Skocz do zawartości
Bulleto

Skrzynka 939 Gdzie I Za Ile

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

Po długiej eksploatacji mojego Athlona 900 przyszedl czas na małą rewolucję (IMG:style_emoticons/default/icon_wink2.gif)

 

Przez ostatnie dwa miesiące miałem czas na zapoznanie sie z oferta na rynku, i to wlasnie mnie zgubiło bo teraz mam poważny klopot z podjeciem decyzji. Myslalem ze uda mi sie uniknac dzieki temu wiekszych potkniec ale teraz mam wiecej niejasnosci ..

 

Oto konfiguracja na która zdycydowałem sie wstepnie (przy załozeniu, że ASUS nadal trzyma poziom

o ktorym tyle slyszalem)

 

OBUDOWA - Modecom Nice II 3030 - czarny - 400W ATX 2.03

PŁYTA GŁÓWNA - Asus A8N-SLI Deluxe nForce4 SLI

CPU - AMD Athlon 64 3200+ Venice

WENTYL CPU - Pentagram Freezone QVC-100 Cu+

PAMIEC - PDP Patriot 1GB DDR 400MHz Dual CL 2.5 (2 x 512MB) z radiatorami timingi 2.5-6-3-3 napięcie 2,550 - 2,7 V (tu mam blade pojecia o czym pisze (IMG:style_emoticons/default/icon_wink2.gif) )

GRAFIKA - Radeon X800GTO Sapphire FireBlade

HDD - WD Caviar SE 160 GB 8MB cache Serial ATA-II

NAPED - Pioneer DVD+/-RW DVR-110D (to juz moja wrodzona skrupulatnosc kazala mi dopisac)

 

Wydaje mi sie ze takim zestawem najlepiej zrekompensuje sobie kazda wydana zlotowke, komputer ma sluzyc do obrobki video moze audio oraz bedzie polaczony w siec z moim starym PC no ioczywiscie gry.

Posadzilem to wszystko z na Asusie ponieważ tak jak nie trzeba mnie przekonywac do kamer sonego tak ta firma zawsze kojarzyla mi sie z topowymi produktami na rynku jesli chodzi o jakosc i wydajnosc, do dzisiaj. Widzialem jakies info dotyczace klopotow z PCI, ze wcale nie jest tak stabilna jak mogloby sie to wydawac , o glosnym wentylu na chipsecie nie wspomne, wiec zaczelem rozgladac sie u konkurecji co ona ma do zaproponowania. Tak wylonilem jeszcze dwie satysfakcujace mnie wyposazeniem plyty sa to :

DFI LanParty UT nF4 Ultra-D oraz Microstar K8N SLI Diamond nForce4 SLI

Chcialbym miec kontroler sata i sata II oraz dwie sieciowki SLI nie jest konieczne(wlasciwie zbedne na 99%) DFI ma na osbnej plytce karte muz. co ponoc znacznie wplywa na redukcje zaklucen, co tez jest zachecajace. Ostatnia moja watpliwosc budzi obudowa MODECOM z zasilaczem 400W tej samej firmy.

Na temat DFI nie slyszalem krytycznych uwag jak i na MSI, pozatym na stronie produzenta pisza ze plyty MSI robione sa na 6-cio warstwowych plytach PCB co ponoc ma znacznie wplywac na stabilnosc.DFI z koleji produkuje z japonskich podzespolow (Mam manie i i biore w ceimno co wyszlo spod reki japonczykow)

Nie ukrywam ze chcialbym letko pogonic procesor jak i grafike dla wlasnej satysfakcji Podobmo Gto mozna odblokowac do 16 potokow przez polaczenie mostka na chipie, czy ktos juz to zrobil ?

Teraz wasza kolej , bardzo prosze uzytkownikow podobnych zestawow do podzielenia sie uwagami..

 

Zestawy nr. 2-4 to - NF4 U

Zestaw nr. 1 i 5 to - NF4 SLI

 

 

ZESTAW 1 3527.00 Asus A8N-SLI Deluxe nForce4 SLI

 

1. MOBO - 669.00

 

2. Hitachi DeskStar T7K250 160 GB SATA II NCQ 353.00

 

3. PDP Patriot 1GB DDR 400MHz Dual CL 2.5 (2 x 512MB) z radiatorami 429.00

 

4. Modecom Nice II 3030 - czarny - 400W 252.00

 

5. Radeon X800GTO Sapphire FireBlade 256MB DVI + TV bulk (PCI-E) 869.00

 

6. AMD Athlon 64 3200+ bulk (Socket 939) Venice 646.00

 

7. Pioneer DVD+/-RW DVR-110D bulk black + Nero OEM 208.00

 

8. Stacja dyskietek FDD 1,44MB 3,5" - black 36.00

 

9. Pentagram Freezone QV-100 AlCu+ 65.00

 

 

ZESTAW 2 3444.00 DFI LanParty UT nF4 Ultra-D

 

1. Stacja dyskietek FDD 1,44MB 3,5" - black 36.00

 

2. Pioneer DVD+/-RW DVR-110D bulk black + Nero OEM 208.00

 

3. AMD Athlon 64 3200+ bulk (Socket 939) Venice 646.00

 

4. MOBO - DFI LanParty UT nF4 Ultra-D 586.00

 

5. Radeon X800GTO Sapphire FireBlade 256MB DVI + TV bulk (PCI-E) 869.00

 

6. Modecom Nice II 3030 - czarny - 400W 252.00

 

7. PDP Patriot 1GB DDR 400MHz Dual CL 2.5 (2 x 512MB) z radiatorami 429.00

 

8. Hitachi DeskStar T7K250 160 GB SATA II NCQ 353.00

 

9. Pentagram Freezone QV-100 AlCu+ 65.00

 

 

 

ZESTAW 3 3267.00 Asus A8N-E nForce4 Ultra

 

1. Modecom Nice II 3030 - czarny - 400W 252.00

 

2. PDP Patriot 1GB DDR 400MHz Dual CL 2.5 (2 x 512MB) z radiatorami 429.00

 

3. Pentagram Freezone QV-100 AlCu+ 65.00

 

4. MOBO - Asus A8N-E nForce4 Ultra 409.00

 

5. AMD Athlon 64 3200+ bulk (Socket 939) Venice 646.00

 

6. Radeon X800GTO Sapphire FireBlade 256MB DVI + TV bulk (PCI-E) 869.00

 

7. Hitachi DeskStar T7K250 160 GB SATA II NCQ 353.00

 

8. Pioneer DVD+/-RW DVR-110D bulk black + Nero OEM 208.00

 

9. Stacja dyskietek FDD 1,44MB 3,5" - black 36.00

 

 

 

ZESTAW 4 3270.00 Microstar K8N Neo4-FI nForce4 Ultra

 

1. AMD Athlon 64 3200+ bulk (Socket 939) Venice 646.00

 

2. MOBO - Microstar K8N Neo4-FI nForce4 Ultra 412.00

 

3. Pioneer DVD+/-RW DVR-110D bulk black + Nero OEM 208.00

 

4. Stacja dyskietek FDD 1,44MB 3,5" - black 36.00

 

5. PDP Patriot 1GB DDR 400MHz Dual CL 2.5 (2 x 512MB) z radiatorami 429.00

 

6. Hitachi DeskStar T7K250 160 GB SATA II NCQ 353.00

 

7. Radeon X800GTO Sapphire FireBlade 256MB DVI + TV bulk (PCI-E) 869.00

 

8. Modecom Nice II 3030 - czarny - 400W 252.00

 

9. Pentagram Freezone QV-100 AlCu+ 65.00

 

 

 

ZESTAW 5 SLI 3390.00 Asus A8N-SLI nForce4 SLI

 

1. Pentagram Freezone QV-100 AlCu+ 65.00

 

2. Pioneer DVD+/-RW DVR-110D bulk black + Nero OEM 208.00

 

3. AMD Athlon 64 3200+ bulk (Socket 939) Venice 646.00

 

4. Radeon X800GTO Sapphire FireBlade 256MB DVI + TV bulk (PCI-E) 869.00

 

5. Modecom Nice II 3030 - czarny - 400W 252.00

 

6. PDP Patriot 1GB DDR 400MHz Dual CL 2.5 (2 x 512MB) z radiatorami 429.00

 

7. Hitachi DeskStar T7K250 160 GB SATA II NCQ 353.00

 

8. Stacja dyskietek FDD 1,44MB 3,5" - black 36.00

 

9. MOBO - Asus A8N-SLI nForce4 SLI 532.00

 

Biorac pod uwage ze bez targu nie kupujemy tu sa w/w przyklady z rabatami 3% i 5% ktorych powinien udzielic kazdy szanujacy sie sklep ..

 

<edit> wychodzi na to ze nie ma szanujacych sie sklepow :P max rabat ktory udalo mi sie uzyskac przy tych kwotach to 3%<edit>

 

Microstar K8N Neo4-FI nForce4 Ultra

CENA 3266.00

3% 3168.00

5% 3102.00

 

Asus A8N-E nForce4 Ultra

Cena 3263.00

3% 3165.00

5% 3100.00

 

Asus A8N-SLI nForce4 SLI

cena 3390.00

3% 3288.00

5% 3220.00

 

DFI LanParty UT nF4-D

cena 3360.00

3% 3260.00

5% 3192.00

 

Asus A8N-SLI Deluxe nForce4 SLI

cena 3523.00

3% 3417.00

5% 3347.00

 

<EDIT>

Jeszcze jedna kwestia, plytka na NF4 ultra wystarczylaby spokojnie, SLI raczej zbedne.. czyli kontroler sataII (gdzie raid prawdopodobnie nie bedzie wykorzytany) LAN oraz fire wire i tu niestety asus nie oferuje na pokladzie swojej A8N-E nForce4 Ultra firewire... N/C (IMG:style_emoticons/default/mur.gif)

Pozostaje Asus A8N-SLI nForce4 SLI ktory jest juz dobrze wyposazony.. Oraz rozni sie kolorkiem PCB

byc moze ktos sie teraz usmiechnie ale musze zadac to pytanie (IMG:style_emoticons/default/icon_redface.gif) CZY te plytki roznie sie czyms poza kolorem , i jesli maja rozne paramtry tzn ilosc warstw itd czy ma to wplyw na zywotnosc lub prace...

Najchetniej kupilbym Deluxa ze wzgledu na dwie sieciowki ale zostawic sobie pare stowek w kieszeni tez byloby wskazane (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif) W takiej konfiguracji jest wlasnie DFI (IMG:style_emoticons/default/icon_smile3.gif) tylko ze najdrozsza z seri NF4 wsrod wszystkich producentow chyba oprocz smiesznej Gigabyte z wifi i innymi wodotryskami :blink:never mind ..chosi o to ze DFI jest na takiej samej PCB jak najwyzsze modele .. PONAWIAM PYTANie .. czy dobrze kombinuje w sprawie tej nieszczesnej PCB ?

Jest jeszcze Microstar K8N Neo4-FI nForce4 Ultra za 400 PLN ktory ma SATA II firewire i lan

Moze macie jakies sugestie co do zestawu na 939 i tego gdzie go kupic ?

Ja caly czas robie kosztorys na podstawie cen komputronika, ktorego uwazalem za najtanszego.

Porownujac ceny w serwisie zajmujacym sie PORÓWNANIEM CEN

wychodzi na to ze procek grafa mobo jest tansze o kwoty oscylujace w okollicach 100 srednio..

Komputronik jak dotad zaoferowal rabat w wysokosci 3% co jest niczym biorac pod uwage skladanie sprzetu wedlug najnizszych ofert na w/w serwisie , ma ktos dojscie do komputronika, co by mogli mi udzielic 5 - 6 % rabatu bez zbednego uzerania sie (IMG:style_emoticons/default/cool.gif)

PS jesli nie kupie w listopadzie to przez swieta chyba sobie odpuszcze ze wzgledu na podwyzke cen

Jakies sugestie ?

 

Mam nadzieje ze poswiecicie troche czasu, dzieki czemu unikne niemilych niespodzianek...

Za co serdecznie DZIEKI (IMG:style_emoticons/default/icon_smile3.gif)

 

Sorry za haos w tym poscie (IMG:style_emoticons/default/icon_wink2.gif) ale staralem, sie przysiegam...

Edytowane przez Bulleto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

nie kupuj sli, marnowanie kasy

jak chcesz ciut taniej wydać to ten sapphire radeon x800gto fireblade jest w proline za 755zł

a co do procesora, to zamaist nowego 3200 za 650, kup używanego selekta, za 700zł 3000@ 2800mhz i troszke wiecej, w dziale sprzedam była ta oferte, a o dokłądną cene musisz sie zapytać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

800gto po rabacie paro procentowym na calym zestawie tez wyjdzie troche taniej od kwoty ktora wynotowalem wyzej przy tych zestawach a dochodza koszta przesylki , tak moze udaloby mi sie zlozyc calosc w jednym miejscu na czym mi zalezy potrochu. Czy probowal ktos uprosic sklep zeby wybrali Cpu ze srodka wafla ? bo rozumiem ze na tym polega ta selekcja (uzywki od osoby prywatnej bez gwarancji i faktury nie kupie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie sklonil do 3 zestawu. Radze Ci jeszcze rozgladnac sie za innym zasilaczem niz ten Modecom co bedziesz mial w budzie.

Ten Asus nie oferuje na pokladzie firewire , a tego bede uzywal na 100%

Co do modecom'a pisza ze dobrze trzyma napiecie, nie strasz bo doswiadczylem juz hec z zasilaczem ..

 

Selekcja polega na sprawdzeniu mozliwosci O/C procesorow montujac je fizycznie na plycie glownej i podkreceniu sprawdzajac przy okazji ich stabilnosc. Sklepy przewaznie nie prowadza selekcji.

Czyli mam komus zaufac ? jednym slowem..

Moze jestem przewrazliwiony ale nie chcialbym trafic na ly dzien takiego handlowca ktory wlasni spalil podczas prob jednego procka a drugiego ujowego wepchnie mi ...

HUH teraz zem polecial ;) Troche w tym kpiny i ironi ale jak moge sprawdzic ze ten selekcjonowany procek jest naprawde selekcjonowany przez kogos i warto bylo dolozyc do niego a nie kupic sklepowego ktory w prawdobopodobnie bedzie krecic sie podobnie lub ciut gorzej a nie byl przez nikogo testowany (chyba;) i badz tu madry) Slyszalem ze procki z czescia S/N ktora miesci sie miedzy 0000 a 0500 sa wycinane ze srodka wafla krzemowego i to wlasnie wplywa na ich lepsze wlasnosci , moze tak poporsic zeby mi przyczytali nr jak przy aktywacji karty sim ? ;)

Edytowane przez Bulleto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Selekcja polega na sprawdzeniu mozliwosci O/C procesorow montujac je fizycznie na plycie glownej i podkreceniu sprawdzajac przy okazji ich stabilnosc. Sklepy przewaznie nie prowadza selekcji.

 

Jeden z forumowiczow PITer wystawai selekty z faktura z firmy GRAL. Sprobuj moze cos jeszcze ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze macie jakies sugestie co do zestawu na 939 i tego gdzie go kupic ?

Ja caly czas robie kosztorys na podstawie cen komputronika, ktorego uwazalem za najtanszego.

Porownujac ceny w serwisie zajmujacym sie PORÓWNANIEM CEN

 

 

wedlug najnizszych ofert na w/w serwisie , ma ktos dojscie do komputronika, co by mogli mi udzielic 5 - 6 % rabatu bez zbednego uzerania sie (IMG:style_emoticons/default/cool.gif)

ZESTAW 6 3xxx.00 DFI LanParty UT nF4 Ultra-D

 

1. Stacja dyskietek FDD 1,44MB 3,5" - black 36.00

 

2. Benq 1640 170zł

 

3. AMD Athlon 64 3200+ bulk (Socket 939) Venice 646.00

 

4. MOBO - DFI LanParty UT nF4 Ultra-D 586.00

 

5. Radeon X800GTO Sapphire FireBlade 256MB DVI + TV bulk (PCI-E) 869.00

 

6. Modecom Nice II 3030 - czarny + Tagan 380W

 

7. PDP Patriot 1GB DDR 400MHz Dual CL 2.5 (2 x 512MB) z radiatorami 429.00

 

8. Seagate Barracuda z NCQ

 

9. AC Freezer (tak to sie pisze ??) 64

 

bierz ten zestaw

 

a ten serwis porównujacy ceny :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

to chyba nie z tego wymiaru

Edytowane przez andrzejsnk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BYCZO wreszcie moge rozpoczac z kims jakas konkretna polenike ;)

Primo dalczego Benq 1640 170zł anie pionier ( nie biorac pod uwage roznicy w cenie) pionier obsluguje wszystkie formaty (moze poza dvdrom alen ie jestem pewien) wiec czym podyktowany jest ten wybor ?

<edit> oblookalem benq dvd i jesli chodzi o odczytywane formaty sa takie same a roznica 30-40zyka ale renoma nie do porownania juz jestem ciekaw jak z glosnoscia obydwoch napedow itd ale sklanialbym sie do pionierka bo jak brac pod uwage ze bede tego uzywal przez nastepne pare lat to wieksze szanse na bezawaryjnosc ma pionier, Moja obecna nagrywarka to teac za ktorego zaplacilem x lat temu 600 i nie potrafie powiedziec w tej chwili ile byla drozsza ,ale wydatek ten sie zwrocil nadal dziala jak nalezy , oczywiscie nadal jaram plytki razy 8 i pewnie gdyby sie spsula to juz bym sie tym faytkm nie denerwowal ale...

<edit>

Co do Dfi to nie pytam bo wiem co kieruja tym wyborem ;)

no i jeszcze kwestia HDD do tej pory uzywalem WD , i gdzies ostatnie przeczytalem na tym forum nie pochlebne recenzje na jego temat wiec wybor padl na hitach ze wzgledu na wspolny rodowod z IBM ( tak samo jak wczesniej WD) Seagate kojarzy mi sie jakos z masowka dla ludu.. nie mam konkretnych argumentow ale jakos marketingowcy tej firmy nie potrafili mine przekonac do ich wyrobow

Secundo ten Arctic freezer na oko tez wydaje sie skutecznym chlodzeniem ale w pentagramie jest wiecej miedzi ... czy nie bedzie to skutkowalo szybszym odprowadzeniem ciepla ?

 

Mowisz ze ten serwis to bajka co oni tam pisza ? bo obok artykulow sa ich ceny a dalej za nimi linki do tychze sklepow internetowych ktore oferuja to w takiej cenie .. Mi sie wydaj ze serwisik calkiem fajny i daje niezle argumenty jesi chodzi o pozniejsza negocjacje cen ze sprzedawcami .. Bo dlaczego dawac bucą zarobic 200 300 zyka za sciagniecie czegos z polki ( w sklepach rtv marza niekiedy wynosi 40% a standartowa to 20& - 25%)

Edytowane przez Bulleto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BYCZO wreszcie moge rozpoczac z kims jakas konkretna polenike ;)

Primo dalczego Benq 1640 170zł anie pionier ( nie biorac pod uwage roznicy w cenie) pionier obsluguje wszystkie formaty (moze poza dvdrom alen ie jestem pewien) wiec czym podyktowany jest ten wybor ?

<edit> oblookalem benq dvd i jesli chodzi o odczytywane formaty sa takie same a roznica 30-40zyka ale renoma nie do porownania juz jestem ciekaw jak z glosnoscia obydwoch napedow itd ale sklanialbym sie do pionierka bo jak brac pod uwage ze bede tego uzywal przez nastepne pare lat to wieksze szanse na bezawaryjnosc ma pionier, Moja obecna nagrywarka to teac za ktorego zaplacilem x lat temu 600 i nie potrafie powiedziec w tej chwili ile byla drozsza ,ale wydatek ten sie zwrocil nadal dziala jak nalezy , oczywiscie nadal jaram plytki razy 8 i pewnie gdyby sie spsula to juz bym sie tym faytkm nie denerwowal ale...

<edit>

Co do Dfi to nie pytam bo wiem co kieruja tym wyborem ;)

no i jeszcze kwestia HDD do tej pory uzywalem WD , i gdzies ostatnie przeczytalem na tym forum nie pochlebne recenzje na jego temat wiec wybor padl na hitach ze wzgledu na wspolny rodowod z IBM ( tak samo jak wczesniej WD) Seagate kojarzy mi sie jakos z masowka dla ludu.. nie mam konkretnych argumentow ale jakos marketingowcy tej firmy nie potrafili mine przekonac do ich wyrobow

Secundo ten Arctic freezer na oko tez wydaje sie skutecznym chlodzeniem ale w pentagramie jest wiecej miedzi ... czy nie bedzie to skutkowalo szybszym odprowadzeniem ciepla ?

 

Mowisz ze ten serwis to bajka co oni tam pisza ? bo obok artykulow sa ich ceny a dalej za nimi linki do tychze sklepow internetowych ktore oferuja to w takiej cenie .. Mi sie wydaj ze serwisik calkiem fajny i daje niezle argumenty jesi chodzi o pozniejsza negocjacje cen ze sprzedawcami .. Bo dlaczego dawac bucą zarobic 200 300 zyka za sciagniecie czegos z polki ( w sklepach rtv marza niekiedy wynosi 40% a standartowa to 20& - 25%)

co do nagrywarki to co ci się nie podoba w Benq ?? no chyba że chcesz szpanowac najlejką pionier ;)

hdd Seagat'y maja 5 lat gwarancji do tego są w miare ciche i niezawodne...

co do chłodzenia to pentium tez ma wiecej mhz niż athlon i co skutkuje to wzrostem wydajnosci ??

Edytowane przez andrzejsnk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do nagrywarki to co ci się nie podoba w Benq ?? no chyba że chcesz szpanowac najlejką pionier ;)

hdd Seagat'y maja 5 lat gwarancji do tego są w miare ciche i niezawodne...

co do chłodzenia to pentium tez ma wiecej mhz niż athlon i co skutkuje to wzrostem wydajnosci ??

Co do HDD to dziekuje ze zwrociles mi uwage na gwarancje..Bo t chyba duzo mowi o produkcie.

Co do naklejki PIONIERA .. Mozemy rozpoczac dyskusje o to dzie sa umieszczone fabryki, z jakich elementow to skladaja itd. Ale ja widze duza roznice i nie chodzi tu o marketing BENQ to firma dla mnie nowa i patrzac na calosc to benq moge kupic klawiaturke czy cos podobnego jesli chodzi o naped najchetniej widzialbym NEC'a Pioniera Sonego or TEAca (jesli porownujemy doswiadcznie producentow a nie ilosc odczytywanych formatow i predkosci itd)

Sumujac kupujac Pioniera nie mam obaw, banq i na dziendobry zaczynam sie zastanawiac czy to dobry wybor.. Pare zyka wiecej i spie spokojnie..

Edytowane przez Bulleto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze że ciebie nie przekona na benq w takim razie bierz taki zestawik

 

ZESTAW 6 3604.00zł

 

1. Stacja dyskietek FDD 1,44MB 3,5" - black 36.00

 

2. Pioneer DVD+/-RW DVR-110D bulk black + Nero OEM 208.00

 

3. AMD Athlon 64 3200+ bulk (Socket 939) Venice 646.00

 

4. MOBO - DFI LanParty UT nF4 Ultra-D 586.00

 

5. Radeon X800GTO Sapphire FireBlade 256MB DVI + TV bulk (PCI-E) 869.00

 

6. obudowa 150zł + Tagan 380W 255zł

 

7. PDP Patriot 1GB DDR 400MHz Dual CL 2.5 (2 x 512MB) z radiatorami 429.00

 

8. Seagate Barracuda z NCQ 160GB 355zł

 

9. AC Freezer 64 70zł

Edytowane przez andrzejsnk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koncepcja wydaje si byc sluszna :)

Powoli przekonuje sie do seagata dluzsza gwarancja ..

Co do benq roznica w cenie jest przy calej kwocie niewielka i to glownie ma znaczenie.

Zauwazylem ze konsekwetnie odrzucasz bude modecoma, myslalem o tym zeby ew. zmienic gdyby sie nie sprawowala przed okresem letnim, o zasilaczu slyszalem ze trzyma napiecia pozatym ma zabezpieczenia wiec chyba nie pociagnie w razie awari reszty sprzetu.. poza tym ma 400 i jest podobno cichy..

W swojej karierze to moj trzeci zasilacz dlatego mam nerwa z tym zwiazanego..

Sumujac udalo mi sie znalesc sklep w ktorym taka konfiguracja (minimalnie rozniaca sie) kosztowalaby okolo 3100 i musze przyznac ze zastanawialem sie juz do tego czasu czy nie lepiej kupic cos taniutkiego, robi mi sie powoli zal kasy ale 3100 za cos takiego jestem wstanie zniesc, bo sprzet juz o 500 zyka tanszy bedzie roznil sie jak dwa swiaty, czy nie bo jak nie to bylbym wdzieczny za wyprowadzenie mnie z tego bledu ..

Dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z gory przepraszam, sam juz raportowalem to foux pas byl to moj pierwszy, poza tym rozmowa sama potoczyla sie tym torem.

Zamieszczajac tego posta mialem nadzieje na zdobycie wiecej informacji o felerach tych plyt , a nie dyspute co lepiej (ktora kontynuje w innym dziale i ktora duzo mi dala)

 

W kazdym razie nie smiece z nudow i staram sie zachowywac porzadek na forum..

Edytowane przez Bulleto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten twój serwis "porównujący" ceny chyba dostaje uzy odsyp od komputronika za takie walenie głupot...

Jasne jest, że w tej chwili dużo taniej(żeby nie powiedzieć - najtaniej) jest esc i proline.

 

never mind

 

Na twoim miejscu wziąłbym:

- DFI ultra-d(Abit AN8 Ultra) - zawaliste płyty...

- Venice selekt z allegro(od PITera - koleś nie robi sobie jaj i jest wiele zadowolonych osób po zakupach u niego...) 3000 oem

- ac freezer 64 (w tej chwili to chyba najwydajniejsze chłodzenie za tą cenę)

- dysk od samsunga... są ciche, dość tanie i nie grzeją się bardzo...

- kartę taką jak podajesz

- nagrywarkę benq... ma najlepszy system zabezpieczeń... można by powiedzieć, że jest prawie nie zawodna. Z resztą zajrzyj do tematu o tej nagrywarce, sami zadowoleni użytkownicy

- ramy patrioty jeżeli nie chce ci się szukać lepszych używek

- obudowę chiefteca LBX... największy miditower(chyba bardziej medium - nie ważne)

- zasilacz jakiegoś szefa...

 

Przede wszystkim oblukaj poradnik, co tam Jedi pisze nt. zasilaczy...

 

Co do kasy.... Kwestia sporna... W brew pozorem 4 tysiące to nie ejst dużo za sprzęt takiej klasy. Idąc do marketu i kupując komputer tam za 4000 byś wydał głupio kasę.

 

500 złotych w takim wypadku robi już dość dużą róznicę... Przy takiej różnicy będziesz odczuwał różnicę w grach, podejrzewam, że dość mocno... Popatrz sobie na testy kart graficznych i pomyśł, czego się spodziewasz od sprzętu...

 

Koniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza kwestia to to ze jestem uziemniony forma rozliczenia, z tego powodu chcialbym kupic wszystko w jednym miejscu (zaraz oblookam esc-dzieki) Wlasnie dlatego chyba nie bede mogl kupic cpu z selekcji.

Co do Benq zwroce uwage na ta sugestie i wieczorem przestudiuje ten watek ..

500 zyka robi roznice, zaczelem studiowac temat od porownan grafiki procka i plyt glownych i stad taki konfig , na samym koncu dopier tutaj zladowalem ( z czego sie ciesze ) Wsumie mocno sie zastanawialem w jakiej kwocie najlepiej kupic ten sprzet zeby kazda zlotowa na niego wydana jak najlepiej sie zwrocila.

Na dziendobry planowalem 2000-2500 po zapoznaniaem sie z cenami widze ze warto byloby kupic 939 i tego gto. Tym bardziej ze zblizam sie do 3000 co mnie satysfakcjonuje(nie za bardzo ale zawsze ;) )

Poza skrzynka chcialbym kupic w przyszlosci 5.1 inspire 3900 (glosniki 2.1 juz mam i chyba udaloby sie z tego zmacic 7.1) skoro juz jest dekodowanie 7.1 na plycie dlaczego nie .. Jak sam widzisz reprezentuje wieksza czesc narodu ktorej sie nie przelewa .. ;)

 

Dzieki..

 

<EDIT> faktycznie w esc bez coolera 2914 dziekuje <edit>

Edytowane przez Bulleto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do nagrywarki to bierz spokojnie BenQ DW1640. A dlaczego, ponieważ we wszystkich testach jakie przegladałem to zajmował 1 lub 2 miejsce pod względem wydajności i jakości, a za każdym razem 1 pod względem opłacalności, poza tym mój znajomy takową posiada i nie może powiedzieć złego słowa (sam żałuje że ta nagrywarka wyszła pare dni po zakupie NECa ND-3540A :angry: )

A co do Pioneer-a to szczeże mówiąc nie interesowalem się ale mam teraz przed sobą test nagrywarek i zajmuje on 14 pozycje(nawet za moim NECiem (11miejsce) ) tylko że nie wiem na ile można się sugerować akurat tym testem.

 

PS

Moja wypowiedź jest oparta głównie na testach z różnych źródeł.

Edytowane przez MRrad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benq firma dla mnie wczesniej nieznana, tez poszukalem informacji na ten temat bo czesto ktos polecal ten naped i juz dotarlo do mnie ze to w tej chwili najlepszy wybor.

Dziekuje.

 

<edit> AAAAAA BEEEEE MUUUUUU ! przepraszam ale idzie zwariowac dzisiaj rozmawialem

ze sprzedawca ze sklepu (nazwy nie wymienie) okolo godziny 13:00 odrazu robiac na boku spis

tego co bym chcial. I teraz gwozdz programu Athlon3200+ oem kosztowal 577 zlotych w tymze sklepie .

Nastepnym krokiem byl telefon do konkurencji gdzie uslyszalem ze maja tak duzo zamowien na te procki ze podbijaja cene. Wieczorem wracam i faktycznie w sklepie NR1 z 577 cena wzrosla do 621.

Pozatym ceny rozne w roznych wojewodztwach w ramach sieci jednego sklepu ?

To moze poprostu realizowac zamowienia telefonicznie? ROZUMIEM ze popyt rzadzi rynkiem , ale tu widze wiecej podobienstw z rynkiem narkotykowym a nie hardwaru.Chlopaki poczuli zew gieldowej gry czy jak, ze kombinuja w ten sposob, mocno utrudniajac zycie klientą Zalatuje mi to pospolitym zlodziejstwem i ordynarnym naciaganiem ludzi...

Edytowane przez Bulleto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...