Skocz do zawartości
michu19

Problem Z Kingstonami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich. Otoz mam taki problem juz od pewnego czasu z pamieciami marki Kingston 2 x 512 cl 3 , poczatkowo obstawialem zasilacz, procesor ale juz jestem pewnien ze to wina ramu - kosci pamieci nie chca pracowac razem w parze wtedy generuja bledy powoduja blue creeny podczas pracy w windowsie szczegolnie 2 -3 razy dziennie ( muzyka, przegladanie stron www), w grach zwisy, pojaiwia sie czasem calkowicie niebieski ekran, czasem nawet restart - nie ma znaczenia w jakiej konfiguracji pracuja(mam na mysli ustawienie w slotach), podkreslam ze sa to pamieci nie krecone cl3 400mhz.

Jezeli wyjme ktora z tych pamieci i pozostawie tylko jedna wszystko jest ok moge grac, znika problem niebieskich ekranow - zarowno z jedna jak i z druga z osobna jest ok.

co moze byc przyczyna takiego zachowania? jak ten problem rozwiazc?

plyta glowna abit nf7

procesor barton 2500+ krecony na 3200+

ati radeon

zasilacz chieftec

2 x 512 kingston 400mhz cl3

bios oryginalny abita

Nie chcialbym uciekac w modowany bios bo powinny chulac na oryginalnym zwlaszcza ze kiedys bylo ok

dodam jeszce tylko ze pamieci jezlei pracuja w parze to nie ma znaczenia taktowanie procesora nawet na 1800mhz generuja bledy

dzieki prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź napięcia. Mój abit konsekwentnie ustawiał pamięciom 2,5V zasilania, a według producenta powinno byc 2,6 do 2,8. Po ustawieniu ręcznym 2,7V jak ręką odjął.

1732798[/snapback]

rezultat jest taki - po wlozeniu drugiej 512 i podnieisieu napiecia wchodze w gre i po chwili restart, przy tylko jednej pamieci wszystko jest ok,restart jest jednym z objawow podejrzewam ze po poznownym wejsciu w gre pokazal by sie standartowo calkowicie niebieski ekran badz zwis prosze o dalsze prpozycje bo sytuacja dla mnie conajmniej dziwna nie mam juz pomyslu co z tym zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja miałem Asusa A7V880 i też kingstony 2x512 cl3 i w singlu pracowały poprawnie a w dualu już nie. poradziłem sobie z tym że podniosłem napięcie na 2.8v i opuźniłem timingi na 3-3-3-8 ichodziły ok. Ważne jest ze wcześnie miałem zasilacz 350W z obudowy i wymieniłem na Chiftec 360W. Druga sprawą jest że kingstony występują z różnymi koścmi (inny producent). W nowej płycie mam tylko 1 moduł podkręcony na 240 Mhz z tymingami 3-3-3-8 i wyciągają jak w opisie poniżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...