Skocz do zawartości
eska

Problemy Z Wykrywaniem Sieci Wi-fi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zanim przedstawie problem maly wstep. W mieszkaniu mam 3 kompy, dwa stacjonarne w doch roznych pokojach, oba z kartami Dlinka dwl 512+ oraz laptopa Toshiba M35 z wbudowna karta wifi intela. Jeden ze stacjonarnych kompow ma dostep do internetu poprzez modem dsl i dzielil sie dotad bez problemow tym polaczeniem poprzez siec wifi (ad-hoc) z drugim kompem. NIestety w konfiguracji ad-hoc, moj laptop nie wykrywal zadnej sieci, a ze bez interentu w domu wytrzymac ciezko, postanowilem kupic routera i rozwiazac wszystkie problemy.

 

Jak postanowilem, tak tez zrobilem i wczoraj kupilem sobie router Dlink DI-514 (nigdy nie mialem problemu z produktami tej firmy, wiec stwierdzilem, ze skoro z jednej fabryki, to problemowmniej bedzie), aby moc ganiac z laptopem po calym mieszkaniu i miec dostepn do neta.

 

Skonfigurowalem router wg tego co napisali w instrukcji, tak, ze interent na komputerze bezposrednio podlaczonym do routr zaczal smigac (choc nie od razu, ale szybko sie uporalem z malymi problemami), po czym odpalilem laptopa i od razu wykryl i podlaczyl sie do sieci wifi, ktora stworzylem. Do pelnie szczescia brakowlao mi tylko podpiac 3 kompa i... tu oczywiscie problem. Zrobic tego nie zdolalem. NIe mialem czasu sie wczoraj tym za bardzo bawic, wiec wole spytac madrzejszych. Na laptopie mialem automatyczne pobieranie ip i wszystko sma windows zrobil (XP Home z sp2), na drugim kompie przy identycznej konfiguracji (XP Pro bez sp) pojawiala mi sie siec, ktora stowrzylem, ale obrazek ap to byla tyko antentka, bez takich falek, ktore sie pojawiaja gdy jest sygnal. Podobnie w progrmie od karty dlink dwl 512, siec jakby wykryl, ale niv nie pojawialo sie w polu sila i jakos sygnalu.

 

Bede wdzeczny za wszelkie rady. Wirusow nie ma, to akuart wiem, bo skanowalem. Technicznie karty sa w porzo, bo jeszcze 30 minut wczesniej dzialaly w trybie ad-hoc.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na windowsie to ja niepolegać

najlepiej samemu wszystko ręcznie ustawić bez konfiguratorów

 

dziwie mi że Toshiba niewidziała ad-hoc, próbowałeś ręcznie skonfigurować??

 

miałem podobny probelm: PC z dostęmpem do netu i PC <==>laptok przez WiFi. Podobnie niewidziałem własnej sieci zato bardzo ładnie sąsiada. Automatycznie niewykrywał, z konfiguratorem windowsa sobie tesz nieporadziłem, starczyło jak najprościej bez szyfrowania, bez żadnych zabezpieczeń ręcznie z konfigurować - jak to zadziałało bawiłem się w "ulepszenia" ;)

Edytowane przez acp___

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...