Skocz do zawartości
Jarek_135

Górna Część Karty...

Rekomendowane odpowiedzi

Mam R9550@9600PRO( wydajnościowo ). Prosta sprawa, jak schłodzić górną część GPU, po prostu kartę z drugiej strony? Mam fajny radiator, który po przeróbce nałożę na GPU, a ten z GPU Gigabyte bym nałozył właśnie z drugiej strony. Jednak elektronika, chyba rezystorki które tam wystają są różnych wielkości i radiator nie jest w stanie przylegac do nich wszystkich. Pozatym trzeba zastosować pastę termoprzewodzącą, która jest izolatorem ( nie przewodzi prądu - czyli 0% srebra i innych przewodnków!!! ) Jak tą pastę zastosować i jak to zrobic , żeby wszystko ładnie przylegało do radiatora? I jeszcze jaką pastę także nieprzewodzącą zastosowac do przyklejenia miedzianych ( ciężkie ) radiatorów do pamięci na grafie? Thermopox ( jakoś tak ) będzie dobra, najlepiej jaką dokładnie? Bo na GPU to zastosuje ceramique, tak jak na CPU... Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Na górną część karty można użyć to widziałem jak ktoś tak zrobił i ponoć było ok.

2. Do klejenia radiatorów na pamięci taśma 3m, klej zalmana itd. Zależy czy nasz kartę na gwarancji, jeśli tak to lepiej taśma termoprzewodząca - łatwiej usunąć.

3. Pytanie nie w tym dziale.

Edytowane przez cho-marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy ten "zel" nie przewodzi prądu i nie będzie on przypadkiem za izolator cieplny robił? W razie czego to ten zel dociskac az do płytki PCB czy tylko aby miał stycznośc z elementami na grafie? Karta chyba jeszcze na gwarancji ale mnie to wali:] Chodzi mi o najskuteczniejszy klej-termoprzewodzący :)

A co do:

3. Pytanie nie w tym dziale.

to hmmm, gdzie miałem dać ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokoj z radiatorem po 2giej stronie... ja mam szafira po vmodzie, na gpu niebieski zalman, ze skrzydla cos tam na niego wieje 5v i looz. Te karty sie grzeja tyle co nic... ;]

Hmmm, jak położyłem na górę karty wiatraka na 7v (8cm) to mozliwości karty się poprawiły, natomiast gdy do tej pory zmieniałem samo chłodzenie na GPU to juz nic nie dawało... A i tak na całośc karty dmucha caly czas 12, choc na 6v ustawiona ale wieje :-| Pozatym Radiator karty jest bardzo gorący, a nie porównuje go do żadnego zalmana, choc ten Twój ath to chyba taki jak na chipset, czy o innym mówisz? Z drugiej strony wiem, że i tak juz za dużo z tego nie wycisne a temat wałkowany... Ale chociaż tak dla sportu B) Bo jak na razie na inną grafę mnie nie stać. Ale wracając do tematu może jeszcze jakieś ciekawe sposoby z górą GPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... jak to zrobic , żeby wszystko ładnie przylegało do radiatora?

To akurat spowoduje zwarcie- nie może być bezpośredniego kontaktu "elementy smd - radiator".

 

Można zastosować radiator na dystansach- tak aby znajdował się np 1mm nad elementami smd. Całą powierzchnię radiatora i miejsce na karcie które zakrywa trzeba posmarować np 1764364[/snapback]

... jaką pastę także nieprzewodzącą zastosowac do przyklejenia miedzianych ( ciężkie ) radiatorów do pamięci na grafie? Thermopox ( jakoś tak ) będzie dobra, najlepiej jaką dokładnie? Bo na GPU to zastosuje ceramique, tak jak na CPU... Pozdrawiam

Do tego musisz szukać kleju- nie pasty. Thermopox to właśnie klej- oparty jest na miedzi ale nie przewodzi prądu (przynajmniej ja tak miałem- sprawdzane miernikiem). Problemem może okazać się demontaż przyklejonych nim radiatorów i oczyszczenie z niego kostek pamięci (w razie ewentualnego reklamowania karty).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...