Skocz do zawartości
lig76

Winfast 6800 - Demontaż Chłodzenia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Kupiłem sobie chłodzenie pasywne Zalmana i mam problem ze zdjęciem starego, oryginalnego chłodzenia z kart Leadtek Winfast A400 (GF 6800). Jest to solidny kawałek miedzi i o ile udało mi się zdemontować górną częśc, tak dolna tkwi jakby przylepiona do karty. Czy ktoś ma jakąś wiedzę na ten temat ?

 

pozdrawiam,

lig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, że jest przylepiona.

Pozostaje tylko pytanie czy to klej, czy pasta ;)

Czasami pastą też można tak przykleić, że da się wyrwać radiator razem z procesorem ;)

Jeżeli wszystkie uchwyty mechaniczne są odpięte to próbuj dość mocno (ale z rozsądkiem) przesuwać radiator, a nie podnosić. Jeśli uda się przesunąć, to znaczy, że pasta Ci zassała dokładnie ;) i nie będzie problemu.

Edytowane przez GordonInc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Kupiłem sobie chłodzenie pasywne Zalmana i mam problem ze zdjęciem starego, oryginalnego chłodzenia z kart Leadtek Winfast A400 (GF 6800). Jest to solidny kawałek miedzi i o ile udało mi się zdemontować górną częśc, tak dolna tkwi jakby przylepiona do karty. Czy ktoś ma jakąś wiedzę na ten temat ?

 

pozdrawiam,

lig

1730420[/snapback]

 

Ja mialem wczesniej GT i tez znienilem na zalmana.

Jesli chodzi o zdjecie orginalnego chlodzenia to trzeba delikatnie rozgiac te plastikowe zaczepy i je wyciągnać oraz odkrecic z tego co pamietam cztery sroby tam gdzie sa sprezynki.

 

Radiator jest najprawdopodobniej przyklejony przez cos bialego (chyba paste :lol: ) Posmarowane sa pamieci i rdzen.

U mnie udalo sie to zmienic bez problemu, lekko pokrecilem radiatorem i po bolu.

 

Daj znac jak ci poszlo.

 

ps. Kolega mial tez podobny problem, ale suszarka matki dala rade :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...