Skocz do zawartości
MFrost

Sieć 1000baset

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy na zwykłej skrętce kategori 5 można uzyskac predkosc 1Gb/s ?, Jeżeli nie, to na jakim kablu?

Pod warunkiem że wszystkie urządzania jak karty sieciowe ,switche itd. pracuja z predkoscia 1Gb/s.

Jaka może być maksymalna długość kabla przy takich sieciach 1000BaseT ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed chwila wyczytałme ze w sieciach 1000base-t mozna używać kabli cat.5 co do odległosci to zależy od jakosci kabla (tak mi sie wydaje) nie wiem jak to w praktyce wyglada bo jeszcze z 1000 nie pracowałem

Edytowane przez slasher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"1000BASE-T - 1 Gb/s na kablu miedzianym kat. 5 lub wyższej.

 

The transmission distances depend on the infrastructure installed. For CAT5 / 5e the 1000BaseT specification limits the cable length to 100meters. "

 

15 sek. z google .... :blink:

Edytowane przez Myszaqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"1000BASE-T - 1 Gb/s na kablu miedzianym kat. 5 lub wyższej.

 

The transmission distances depend on the infrastructure installed. For CAT5 / 5e the 1000BaseT specification limits the cable length to 100meters. "

 

15 sek. z google ....  :blink:

1731467[/snapback]

zgadzam się chwilke z gogle i jest :D

 

Ale w praktyce jest troszkę inaczej. Dobrze jest używać kabla kategorii 5E ze względu na jego lepsze właścicowści. Stosując dobry osprzęt i można spokojnie przekroczyć granicę 100m. Sam się wachałem nad robienioem sieci 100Mb na dystansie 150m ale zwątpiłem bo założyłem inwidualnie neta. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie bylbym taki optymistyczny co do 1GE na odleglos 100m na skretce cat.5/5e. Na mniejsza odleglosc nie bedzie problemu, ale przy odleglosci zblizajacej sie do maksymalnej moze byc roznie. Jesli ta siec ma wykonywac jakies powazne zadania to raczej polecalbym kabel cat. 6 nie jest duzo drozszy, ale daje wiecej pwnosci co do jakosci polaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...