Skocz do zawartości
gudzior2

Co Moze Przyc Przyczyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam plyte abit an7 i procka mobile barton 2800+ zasilacz tracer(trzyma lepiej napiecia niz delta) i pamieci elixir cl.3 i od 3 dni cos sie spieprzylo!!! Mianowicie gdy jestem w winie i formatuje dysk to sie zawiesza a podczas uruchamiania kompa w biosie pisze mi ze pamieci chodza na 400mhz a nad tym pisze ddr 333(wczesniej bylo 400) wiec sam nie wiem co jest grane.

aha prime 95 stabilne przez 5h i memtest przez 5h nic nie znalazl w pamieciach!!!

a wczesniej pisalo mi ddr 400 i pod tym 400mhz tak nagle cos padlo tylko nie wiem co?

dzieki z gory

Prosze nie zamykac tego tematu tak jak bylo wczesniej bo przenioslem go do Abit an7-zlote rady, max oc i nikt mi nie pomogl wiec postanowilem napisac go tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci powinny chodzić synchro z FSB, ustaw je na 100%! Praca asynchroniczna może powodować spadek wydajności i problemy ze stabilnością.

Po drugie, to że zasilacz ma ładne napięcia w BIOS, wcale nie świadczy o jego jakości, zwłaszcza jeśli masz tracera od Megabajta. Sugerowałbym sprawdzić z innym zasialczem, możliwe że ten nie wyrabia. Problem może stanowić również taśma od dysku, która np: lekko wysunęła się ze złącza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiecia sprawdzane miernikiem!!! Wlasnie pamieci chodza na 4:4 z fsb procka. Wszystko jak na moje oko jest poprawnie podpiete!!!!! Ale na wszelki wypadek odepne wszystko i bede podlaczal po kolei.

A jest to mozliwe ze np padla plyta?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i płyta, ale raczej obstawiałbym podłączenie lub uszkodzoną taśmę od dysku. Ewentualnie zasilacz - jeśli komp chodzi stabilnie gdy dysk nie jest używany, a zawiesza się podczas jego pracy to może być spowodowane przeciążeniem zasilki (choć to raczej mało prawdowpodobne). Może dysk zaczyna ci nawalać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli by dysk nawalal lub tasma od dysku niesprawna to bios powoli by wchodzil bo POST ma problemy.

Sprawdzales innego biosa?... czasami to pomaga. Jesli odepniesz dysk i dalej sie tak pojawia to raczej nie jest to tez wina zasilacza... Jak na moje oko zmien biosa na jakiegos oryginala i jesli to nic nie da oddaj ja na gwarancje (o ile masz).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...