Skocz do zawartości
wragler

Asus A6r-b002 Czy Hp Nx8220! Prosze O Szybka Pomoc:)

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM

Mam maly dylemat.Za tydzien ide kupic laptopa ( a juz za kilka dni musze go zamowic). Mam do wyboru trzy pozycje:

 

ewentualne)

Toshiba Satellite L20-183 - najtansza bo ok 3400zl z WINXP

Celeron 1,6 ; 5120MB ram ; 60gb Hdd ;ATI X200m ; dvd-rw ; 15' zwykla matryca ; 3 x usb ; tv-out

++++

1)ASUS A6r-b002 - najbardziej jestem do niego przekonany ok 3500zl

 

Celeron 1,6 ;

512 mb ram ;

60gb hdd ;

ATI x200m ;

dvd-rw ;

15'4 panorama ;

WI-FI ;

irda ;

4 x usb ;

wbudowana kamerka;

torba i mysz;

24 miesiace gwarancji

 

2)HP NX 8220 - o nim malo wiem cena mysle kolo ok3700zl

 

Celeron 1,4 ; - mnije niz w asusie:(

256 mb ram ; mniej niz w asusie :( - mozna dokupic ale cena moze przekroczyc moje mozliwosci:(

40gb hdd; mniej ale to juz troche mnijeszy problem;

ATI x600 - duzy plus dla hp - chciabym sobie od czasu do czasu pograc w jakos gierke

dvd-rw;

15,4 panoroama ;

WI-FI;

irda;

czytnik kart pamieci;

12miesiecy gwarancji

 

+++++++

No i co wybrac. Lubie pograc w gry typu Dungeon Siege 2 , PES 5; teraz CIV 4; ale zalezy mi na dodatkowym wyposazeniu jakie ma asus - dysk , kamerka, szybszy procek.

CZy X600 zrekompensuje braki HP (procesor, ram, dysk) w stosunku do asusa?

Moim kryterium jest gra doom3 , mam stacjonarnego kompa ktory do gier mi w zupelnosci wystarcza ,ma karte GF3 TI 200 i doom 3 chodzi dobrze i wymagam tez tego od laptopa. X600 napewno sobie poradzi ale jak bedzie z ATI X200m?

Z gory dziekuje za pomoc....

Edytowane przez wragler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli mialbym do wyboru tylko trzy powzsze lapy, zdecydowalbym sie pewnie na asusa, poniewaz: asus, robi dobry sprzet; 24 miesieczna gwarancja i serwis door-to-door, bogatszy konfiguracyjnie. minus, ze nie ma lepszej grafiki ale fajnie ze jest chociaz ati :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

limerro > nie strasz tak chłopaka bo X600 to juz w miare porzadna karta, a grac w gre nie zawsze trzeba w max ustawieniach grafiki.

Zreszta np w Doom3 gdzie ATI ma faktycznie tyły (bezczelnosc ID) na desktopie z podpisu gralem swobodnie na 800x600 medium wiec bez przesady :)

Przy 256mb ramu na poczatku XP tez bedzie chodzil i to bez problemow, choc docelowo upgrade do 512mb wydaje sie byc jednak koniecznoscia. A skoro bedzie to komp do grania to przyda sie i 1gb.

Ale to juz kwestia rozwojowa, dokupisz sobie kiedy bedziesz miec ca$h.

 

Szybki dysk tez wazna sprawa, ale chyba nie wiesz jakie maja parametry (bufor i obroty) wiec trudno ocenic, moze sie okazac ze ASUS ma 60bg 4200obr, a HP 40gb ale 5400obr.

Jednak nawet szybki dysk niewiele pomoze jesli karty graf. osiagnie swoj kres wydajnosci.

 

Wez pod uwage ze ASUS daje 2 lata gwary.

 

Ze swojej strony moge ci polecic ta Toshibe, modele L to udane laptopy (wiem ze wszystkie L20 sprzedawane w Polszy maja dyski 5400obr) choc pozostale wydaja sie lepsze jesli wolisz cos z panorama i dluzsza gwarancja (ASUS) lepsza wydajnoscia w grach (HP).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ze tam mecze, ale mam juz ostatnie pytanie (chyba).

Coraz bardziej jestem przekonany do hp - jakosc, podobno jest promocja na 24 miesieczna gawarancje, renoma, x600!, szybszy dysk(ale mniejszy);

Ale zalkladam taki scenariusz :

W asusie mam 1,6 i x200 a w HP 1,4 i x600, czy jezeli np bede bawila sie w jakim programie graficznym np Photshop, 3dstudioMAX to roznca na mkorzys ktorego laptopa bedzie. Czy zauwaze rozniece np w codziennym uzytkowaniu np www? (chodzi mi o procesor i zaznaczam ze hp tez bedzie mial 512mb) bo w grach napewno szybszy bedzie hp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ze tam mecze, ale mam juz ostatnie pytanie (chyba).

Coraz bardziej jestem przekonany do hp - jakosc, podobno jest promocja na 24 miesieczna gawarancje, renoma, x600!, szybszy dysk(ale mniejszy);

Ale zalkladam taki scenariusz :

W asusie mam 1,6 i x200 a w HP 1,4 i x600, czy jezeli np bede bawila sie w jakim programie graficznym np Photshop, 3dstudioMAX to roznca na mkorzys ktorego laptopa bedzie. Czy zauwaze rozniece np w codziennym uzytkowaniu np www? (chodzi mi o procesor i zaznaczam ze hp tez bedzie mial 512mb) bo w grach napewno szybszy bedzie hp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podjalem decyzje.Bedzie to HP. Wole dolozyc i miec x600 bo tego pozniej napewno nie wymienie a dysk bez problemow. Poczytalem troche i podziele sie opinia na temat karty ATI X200m. Jest to karta ktora wydajnosciow plasuje sie tuz za intelowskim "integralcami". Mozna ja porownac wg wynikow 3dmar2001 do stacjonarnych GF4mx440 lub ATI READEON 9000. Tak wiec jest to straszna lipa:( Mozna na niej pograc w HL2 (LOW), W.o.Warcraft, ale juz o gracg pokroju doom3 mozna zapomniec:(

Dziekuje za pomoc !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...