Skocz do zawartości
mlynek

Mega Problem Z Hitachi 160gb Ata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Problem zaczął się od tego że ten dysk chciałem podpiąć za pomocą przejściówki SATA pod złącze SATA na płycie. Niestety nie był on wykrywany przez BIOS mimo ustawienia na "enabled" kontrolera SATA.

Problem jednak zaczął się później. Podłączyłem go spowrotem pod ATA i tak:

- w biosie dysk raz jest widziany normalnie

- raz jako 250GB, a w kompie mam tylko jeden dysk 250GB a nie dwa :)

- innym razem zamiast nazwy dysku pokazują się różne krzaczki w styli @#$%^^& itd.

W windowsie dysk nie jest widziany. Partition magic przy próbie założenia na nim partycji pisze error 986, a hdd temperature twierdzi że ten dysk ma az 160stopni, podczas gdy jest chłodniejszy od mojego dysku 250GB.

Wydaje mi się że coś z elektroniką, jak sądzicie?

Dysk się rozkręca i talerze pracują normalnie.

Dzięki wszystkim za rady

 

 

Przed chwilą sprawdziłem dysk Hitachi Feature Tool i stwierdził że mam niewłaściwy kabel. Czyżby teraz dysk sam twierdził że jest dyskiem SATA? Bardzo dziwne

Edytowane przez mlynek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='21 Lis 2005, 16:52' post='1769511']

raz juz widzialem cos podobnego ale wtedy poszedl kontroler ide

No u mnie kontroler jest w porządku bo drugi dysk pracuje normalnie, a gdy podłącze tą 160 samą na taśmie to też jest to samo, chyba oddam dysk do serwisu, mam nadzieje że to wina dysku a nie czegoś na płycie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie kontroler jest w porządku bo drugi dysk pracuje normalnie, a gdy podłącze tą 160 samą na taśmie to też jest to samo, chyba oddam dysk do serwisu, mam nadzieje że to wina dysku a nie czegoś na płycie :/

Spróbuj jeszcze na innym kompie.

Jak będzie to samo odwiedź serwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...