Skocz do zawartości
Pompi

2221

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem. Skompilowałem sobie najnowsze jądro i jest tak:

1. Mam Gruba.

2. Nie mam obrazu *.img po zainstalowaniu tego nowego jądra.

3. Po załadowaniu innego jądra wyskakuje Kernel Panic: Nie można zamontować korzenia na nieznanym bloku hd0,0.

A edytowałem na hd0,5. Moze pokaze moja konfiguracje pliku grub.conf:

# grub.conf generated by anaconda## Note that you do not have to rerun grub after making changes to this file# NOTICE:  You have a /boot partition.  This means that#		  all kernel and initrd paths are relative to /boot/, eg.#		  root (hd0,5)#		  kernel /vmlinuz-version ro root=/dev/hda8#		  initrd /initrd-version.img#boot=/dev/hdadefault=0timeout=5splashimage=(hd0,5)/grub/splash.xpm.gzhiddenmenutitle Linux 2.6.x (2.6.11-1.1369_FC4)		root (hd0,5)		kernel /vmlinuz-2.6.11-1.1369_FC4 ro root=LABEL=/ rhgb quiet		initrd /initrd-2.6.11-1.1369_FC4.imgtitle Linux 2.6.14.2		root (hd0,5)		kernel /vmlinuz-2.6.14.2 ro root=LABEL=/ rhgb quiettitle WinXP			  rootnoverify (hd0,0)		  chainloader +1
Edytowane przez Pompi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh nie wiem jak konfiguruje sie gruba (uzywam od zawsze lilo) w howto nic nie pisza? pewnie jest jakis DOC jak to sie konfiguruje...

ps. w lilo to tylko image=/boot/costam;root=/dev/hdaX;read-only;label=costam i finito. po skompilowaniu jajka bzImage i system.map do boot'a i wszystko smiga az milo :] na cholere ten *.img?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli sie nie myle to plik *.img zawiera obraz ramdysku potrzebnego do odpalenia bootsplasha. Wiec mozesz jego brakiem sie nie martwic. A do menu gruba sprobuj dodac

title Linux 2.6.14.2kernel (hd0,5)/vmlinuz-2.6.14.2 root=/dev/hda7{tu podaj partycje root, nie wiem jaki ma numer u ciebie} ro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli sie nie myle to plik *.img zawiera obraz ramdysku potrzebnego do odpalenia bootsplasha. Wiec mozesz jego brakiem sie nie martwic.

Mylisz się (częściowo). Może też ów ramdysk zawierać moduły do obsługi np. dysku i filesystemów, jeśli ktoś ma tak jądro skompilowane, a brakiem tychże jak najbardziej należy się martwić :-) W sprawdzonych konfiguracjach zazwyczaj można większość rzeczy wkompilować w jądro, pozbywając się zupełnie potrzeby używania initrd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, problem rozwiazany to mam takie pytanko.

Zalozmy ze przy kompilacji kernela skompiluje sie obsluge dyskow/systemow plikow jako moduly. Teoretycznie chyba kernel nie odpali, dobrze mysle? ;)

.peace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goscio na wykladzie tak do jaj chyba gadal zeby sobie sprawdzic empirycznie co sie wtedy stanie jak filesystemy beda jako moduly. :blink:

Już jeden taki był "pozdrawiam Harry".

i... ?

.pokój z Tobą :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm czy ja wiem? teoretycznie chyba by zadzialalo z tymi modulami. przez zrestartowaniem systemu dodalbym do autoloadu modulow odpowiednie wpisy dla tych modulow z FS. nie sprawdzalem, ale teoretycznie powinno sie udac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...