Skocz do zawartości
lewy

Do posiadaczy Gigabyte ga7vax

Rekomendowane odpowiedzi

Wszyscy się rozpisują nad zaletami tej nieprzeciętnej spewnością płyty głównej . Czytając posty zaobserwowałem jednak że dużo osób ma z nią problemy . Pewnie mi się tylko zdaje :oops: ale poprostu chcę się upewnić ponieważ zamierzam ją w najbliższym czasie kupic. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem problemów poza jedną opcją - TP - raz działa, raz nie - (wiesza system lub nie) lepiej ją wyłaczyć i zostawić tak. Co do O/C to looknij na linka w sigu Mój O/C. Max FSB jaki chodził to 197Mhz :) czyli płytka spox - jak dorwę lepsziejsz ramy to sprawdzimy na ile max :?: - chyba że ktoś już sprawdzał :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to je to TP??? ale ze mnie lamer :)

Top performance (maksymalna wydajnosc) to opcja do ustawienia najbardziej wysrubowanych ustawien pamieci) a problemow z nia nie ma chyba ze kosci nie wytrzymuja danych ustawien (tak jest niestety u mnie :cry: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plytka jest ok ale ma bios nieco dziwne jak dla mnie (moze w nowszych biosach jest inaczej) ustawianie napiec (+5% itd., zamiast normalnie).

 

a mowie o ga7va ale to w sumie zadna roznica

 

i moim zdaniem ma jedna wade - za blisko ddrki od agp (moga byc problemy z zamontowaniem duzych radiatrkow na grafie)

 

a top performance dziala ok (nie zauwazylem niestabilnej pracy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z jaka plyta nie ma problemow ???? wszystkie maja jakies felery - ale szczerze powiedziawszy ja nie napotkalem jak dotad zadnych - opcja top performance nie powoduje zadnych zwisow kompa:) wgrywane kolejne biosy az do najnowszego:) dzwiek tez jest ok podczas kopiowania dyskowego takze:) ogolnie bo wg mnie jedno z najbardziej dopracowanych mobo w tej chwili i jak najbardziej warte uwagi (wyddajnosciowo i cenowo !!!! ) pomimo ze juz nForce 2 budzi zachwyt tylko :) a tak btw to im wiecej czlowiek czyta postow podczas kupna to tymbardziej glupieje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra płyta. Ma dwie wady: głupie ustawianie napięć proca i zawyżanie napięcia podawanego na proca. Poza tym wszystko OK. Stabilna i umożliwia niezłe podkręcenie proca. Ważne tylko żeby się nie skusic na GA-7VA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..  głupie ustawianie napięć proca i zawyżanie napięcia podawanego na proca ...

Ad.1 - kwestia przyzwyczajenia - potem jest ok

Ad.2 - do OC to jest super móc bez żadnych przeróbek zapodać 2.15V na rdzeń (Palomino) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raptor co do:

Ad.1 - to wcale nie jest kwestia przyzwyczajenia, tylko tego e ludzie od Gigabyte`a spieprzyli sprawę. Uważam tak dlatego że gdyby dali możliwość regulacji w procentach powiedzmy z krokiem o 0,5% i +/- 10% to bym nic nie mówił ale umozliwienie ustawiani TYLKO 2.5%, 5%, 7.5% to jakiś żart

 

Ad.2 - a może śa osoby które nie będą kręcić na tej płycie????

A poza tym podejrzewam że na 1,75V mój XP1600@1900 też by poszedł a kilka stopni miałby mniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale niechciałbym żebyście sobie pomyśleli że ja tą płytę strasznie krytykuję. Każda płyta ma jakieś wady, ta akurat takie. Ja osobiście jestem bardzo zadowolony i nie planuję zmieniać tej płyty przez co najmniej 1,5roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi też ten podwyższony voltaż nie przeszkadza, już bardziej ta hu*a regulacja napięcia w BIOSie

Podwyższone Vcore w moim MOBO (GA-7VAXP) załatwił flash Biosu i to już z F5 na F6 (obecnie mam F9).

A jeśli chodzi o regulację napięcia to jaki problem obliczyć sobie procentowy przyrost napięcia na kalkulatorze :?: Tym, którzy nie potrafią polecam narzędzie EasyTune (dołączone na CD do MOBO)->zakładka z napięciami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...