Skocz do zawartości
honor

Uszkodzona Delta?

Rekomendowane odpowiedzi

Przez kilka dni walczyłem z DFI nF4X Infinity płyta nie wstawała lub wstawała co trzeci raz zależnie od podłączonych komponentów. Wiatraki startowały na chwilę, a potem już kaput. Płytkę sprawdzał dla mnie Niemiec na Modecomie 350GTF, oczywiście wszystko OK. Dzisiaj z rana odpałiłem DFI na codegenie 300W bootowała za każdym razem. Wyszło na to, że delta jest uszkodzona :? . Odpaliłem z ciekawości na Epii VE5000. Wszystko OK. Napięcia w normie, nie ma zwiech, cold boot'ów itp. oczywiście pozostaje kwestia znikomej prądożerności tej platformy, ale jakieś pojęcie o sprawności zasilacza daje.

 

W związku z tym nasuwa mi się pytanie:

 

Czy możliwe jest, że zasilacz może pracować dobrze z jedną płytą, a z drugą już nie?

Edytowane przez honor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowa o zasilaczu [PSU]Delta DPS-465AB 3.3V-40A, 5V-27A, 12V_1-17A, 12V_2-22A :]

???

Czy zmieniałeś kable we wtyczce ATX, a jeśli tak to według jakiego schematu?

Pytam bo miałem podobne zasilacze z allegro i troche trzeba było kombinowac żeby działały poprawnie z "normalną" płytą. O ile dobrze pamiętam Epia zasila wszysko z lini +5V, a ta akurat zawsze działa w tych zasilaczach ;) jeśli nie działa drugi uklad zasilania +12V to z płytą DFI nF4X Infinity będą problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mowa o DPS-465. Co do wtyczki to wszystko na 100% jest w porządku. Zaslilacz kilka miesięcy działał już na Epoxie, jakieś 2 tyg. temu na gigabyte k8ns.

 

Wczoraj rozkręcałem zasilacz i nie ma widocznych oznak przepalenia, spuchniętych kondziorów itp.

 

Widać będę musiał przetestować jeszcze na innej płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś mu nie leży poziom sygnału p_good na twojej mobo.

Niestety nie wiem co to znaczy :) , ale dzisiaj odpalałem jakąś płyte pod P4 na tym zasilaczu i było dobrze.

 

Może popełniłem błąd ale kupiłem dzisiaj Modecoma-feela 350w. Kupiłbym fortrona z allegro ale nie mam czasu na czekanie.

 

UPDATE:

Poczytałem trochę o sygnale power good. Nie da się tego jakoś ominąć bo szkoda mi zasilacza sprzedawać :/.

Edytowane przez honor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę o sygnale power good. Nie da się tego jakoś ominąć bo szkoda mi zasilacza sprzedawać :/.

Teoretycznie (... i praktycznie) można dopasować poziom sygnału PG, z tym że jak czytam topic http://forum.purepc.pl/Tagan-480-U22-I-Dfi...-d-t165460.html i kilka podobnych na innych forach to coś mi się zdaje że raczej płyty DFI mają problemy. Da się spowodowac że zasilacz zacznie działać z Twoją płytą główną, ale obawiam się że obie rzeczy muszą trafić do tego samego serwisu ;) pozostaje pytanie czy ci się to opłaca :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomcat ty archeologu :)

 

Ja bym to ujął inaczej szkoda, że nie działa z DFI i muszę się męczyć na Feelu. Szkoda mi żeby leżała na szafie i się kurzyła, dlatego chcę sprzedać.

 

EDIT:

 

Dzisiaj postanowiłem być upierdliwy i sprawdzić delte jeszcze raz. Wielkie było moje zdziwienie, gdy komp normalnie się odpalił B) . Pozostaje uznać ten przypadek jako złośliwość rzeczy martwych :D .

Edytowane przez honor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...