Skocz do zawartości
msn

Co lejesz do swojego WC ?

Rekomendowane odpowiedzi

petrygo jak i płyn inno sprawia ze węże mają osad sprawdzone to na Polixach i innovatekach

Robię mały eksperyment: zanurzyłem kawałek Tygonu i węża Inno w roztworze koncentratu GlycoShell i roztworze koncentratu Innovateka. Zobaczymy jakie będą efekty za kilka tygodni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robię mały eksperyment: zanurzyłem kawałek Tygonu i węża Inno w roztworze koncentratu GlycoShell i roztworze koncentratu Innovateka. Zobaczymy jakie będą efekty za kilka tygodni.

przydałby się chociaż minimalny przepływ ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcza wszyscy zachwycaja sie petrygo, niepetrygo, leja spirytusy....

 

ludzie uprawiacie rybki w tym wc? NIE!!

 

wiekszosc z was ma gotowe bloki inowateka czy innego teka a nie chłodnice z lublina...wiec zwykła demineralka Wam wystarczy....naprawde nie trzeba cudowac.... :mur:

 

 

zaraz ktos powie ze rwie herezje ale...

po ponad rok ueksploatacji rozebrałem wc i wszystko bylo czyste....łącznie z bloczkami.... i to jeszcze bardziej mnie utwierdzilo w moim zdaniu....

 

no chyba ze twierdzicie ze zasniedzialy bloczek gorzej odprowadza cieplo ale to jzu wasza srpawa

Edytowane przez Gierek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcza wszyscy zachwycaja sie petrygo, niepetrygo, leja spirytusy....

ludzie uprawiacie rybki w tym wc? NIE!!

wiekszosc z was ma gotowe bloki inowateka czy innego teka a nie chłodnice z lublina...wiec zwykła demineralka Wam wystarczy....naprawde nie trzeba cudowac.... :mur:

zaraz ktos powie ze rwie herezje ale...

po ponad rok ueksploatacji rozebrałem wc i wszystko bylo czyste....łącznie z bloczkami.... i to jeszcze bardziej mnie utwierdzilo w moim zdaniu....

no chyba ze twierdzicie ze zasniedzialy bloczek gorzej odprowadza cieplo ale to jzu wasza srpawa

Musisz mieć bardzo toksyczne okolice biurka..... i dlatego nic nie chce tam żyć.

 

U mnie w wodzie robi się staw, po paru miesiącach, wiadomo, że na kranówie to po paru dniach, ale na demineralce też, z tym, że trwa to dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo - na demineralce czystej woda zmetniala, zrobila sie szara i wszystko mialem ubrudzone jakims oslizglym syfem :?

 

i wlasnie tego nie rozumiem co Wy robicie?! czy to mialem wersje z choledzienim tylko cpu albo cpu +gpu(8800 treoche wydzuelal tego ciepla) to nigdy nie mialem przebarwionej wody o fusach nei wspominając i dziiw mnie to.... co wy macie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez ~10 miesięcy w moim pierwszym wc miałem kranówę. Jak wlałem pierwszego dnia, tak została do ostatniego, wody nie wymieniałem w trakcie użytkowania...

Oczywiście po tym czasie węże minimalnie zżółkły (co było widać dopiero po rozmontowaniu układu), ale syfu ni jak nie było, woda względnie czysta. Glonów nie było - buda była bez okna, wiec bez dostępu światła nic tam nie urosło....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównym powodem syfu w układzie może być czas włączenia kompa...np. u mnie chodzi 24h bez przerw co może tez mieć wpływ (woda cały czas w ruchu wolniej będzie "zieleniała"). Oto co ja myślę o osobach które twierdzą że na kranówie nie da się złożyć WC'ta... Ja mam Petrygo i kranówkę, pobrałem wczoraj z ciekawości próbkę wody i jest wszystko OK. Możecie teraz myślicie dlaczego mam kranówę...odpowiedź jest głupia...z pośpiechu zapomniałem o demineralce ;D

Tyle z mojej strony

Pozdrawiam

rafwlkp

Edytowane przez rafwlkp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze sa to infantylne pytania ale nigdy nie mialem do czynienia z WC a chetnie bym sobiet takowe zlozyl. Prosze wiec o pomoc i udzielenie rzetelnych inforamacji oraz porad.

Z gory dzieki.

 

Jest dopuszczalna tak akonfiguracja:

chodnica z alu a blok z cu eventualnie jakiego plynu uzyc?

Jaka moc musi miec pompka zeby wpompowala plyn np. wode na wysokosc conajmniej 100cm? oczywiscie z podlaczonym wezem pionowo a nie typowa fontanna... Powiedzmy srednia szerokosc weza jezeli ktos chce byc taki dokladny.

 

Czy takie cos moze byc jesli chce kupic gotowa mieszanke?

http://allegro.pl/item258264193_polimer_an..._7_dni_s28.html

 

Czy przy pompce zanurzeniowej zbiornikiem wyrownawczym moze byc pojemnik w ktorym jest pompka?

Jak zmierzyc temperature rdzenia procka?Nie mam na mysli jakiegos programu, chodzi o techniczna sprawe dotyczaca urzadzenia do pomiaru....

Edytowane przez Vmod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najdroższy na rynku dedykowany płyn do wc nadaje sie do tego ;)

No dobra, to zakładajac ze ten plyn ale dalej nie wiem czy moge miec elementy wokonane z roznych materialow alu i miedz(niklowana)... ?

Ewentualnie jaka mieszanke proponujesz aby nie zachodzila korozja i reakcja

Edytowane przez Vmod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten plyn jest włąśnie po to

Do produkcji podzespołów chłodzenia wodnego wykorzystywane są różnego rodzaju metale i stopy jak: miedz, aluminium, nikiel, cynk, mosiądz. Bez zastosowania odpowiedniego ochronnego płynu w układzie może dojść do korozji.Priorytetem w opracowaniu płynów Feser była właśnie ochrona przed tym zjawiskiem. Zastosowano w nim inhibitory, które całkowicie zatrzymują proces korozji.

Zapobiegają tworzeniu się mikroorganizmów tajkich jak glony. Stosując płyn Feser możesz być spokojny o swój system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej kupić Borygo albo coś w tym klimacie ? chyba że zależy ci na UV albo kolorku :D

Klape mam zamknieta bajeranckie UV jest dla mnie zbedne... Zaezy mi tylko na braku reakcji miedzy roznymi materialami i dobra wydajnoscia.

Czy ktos pomoze mi w odpowiednim doborze pompki? Ile wat powinna miec i ile litrow pompowac. Chłodznica bedzie raczej wysoko (gorny koniec chlodnicy) max 120 cm nad ziemia, eventualnie 110cm

Edytowane przez Vmod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

laing to firma robi pompy do chat lub dedykowane ot mi chodzilo :P

A mnie chodzilo o to czy moze byc do rybek bo pisales czy moze byc dedykowana do WC. W sumie to w zoologicznym sa rozne ciekawe rzeczy. Oprocz pompek znajdzie sie tez jakis ciekawy rezerwuar :) POza tym ceny sa duzo nizsze :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przy pompce zanurzeniowej zbiornikiem wyrownawczym moze byc pojemnik w ktorym jest pompka?

Toć to Ci oczywista sprawa... Looknij sobie na me dzieło i od razu wiesz wszystko ;)

 

Akwariówki mają to do siebie że lubią pierdzieć ;)

To być niemożliwa - ja trzymam w swym kiblu akwariówkę AquaEL i cichszej pompki niż ten AquaEL w segmencie do ~50zł nie ma... Pierdzenie? Toż to mit, który powinien dawno zostać obalony. No i ta wytrzymałość... W tą noc z piątku na sobotę miałem LAN Party i nie zawahała się ani razu przez te 15 godzin działania, w tym 3h w idle, reszta w stress.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To być niemożliwa - ja trzymam w swym kiblu akwariówkę AquaEL i cichszej pompki niż ten AquaEL w segmencie do ~50zł nie ma... Pierdzenie? Toż to mit, który powinien dawno zostać obalony. No i ta wytrzymałość... W tą noc z piątku na sobotę miałem LAN Party i nie zawahała się ani razu przez te 15 godzin działania, w tym 3h w idle, reszta w stress.

tak sie składa ze ja miałem tez aquaela....pfn 1300 bodajże jak miałem węże 10/13 było w miarę spoko ale przy 8/10 to pierdziała i to ostro... więc mit to nie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...