Skocz do zawartości
horiz0n

Epox 8RDA+ i Athlon 1800XP (podkrecanie)

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich

 

od razu zaznaczam ze jestem laikiem w tym temacie. posiadam sprzet Epox 8RDA+ do tego Athlona XP 1800BOX i DDR 266.

 

Prosze o jakies sugestie jak toto podkrecic z poziomu biosa,zworek etc. jak na razie po kazdym moim podkrecaniu musze resteowac CMOS-a ;(

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwiększaj FSB stopniowo i wsio. Jak system zacznie być niestabilny zacznij zwiększać Vcore.Jak zwiększanie Vcore nic nieda to może być wina pamięci ustaw je na minimalne timingi jak to nic nieda zwiększ Vmem jak to też nic nieda zostaw na max. wartości. Proste jak drut !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie możesz też spróbować jaką fsb wytrzymają pamięci ustawiając maksymalne fsb jakie proc wytrzyma, zmniejszając tak mnożnik, fsb*mnożnik nie różniło się znacząco od oryginalnych ustawien. Wtedy przy podkręcaniu bez zmiany mnożnika będziesz wiedziałł, czemu ci komp nie wstaje (pamięć czy proc...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie możesz też spróbować jaką fsb wytrzymają pamięci ustawiając maksymalne fsb jakie proc wytrzyma, zmniejszając tak mnożnik, fsb*mnożnik nie różniło się znacząco od oryginalnych ustawien. Wtedy przy podkręcaniu bez zmiany mnożnika będziesz wiedziałł, czemu ci komp nie wstaje (pamięć czy proc...)

Gościu niewie nic o podkręcaniu a ty myślisz że ma sklejone mostki w procu ?

No chyba ża Thoroughbred`a z odblokowanym mnożnikiem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nie ma - xp1800+ 0.13 jeszcze nie widziałem w Polsce.

a ja przyznam Ci się szczerze gdzieś już dziś widziałem 1800+ na 0.13 jak bum cyk trąbka. a gdzie to nie pamiętam...

A co do boksów to po prawdzie się nie orientuję bo nigdy mnie nie interesowały. (nigdy nie wykorzystam 3-letniej gwarancji.... :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe tak poszedlem spac bo sie nie spodziewalem odpowiedzi !!!

 

macie racje nie mam pojecia o podkrecaniu, poprzednio mialem pIII 600EB, ale do rzeczy:

 

nie mam sklejonych mosktow, i nie wem jak i czym to zrobic (ktore mostki i jak to wyglada)

 

jeszcze nie testowalem waszych rad dotyczacych FSB.

jak cos zjem to zobacze, bo na pusty zoladek to bede musial resetowac cmosa ;(

 

dzieki, jeszcze tu wroce dzisiaj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe tak poszedlem spac bo sie nie spodziewalem odpowiedzi !!!

 

macie racje nie mam pojecia o podkrecaniu, poprzednio mialem pIII 600EB, ale do rzeczy:

 

nie mam sklejonych mosktow, i nie wem jak i czym to zrobic (ktore mostki i jak to wyglada)

 

jeszcze nie testowalem waszych rad dotyczacych FSB.

jak cos zjem to zobacze, bo na pusty zoladek to bede musial resetowac cmosa ;(

 

dzieki, jeszcze tu wroce dzisiaj ;)

Oj namieszali ci z tymi mostkami :D

Daj sobie na razie z nimi spokój i w BIOS'ie zwiększaj FSB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego horiz0n, na twojej plycie jest taka rzecz ktore bardzo ulatwia zycie overclockerowi. W momencie jak za bardzo kompa podkrecisz i komp nie chce sie uruchomic to zrob tak:

 

wylacz komputer, potem go wlacz i od razu wcisnij klawisz INS, trzymaj go do puki sie nie pojawi bios a potem wejdz do biosu i pozmieniaj opcje ktore spowodowaly ze komputer nie chcial sie uruchomic.

Komputer powinien sie zaladowac z nominalnymi ustawieniami tzn mnoznik odczyta z procka a magistrale ustawi na 100MHz.

 

Ja sam mam taka plytke i ani razu jeszcze nie musialem czyscic biosa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...