Skocz do zawartości
lookash2

Co To Za Lcd I Jak Go Podłączyć?

Rekomendowane odpowiedzi

No wiec ostatnio przeszukiwalem piwnice i natknalem sie na stary, zepsuty fax! A ze mial LCD to szybko go rozebralem i go wyciagnalem!

 

Mam problem niestety bo nie wiem w ogole co to za LCD no i jak go podlaczyc pod LPT? Na tyle LCD napisane jest jedynie:

 

SHARP

LM16

 

MADE IN JAPAN

N1031CP

G1B V

 

Zalaczam takze fotki:

FOTO #1

FOTO #2

 

Jesli ktos bedzie wiedziec jak to podlaczyc itp to napiszcie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra to jedziem,y z tym kokosem znaczy sie koksem :P no wiec

masz tu temat najprawdopodobniej o twoim lcd http://www.ocforums.com/showthread.php?threadid=188614

HOW-TO podlaczyc lcd na driverze HD 44780 http://www.overclockers.com.au/~mwp/cc/gui...d44780-40x4.htm Niestety nie moge odszukac datasheeta do tego lcd i nie wiem jak wyglada sprawa z pinami :? ale mysle ze udzielilem ci tyle pomocy ze mozesz nawet zapytac autora postu jak wyglada rozklad pinow, a jak jestes leniwy to mozesz zastosowac sie do howto i podlaczyc wedlug tej rozpiski pinow moze zadziala

A co do tego ze tez googlowales ale nie znalazles to raczej nie googlowales i wstawiasz scieme :P sproboj tylko zeby ten lcd nie dzialal :D

Pozdro 5000 :twisted:

Edytowane przez Andrew^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do tego ze tez googlowales ale nie znalazles to raczej nie googlowales i wstawiasz scieme :P sproboj tylko zeby ten lcd nie dzialal :D

Pozdro 5000 :twisted:

A zebys wiedzial ze googlowalem! Tez sie natknalem na ta stronke ale sadzilem ze to jednak nie do mojego LCD! Wyswietlacz z tego tutka nie wyglada jak moj wiec dlatego odrzucilem ta strone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazdy wyswietlacz da sie podłaczyć do LPT - to jest jedynie kwestia znajomosci wyprowadzeń LCD oraz ewentualnego układu sprzęgającego :)

 

i konkluzja.... niech nie znający się na elektronice nie biorą się za rzeczy których nie rozumieją... LCD 2x16 kosztuje 20 pln do którego opisy mozna znaleść wszędzie.. po co kombinować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i konkluzja.... niech nie znający się na elektronice nie biorą się za rzeczy których nie rozumieją... LCD 2x16 kosztuje 20 pln do którego opisy mozna znaleść wszędzie.. po co kombinować...

Wiesz... jak sie znajduje nagle w domu wyswieltacz LCD w starym faxie to probuje sie jednak zabrac za podlaczenie go! Ogolnie nie planowalem kupowac lcdka ale jesli sam mi sie wepchnal w rece to czemu nei mialbym zapytac o jego podlaczenie ludzi ktorzy sie znaja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście masz prawo o to zapytac i nawet dobrze że pytasz... ale potem część osób będących w Twoijej sytuacji zapyta czy muszą mieć lutownicę żeby to zrobić.. i wogle jak się lutuje i jaką lutownicą :lol:

 

no ja sie cieszę akurat że postanowiłeś wykorzystać coś z odzysku... tylko twierdzę, że nierzadko trzeba posiadać jakąś wiedzę z zakresu elektroniki żeby się za to zabrac... aczkolwiek nie twierdzę że Ty jej nie posiadasz żeby była jasność bo tego nie wiem... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...