Edytowane przez .:RoGeR:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...