Skocz do zawartości
makzel

Montaż Ac Freezer 64 Pro Na Asrock 939dual-sata2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

W nadchodzącym tygodniu zamierzam kupić nową płytę, procka no i qler. Wybór padł na Asrocka, Semprona i Freezera (mam nadzieje, że nie będę żałował). Jako, że dotychczas miałem sprzęt na platformie Socket A a teraz będzie 939 mam pytanie do posiadaczy/użytkowników:

- jak zamontować tego coolera - mam instrukcję ściągniętą z netu i jest tam narysowane, że należy zapiąc zapinki po jednej stronie a następnie "naginając" wiatrak zapiąć z drugiej strony... W Socket A prawdopodobnie zakończyłoby się to ukruszeniem jądra. Jak jest tutaj??? I co zrobić z tą wajchą??? Prosiłbym łopatologicznie bo nie chciałbym czegoś na wstępie spaprać...

- to już raczej dotyczy płyty, ale ma związek z chłodzeniem, więc pozwolę sobie tutaj: w obudowie socketu -tej z tworzywa sztucznego (nie z plastiku:)) - są 2 otwory. Wydaje mi się, że służą do zamocowania od dołu "blaszki" mającej za zadanie usztywnienie płyty. Niestety do tego Asrocka nie dodaja takiej blaszki. Pytanie: czy jest ona konieczna i jeśli tak, gdzie taką można kupić - najlepiej w okolicach Ruda Śląska - Gliwice.

 

Dzięki za ew. odpowiedzi.

Pozdrawiam

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Widze że nikt nie chce napisać odpowiedzi na twoje pytania , więc może Ja coś pomogę .

 

Chłodzenie montujesz na tym plastikowym koszyku który jest zamocowany naokoło socketu procka .

 

niektóre ciężkie chłodzenia kożystają z tej blachy pod spodem aby ustabilizować całą konstrukcję , ale skoro AC freezer 64 pro jej niema to należy sądzić że konstruktorzy tego chłodzenia doszli do wniosku że standardowy koszyk spokojnie utrzyma tą konstrukcję .

 

procki AMD63 mają zasłonięty rdzeń taką metalową czapką więc nic nie ukruszysz .

 

odnosnie montażu wiatraka to najpierw zakładasz zapinkę z tej strony gdzie niema wajchy , następnie z tej strony gdzie jest wajcha i na koniec zaciągasz wajchę aż będzie poziomo .

 

 

 

Chłodzenie takie będe miał za ok dwa dni więc wtedy będę mógł dodać coś więcej jak będziesz miał jeszcze jakieś pytania .

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomijajać zwalo*** czujnik temp na mojej mobo to coś mi sięwydaje patrząc po evereście ze na pentagramie miałem niższe temp nić na freezerze 64 pro :)

 

PS: tak jest zwal*** że zawyza temp o około 10 stopni :D:D:D:D

Edytowane przez wirion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no pewnie :) kolejne 25zł trzeba mieć, by na giełdzie kupić, a chwilowo już przekroczyłem swoje możliwości :D :D :D, ale święta się zbliżają :D

 

ps: mam jeszcze wiatraki stare z zasilacza, moze z tego zrobie odprowadzenie "kontrolowane" i jakis tunel wykombinuje bo mi juz kasy szkoda :]

Edytowane przez wirion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Serdeczne dzięki za odpowiedź. Moja obecna platforma jest oparta na Socket A, z 939 nie miałem doświadczenia. Myślałem, że ta blacha (backplate) zazwyczaj jest na wyposażeniu mobo... Jeśli zauważe, że płyta się wygina najwyżej coś pokombinuje. Na razie mam w domu Freezera i chyba rzeczywiście nie będzie tak źle... Kiedy zmontuję to do kupy i jeśli coś ciekawego mi się nasunie to postaram się podzielić... Jeszcze raz dzięki za odpowiedź.

 

Pozdr

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ello

 

Witam ponownie

 

Właśnie przybył dzisiaj do mnie "AC Freezer 64 Pro" i po kilkugodzinnych testach moge stwierdzić następujące fakty :

 

1> wytwarza w środku obudowy bardzo dobry obieg powietrza i jest przy tym niesłyszalny i nie wytwarza wibracji !

 

2> na oryginalnej paście ( której "preaplikowanej" jest trochę za dużo i wychodzi jak się zaciśnie wajchę ) , oraz resztkach AS5 na procku temp spadła o ok 3*C , a pasta się jeszcze nie wygrzała i jeszcze pewnie spadnie przy przesmarowaniu AS5 .

 

3> instalacja jest banalna i całkiem stabilna > zapinka łapie po trzy punkty na koszyku z każdej strony i po dociśnięciu "wajchy" chłodznie jest mocno przytwierdzone do płyty . Należy tylko zwrócic uwagę żeby środek chłodznia był nad środkiem procka .

 

4> Idealnie się mieści > spokojnie wejdzie na płytę z oryginalnym chłodzeniem NB , jak również całkowicie bezproblemowo na chłodznie zalmana jak u mnie w podpisie :) , Nawet w obudowach takich jak moja ( ok 21cm szer.) w których jest na bocznej sciance zamontowany wentylator jest spokojnie miejsce na przepływ powietrza . Sądze że jakieś wydajne chłodznie typu TT Beetle lub Cooler Masater Hyper 8 by nie wlazło do takiej budy , bo kolidowało by to z wentylem na bocznej ściance .

 

5> dzięki wytwarzanemu przez niego obiegowi powietrza spadła również temperatura karty graficznej o 2*C rdzeń i 3*C pamięci , oraz NB o 2*C .

 

Podsumowując > Jak za 80zł z przesyłką do chaty to jestem bardzo zadowolony i polecam ten zakup !

 

 

A tak wyglądają wnętrzności mojego "Blue Freezera" :)

 

 

Sorry za biedną jakość , ale mam taki biedny aparat w tel i robi max 640x480 .

 

Linka do screena

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Mam kilka pytanek do Kencho-1.

Niedawno sobie sprawilem plytke jak w opisie i chcialbym cos przy niej pomajstrowac.

Prosilbym o linki do biosow i programow do zmiany biosu( te co posiadasz)

oraz konkretne instrukcje od jakis\ch wartosci zaczynac krecic.

Zaznacze dopiero sie przesiadlem na platforme 64 i slabiutko sie orientuje.

Z gory WIELKIE dzieki za odpowiedz (oczywiscie nie tylko od Kencho-1)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Sorki że dopiero teraz odpisuję , ale w natłoku przedświątecznych porządków i zakupów nie zaglądałem na Fora bo przykleiłoby mnie to na trochę czasu do kompa .

 

Ja na początku też po przesiadce z Athlona Mobile 2500+ miałem lekkiego zonka jak to podkręcac , ale nie jest to takie skomplikowane jak na to wygląda .

 

na początek musisz sprawdzić lub dowiedzieć się ile potrafią wydolić twoje pamięci i zastosować do tego odpowiedni dzielnik : 266 ( 2/3 ) , 333 ( 5/6 ) , lub w przypadku extremalnych pamięci 400 ( 1:1 ).

 

Wygląda to mniejwięcej tak :

 

masz zwykłe pamięci PC3200 ( 400Mhz ) jeżeli podkęcisz FSB do np 260Mhz to pamięci na dzielniku 400Mhz będą działały synchronicznie jako 520Mhz , na dzielniku 333Mhz jako 432mhz ( 260:6x5=216Mhz ) , na dzielniku 266 jako 346Mhz ( 260:3x2=173Mhz ) .

 

Druga ważna kwestia przy podkręcaniu to częstotliwość z jaką działa szyna HT ( 200/400/600/800/1000Mhz ) , jest to poprostu FSB X1/2/3/4/5 dlatego np u Mnie jest przy FSB 281 i szynie HT 600 ( X3 ) realne taktowanie szyny HT to 843Mhz . Zbyt wysokie taktowanie szyny HT może wywalać błędy i powodowac niestabilne działanie kompa . Płyta ta teoretycznie ma max HT 1000Mhz , ale z tego co widziałem najlepsze efekty są na podkeconym FSB i HT X3 ( 600 )

 

Następna ważna kwestia to ustawienie ASYNCHRONICZNEGO PCIEX/PCI !! jak zaczniesz kręcic i nie ustawisz na ASYNC to wraz ze wzrostem FSB wzrośnie również magistrala PCI i PCIEX ( i może jakaś jeszcze ) > więc koniecznie przy podkręcaniu musi być ASYNCHRONICZNIE !!

 

Każdy procek kręci się inaczej więc w tej kwestii za bardzo Ci nie pomoge bo to już zależy od procka .

 

Próbuj stopniowo zwiększac szynę FSB i napięcie procesora i sprawdzaj jego stabilność przy pomocy SuperPi lub Prime95 .

 

Jak mój zwykły Boxowy proc się kręci to widac w podpisie , a jak trafisz na jakiegoś procka z dobrego tygodnia to możesz wyciągnąć ok 200-500Mhz więcej

 

Nie radzę przekraczać 1,6V przy boxowym chłodzeniu ponieważ może się procek zacząć mocno grzać co będzie powodowało błędy i może doprowadzić do jego uszkodzenia .

 

Bios który stosuję na mojej płycie to OCWB1 , ze względu na to że bezproblemowo działa z Modem VCORE ( czyli takim drobnym oszustwem regulatora napięcia na płycie ) dzięki któremu można podnosić napięcie procesora do ok 1,575V ( 1,55V w biosie , ale płyta trochę dodaje bonusowo ).

 

Przy puszczaniu płyty na wysokim FSB warto również zadbać o dodatkowe chłodzenie NB i SB lub ich wymianę na jakiegoś Zalmanka .

 

 

 

BIOS możesz sobie ściągnąć TUTAJ do jego wgrywania stosujesz zwykłego flashera dostarczanego przez Asrocka > zrób sobie dyskietkę startową z WinXP , na drugą zgraj bios i program ASRFLASH.EXE > uruchom kompa z dyskietką startową WinXP w napędzie > potem wrzuc dyskietkę z biosem i zapodaj np.: ASRFLASH.EXE OCWB1.BIN > i gotowe .

 

Ostatnio do biosu nie zaglądałem , ale jak będziesz miał jakieś pytania odnośnie ustawień to pisz na mojego maila .

 

 

Polecam równiez poczytać TEN TEMAT > jest on w całości poświęcony tej płycie i jej OC .

 

Pozdrawiam

 

PS. widzę że też masz te Kingmaxy 500Mhz więc polecam Ci przy wyższym FSB mnożnik 333Mhz > niestety pamięci te do lepszych parametrów pracy potrzebują ok 2,85V-2,95V więc potrzebny będzie OCZ BOOSTER lub zamotany VDIMM mod.

 

Jak zrobić VCORE moda masz na stronie 13tej tego tematu o chipsecie ULI1695 .

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...