Skocz do zawartości
Atomówki

Abit KT7A i Athlon XP

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest ktoś komu działa Athlon XP na Abicie KT7A v 1.0?

Z tego co wiem Athlon XP działa na płycie dopiero od wersji 1.3 ale nie jest to chyba 100% reguła.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś komu działa Athlon XP na Abicie KT7A v 1.0?

Z tego co wiem Athlon XP działa na płycie dopiero od wersji 1.3 ale nie jest to chyba 100% reguła.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Wiem że kumuś tu na forum na wersji 1.0 działa dobrze (tylko jakimś sposobem go wziął :) ) więc poszukaj a znajdziesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś komu działa Athlon XP na Abicie KT7A v 1.0?

Z tego co wiem Athlon XP działa na płycie dopiero od wersji 1.3 ale nie jest to chyba 100% reguła.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Wiem że kumuś tu na forum na wersji 1.0 działa dobrze (tylko jakimś sposobem go wziął :) ) więc poszukaj a znajdziesz...

Zobacz mojego posta w temacie "Apel do użytkowników Abit KT7A v1.0-1.2" czy jakoś tak podobnie :) Tam jest dokładnie opisane co musiałem zrobić, żeby uruchomić Athlona XP na takiej płycie. W każdym razie da się to zrobić 8)

 

Szukajcie a znajdziecie... 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedzi, posta znalazłem i przeczytałem.:)

O ile zrozumiałem to pisaliście o resetowaniu przy każdym uruchomieniu komputera, ja mam w tej chwili Durona 1200 i muszę resetować tylko w przypadku całkowitego odcięcia zasilania, jeśli komputer nie był wył. wcześniej z sieci to włącza się normalnie. Przy okazji dowiedziałem się dlaczego tak się dzieje, bo zastanawiałem się czy płyta nie ma jakiegoś feleru a tak wychodzi że dzieje się tak tylko przy nowszych typach procesorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest regóła. U mnie jest wszystko oki. Po prostu wciskam Power i działa :) Zastanawialiśmy się, czy to może wina zasilacza, ale nikt nie sprawdzał. Ach. I jeszcze następnym razem użyj Szukaj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam płyte Abita KT7A rev 1.0 bios 7n,ostatnio zaryzykowałem i kupiłem Antka XP 1700+ 0.13 microna.Po zapakowaniu proca na płyte komp wystartował i wykrył procesor jako UNKNOWN procesor type 1250 MHz,ale kiedy ustawiłem wszystko ręcznie w biosie Xp zaczął pracować ze swoją normalną prędkością.Wszystko działa stabilnie i daje sie kręcić :D jedynym namkamentem jest to że Antek jest wykrywany jako UNKNOWN :D

POLECAM !!!!!!!!!!!!!!

 

P.S Uważnie obejżyjcie kondensatory na swoich Abitach bo u mnie dwa troche spuchły i deczko ciekną 1500 micro 6.3V zaraz przy AGP :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje ! :lol: :lol:

ale coś tu jest nie tak albo z nadmiaru radosci podajesz chaotycznie !

Wykrył 1250 a ustawileś ręcznie ,co i na ile ?jaki mnoznik i jaka szyna ?

Pracuje ze swoja normalna predkoscią, Jaką ?

I podaj na jakim systemie ?

I jeszcze jedno : też mi tak puchły te same dwa i jeden obok po prawej stronie - na Abicie KT7(dzis plyta leży na półce do naprawy)

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kondensatory jeszcze działają :D a co do tego że opisałem chaotycznie to masz racje.Kiedy osadziłem Antka Xp w gnieżdzie i odpaliłem kompa w biosie wyglądało to tak: mnożnik 12.5 / FSB 100 napięcie procesora 1.600v ztąd te 1250 Mhz.Ręcznie przestawiłem mnożnik dla Antka 1700+ na 11 a FSB na 133 , napięcie 1.500v co daje 1466 Mhz.

 

pozdrawiam i życze sukcesów w tej konfigóracji[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie o XP mi chodzilo

jakbys miał zainstalowany k7qfe.inf datowany na 21.03.2002

to winda powinna ci rozpoznac procka bo ten plik zawiera rozszerzenie XP o procesory amd serii XP

na tym forum nie można dawać zał. daj adres to ci podesle cały plik z instrukcja

i ciekawi mnie temperatura tego Twojego Athlona

ale teraz widze iz masz z SP1 to winda powinna Ci go widzieć !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz kiedy pisze temperatura procesora wynosi 45 stopni,mam badziewny jeszcze poduronowy cooler dopiero jutro kupie coś lepszego na giełdzie może jakiegoś Volcano 7+ :roll: .

mój mail to elastofragmentoplast@o2.pl z góry dzieki za podesłanie pliku.

Jak zmienie cooler na siakiś lepszy to dam znać odnośnie temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbys miał zainstalowany k7qfe.inf datowany na 21.03.2002

to winda powinna ci rozpoznac procka  bo ten plik zawiera rozszerzenie XP o procesory amd serii XP

Moge tez prosic ten pliczek na dimek23@go2.pl :?:

 

thank you from the mountain :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety instalacja pliku nic nie dała winda nadal nierozpoznaje jaki to procesor,ale Sandra 2003 w informacjach o modelu CPU podaje: Duron Athlon 4/MP/XP (Thoroughbret) 1.5-2.5G+ 1.5-1.5v.Mniejsza o rozpoznawanie grunt ze Antek działa prawidłowo :D

 

Dzięki za podesłanie pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem jeszcze taki trick

 

Jaki masz procesor?

 

 

Aby uzyskać od systemu informacje o procesorze, można skorzystać z okna "Właściwości System". Jednak pod zakładką "Ogólne" w dolnej części okna zobaczymy jedynie lakoniczny zwrot, np. "GenuineIntel" oraz "Pentium II Procesor". To trochę za mało. Więcej informacji można uzyskać, edytując zawartość rejestru.W kluczu

HKEY_LOCAL_MACHINE Hardware Description System ControlProcessor

edytujemy wartość "VendorIdentifier" i wprowadzamy spację między słowem "Genuine" a "Intel". Gdy masz procesor firmy AMD, wartość ta będzie miała wartość "AuthenticAMD", więc należy wstawić spację między "Authentic' a "AMD"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrde, napalilem sie na nowego procka (pomimo plyty na SDRach) i sprzedalem juz swojego Athlona 1200.

Teraz szukam gdzie mozna kupic Thoroughbreda B , choc na tej plycie, to i tak bedzie mial "podciete skrzydla" :wink:

 

W weekend moze zakoncze cala operacje :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

 

Podaje dokładny opis mojego procka AThlon XP 1700+ Thoroughbred i cała litero i cyferologia :) AXDA1700DUT3C JIUCB 0251TPKW 9524895270747

Probowales podkrecac tego proca magistrala :?:

Ile udalo ci sie z niego max wycisnac (FSB x Multiplier) :?: i przy jakim Vcore :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magistrali jeszcze nie ruszałem poniewarz mam mało czasu na siedzenie przed kompem. Maxymalnie co udało mi sie ustawić to 12.5x133 (1.5v z mojej niewiedzy ) a powinno być 1.6V i wszystko działało OK.Admin naszej sieci wczoraj kupił dwa AXDA1700DUT3C JIUCB 0251TPKW 9524895270747 takie jak mój i twierdzi ze spokojnie mozna je odpalić na 2400+ po przecięcu mostków L3-L4 http://fab51.fc2web.com/pc/tbred/athlon11.html koles posiada płyte dualową Tyana (to jakaś płyta serwerowa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam plyte Abit KT7A rev. < 1.3. Athlon XP 0.13 1700+ dziala na niej bez zarzutu z ustawieniami 12.5*133 (1666MHzAthlon XP 2000+). Czy ktos wie w jaki sposob (ktore mostki przeciac, zewrzec) moge uzyskac mnoznik >12.5? Opis na stronie http://fab51.fc2web.com/pc/tbred/athlon11.html

jest dla mnie, z powodu slabej znajomosci tego jezyka, lekko niejasny :). Domyslam sie tylko, ze musze zakombinowac z L3 (FID 4), nie wiem jaka role odgrywa w tym L4.

 

btw. Czy jest mozliwa programowa zmiana mnoznika? Probowalem uzyskac ja programem wpcredit, ale nic mi z tego nie wyszlo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie dostalem w swoje lapki Thoroughbred'a z serii JIUHB :twisted:

 

To podobno najlepsza do krecenia seria, wiec nie dam sobie odpuscic tej przyjemnosci, jaka daja "darmowe MHz'e", choc na tej plycie, to pewnie rekordow nie pobije :wink:

 

Epox 8RDA+ juz w planach...

 

PS Pelne oznaczenie procka:

 

AXDA1700DUT3C 9275367280674

JIUHB 025XPMW @@1999AMD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...