Skocz do zawartości
Snopuś

Celeron 433mhz 128mb + Filmy?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Kupiłem ostatnio komputer.

Sprzęt dość leciwy:

celeron 433Mhz fsb 66Mhz

128MB SDRAM

Riva tnt2 32MB

Seagate 14GB

 

Zainstalowałem na nim win98,

wszystko śmiga ok.

Ale czy będzie nadawał się do oglądania filmów?

 

Jakie wgrać kodeki?

Zainstalowałem ACE MEGA codeks pack ale nie dawał rady-strasznie zacinał.

 

A może wgrać nowego direxa?

 

Poradźcie

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli wybierzesz dobre kodeki (np taie jakie zaproponowal Crosis) filmy beda ladnie smigac... Ja ogladalem filmy na swoim Celku 333 + 32Mb ram... :D . BTW te kodeki o ktorych wspomniales (podobnie jak K-Lite Mega Codeck Pack) zzeraja bardzo duzo zasobow i raczej nie nadaja sie do takich konfigow jak Twoj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wam bardzo za odpowiedzi napewno wezmę pod uwagę :)

 

Mam zamiar zainstalować XP, jakie tutaj kodeki polecacie, jakis zbiór czy pojedyncze kodeki,

Czy na dwóch kodekach, które zaproponował Crosis filmy oby napewno będa chodziły?

 

pozdro all... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wam bardzo za odpowiedzi napewno wezmę pod uwagę :)

 

Mam zamiar zainstalować XP, jakie tutaj kodeki polecacie, jakis zbiór czy pojedyncze kodeki,

Czy na dwóch kodekach, które zaproponował Crosis filmy oby napewno będa chodziły?

 

pozdro all... :rolleyes:

 

wiesz co do sprzetu to u mojego wujka w niemczech na kompie pentium II 233 mhz 32 MB ram win98 udalo mi sie wlaczyc film gwiezdne wojny (przy minmialnej rozdzielczosci i wlcaczeniu 256 kolorow ale po powiekszeniu w vplayerze kolorystyka byla ok) uzywalem starych kodekow divx 3 na prawde najstarsze jakie mam (sprzed ponad 3-4 lat.) smieszne jest to ze jak mialem celerona 300 to filmy mi nie chodzily w ogole ;/ plynnie. problem byl przy filmach w xvidzie i na 2 cd bo te ledwo wlaczal :/ ja polecam kodek SLD Codeckpack ktos mi go kiedys polecil. Nie wiem jak dziala na 466 ale jest super zadne filmy mi sie nie tna(ale mam lepszy sprzet) nie zawiesza sie na uszkodzonych klatkach kodecki sie nie gryza i ma ten plugin co wyswietla automatycznie napisy(i to po polsku tez ;) ) Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powtarzam sie ale SLD Codeckpack 2.2 ja ich uzywam i jestem w pelni zadowolony ;) ale nie wiem jak bedzie na mniejszej ilosci ramu :( w ostatecznosci mozesz uzywac vplayera i wlaczac tryb pelny przy rozdzielczosci 640 x 480(jest tam taka funkcja) i powinno pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam:)

 

A więc na xp wgrałem najnowsze wersję Best Playera, Ffdshow i Ac3 filters jak radził Crosis...

 

Lecz dup......a :mad:

 

Filmy niby nie zacinają się, ale bardzo powoli odtwarzają!

Dźwięk jest przed daną sceną o jakieś 15 sekund!

 

co robić, czego to przyczyna

 

pozdro B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no kumpel mial to samo. musisz zastosowac starsze(lub inne)kodeki. sproboj te co ja ci proponowalem a jak nie to wybierz cos z www.divx.pl z dzialu download kodeki lub poszukaj czegos starego w necie. Aha mala sugestia w opcjach ustawien directx w zakladce dzwiek jest opcja przyspieszania sprzetowego dzwieku zmniejsz ja z pelnej na druga od lewej. Mi to znacznie przyspieszalo kompa. a tu moze okazac sie zbawienne. Powiedz czy to cos dalo

Edytowane przez Bull_Byk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej?? Ty na 128ramu xp zainstalowałeś? juz pomijając fakt że to celek 433? dzizas... masz zdrowie...

 

filmy to spokojnie obejrzysz tylko pare rzeczy musisz ogarnąć:

 

ja miałem troche gorszy sprzet do dyspozycji swego czasu, a mianowice celek 433,192ramu i o zgrozo S3virge 4 MB + vudacz i na tym tylko koala 2.5c sobie radził, bezapelacyjnie najszybszy a i jeszce bestplayer :)

 

reasumując w Twoim przypadku win2k (ew 98se) + directx powyżej 8.0 + ffdshow z odchaczonym postprocessingiem, nie tam żaden starszy tylko najnowszy oczywiscie + bestplayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej?? Ty na 128ramu xp zainstalowałeś? juz pomijając fakt że to celek 433? dzizas... masz zdrowie...

 

filmy to spokojnie obejrzysz tylko pare rzeczy musisz ogarnąć:

 

ja miałem troche gorszy sprzet do dyspozycji swego czasu, a mianowice celek 433,192ramu i o zgrozo S3virge 4 MB + vudacz i na tym tylko koala 2.5c sobie radził, bezapelacyjnie najszybszy a i jeszce bestplayer :)

 

reasumując w Twoim przypadku win2k (ew 98se) + directx powyżej 8.0 + ffdshow z odchaczonym postprocessingiem, nie tam żaden starszy tylko najnowszy oczywiscie + bestplayer

No tak ale ty miales 192 MB Ramu a on ma 128. Ale zgadzam sie ze pomysl z winxp to nie jest najlepsze rozwiazanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc jest juz jakas nadzieja :D

 

Skorzystałem z rady Crevw'a i odznaczyłem postprocessing i...

 

fimy chodzą, lecz nie aż tak płynnie :sad:

 

Czasem trochę przytną.

 

Co jeszcze mogę zrobić??

 

Czy naprawdę na win98se będzie lepiej?? dlaczego??

 

pozdro all B)

 

poza tym:

 

czy na 98 można ustawic odświeżanie 85hz bo trochę oczy mnie nap... :cry:

 

a na xp było ok 85hz i oczy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc jest juz jakas nadzieja :D

 

Skorzystałem z rady Crevw'a i odznaczyłem postprocessing i...

 

fimy chodzą, lecz nie aż tak płynnie :sad:

 

Czasem trochę przytną.

 

Co jeszcze mogę zrobić??

 

Czy naprawdę na win98se będzie lepiej?? dlaczego??

 

pozdro all B)

 

poza tym:

 

czy na 98 można ustawic odświeżanie 85hz bo trochę oczy mnie nap... :cry:

 

a na xp było ok 85hz i oczy :D

No jasne ze mozna ustawic na 85 Hz ;) tylko zmiana opcji odswiezania jest nie w zakladce monitor tylko karta ;) Na pewno bedzie lepiej bo win98 ma mniejsze wymagania co do zasobow(procek i ram) ale jesli jestes jeszcze na winxp to mozesz zmienic styl z windowsa xp na klasyczny windows to troche odciaza zasoby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

128 ramu nie nadaje sie do xp, tym bardziej przy takim procu, wyłączenie luny przy tych parametrach nic nie pomoże.

 

win98se śmiga przy 32 mb ramu, xp potrzebuje 256 wiec chyba odpowiedz masz prosta

Edytowane przez Crevw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

128 ramu nie nadaje sie do xp, tym bardziej przy takim procu, wyłączenie luny przy tych parametrach nic nie pomoże.

(...)xp potrzebuje 256 wiec chyba odpowiedz masz prosta

Nieprawda. XP nie potrzebuje 256 ramu.

 

Jakiś czas temu u znajomej zainstalowałem XPka na 400MHz, 128 MB ram, Riva TNT M64. Wszystko chodziło pięknie do momentu zainstalowania pakietu Norton Antivirus (chciała aby jej zainstalować, w pracy z niego korzysta i w domku też chciala mieć).

 

Luna 'daje' co najmniej 5 MB wolnego. Do tego dolicz wyłączenie wszelkich zbędnych 'wodotrysków', optymalizację systemu, usunięcie zbędnych komponentów, defragmentacja, zabawa z usługami i zmiana parametrów w rejestrze. Ten system nie wymaga aż tak dużo, trzeba go tylko dobrze skonfigurować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ależ oczywiście, wspomniałem przecież ze śmigałem na celku433, 192 mb ramu i s3 virge 4mb, tylko trzba to umieć zrobić no i odpowiednie programy do parametrów sprzetu dobrać. mozesz takze zapomniec o odpaleniu kilku aplikacji na raz. Reasumując, i tak koledze polecam win98se lub win2k bedzie najprosciej i bezproblemowo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crevw, czyli da radę pracować w XP na 128MB ;) Jesteśmy co do meritum zgodni - XP może pracować dobrze na słabszym sprzęcie, ale należy zadbać o odpowiednią konfigurację i optymalizację.

 

Snopuś. Jeśli ten komputer ma być tylko do oglądania filmów, to najlepiej będzie 98SE. Do tego poszukaj programu 98lite i przy jego pomocy zainstaluj system. Jesli nie będziesz korzystał z netu, to wywal przy pomocy 98lite'a IE, OE i kilka innych komponentów, a wtedy powinieneś być zadowolony.

Jeszcze można oczywiście skonfigurować w odpowiedni sposób takiego 98, ale o tym innym razem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemaneczko :razz:

 

Jeżeli chodzi o ten komputer, będzie używany do różnych celów :)

 

Internet, filmy, muzyka, praca z officem, i nawet starsze gry (nfs porsche chodzi ok :lol: )

 

 

Więc jaki system najlepiej będzie się sprawdzał do tych czynności i z tym hardware :?:

 

I co zrobić z odtwarzaniem tych filmów, czy na win98 ffdshow nie będzie wogóle zamuał, co ma troszeczkę miejsce w win xp...

 

Jeszcze raz proszę o radę co do systemu aby spełniał założone cele dla tego komputera, kodeków i konfigu tych kodeków :wink:

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemaneczko :razz:

 

Jeżeli chodzi o ten komputer, będzie używany do różnych celów :)

 

Internet, filmy, muzyka, praca z officem, i nawet starsze gry (nfs porsche chodzi ok :lol: )

Więc jaki system najlepiej będzie się sprawdzał do tych czynności i z tym hardware :?:

 

I co zrobić z odtwarzaniem tych filmów, czy na win98 ffdshow nie będzie wogóle zamuał, co ma troszeczkę miejsce w win xp...

 

Jeszcze raz proszę o radę co do systemu aby spełniał założone cele dla tego komputera, kodeków i konfigu tych kodeków :wink:

 

pozdrawiam

MOJA PROPOZYCJA:

Win98(najlepiej SE) starsze kodeki ffdshow lub te sld co polecalem powyzej(maja funkcje automatycznego ladowania napisow wiec mozna ogladac filmy nawet pod mplayerem) 128 ramu jest az nadto dla win98. oprocz tego mysle nie przesadzaj z rozdzielczosciami roboczymi(dla filmow przelacz w tryb 640x480. Aha no i dobrze skonfguruj kompa(wlacz DMA stery itd.) a gwarantuje ci ze na tym kompie filmiki beda smigaly jak nalezy. Zreszta specyfikacja co do divx mowi ze min procek to musi miec 400 Mhz wiec spokojnie wystarcza ten celeronek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak pozostałem przy win xp :)

powód - komputer składałem dla dziewczyny i za nic nie da wgrać innego systemu, wg Niej xp jest poprostu ładnijszy od innych i musi zostać :lol:

 

Ale poradziłem sobie z problemami, dobrze skonfigurowałem windowsa, zainstalowałem AC3 FFDSHOW i BS - filmy chodzą ok i już nie zacinają :D :D :D

 

Ale mam mały problemik.

Komputer nie chce się wyłączyć :angry:

Po włączeniu przycisku "wyłącz komputer" komputer przechodzi jakby w stan hibernacji,

monitor się wyłącza przestaje pracować dysk ale komputer chodzi nadal...

 

Co zrobić z tym fantem??

 

pozdrawiam :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer nie chce się wyłączyć :angry:

SZYBSZE ZAMYKANIE WINXP

Wina powolnego zamykania systemu spoczywa w jednym z parametrów systemowych, który odpowiedzialny jest za czas, jaki upłynie do zakończenia usług w WinXP. Aby go zmodyfikować i tym samym przyspieszyć proces zamykania windowsa należy uruchomić aplikację 'uruchom' i wpisać 'regedit'. Z klucza

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control

po prawej stronie 2-krotnie kliknąć na wartość 'WaitToKillServiceTimeout' i zmniejszyć ja z domyślnych 20000 do np.100.

Wzięte z działu Microsoft Windows, z tematu przyklejonego o optymalizacji xp/2003. Może pomoże, a jak nie to będziemy dalej myśleć.

 

BTW: Jakie jest zużycie pamięci? Ile jest zajęte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SZYBSZE ZAMYKANIE WINXP

Wina powolnego zamykania systemu spoczywa w jednym z parametrów systemowych, który odpowiedzialny jest za czas, jaki upłynie do zakończenia usług w WinXP. Aby go zmodyfikować i tym samym przyspieszyć proces zamykania windowsa należy uruchomić aplikację 'uruchom' i wpisać 'regedit'. Z klucza

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control

po prawej stronie 2-krotnie kliknąć na wartość 'WaitToKillServiceTimeout' i zmniejszyć ja z domyślnych 20000 do np.100.

 

 

nie pomogło :angry:

 

jaka może być z przyczyną?

 

co do pamięci jest jej chyba za mało...po zakończeniu grania wyskakuje ikona monitująca o małej ilości czy coś takiego

 

co zrobić z tym fantem??

 

przypomne, że na 98 było ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swap - plik wymiany/stronicowania, pamięć wirtualna, pagefile.sys.

 

Panel sterowania, system, zaawansowane, wydajność, zaawansowane i tam zmieniasz. Najlepiej ustaw takie same wartości minimalną i maksymalną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej?? Ty na 128ramu xp zainstalowałeś? juz pomijając fakt że to celek 433? dzizas... masz zdrowie...

C466+128mb ramu i bez swapa mi śmigało ;]

 

Mam teraz podobny sprzęt, jaka karta będzie dobra do oglądania filmów. Voodoo2 12mb styknie? Czy rozejrzeć się za jakąś rivką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Kupiłem ostatnio komputer.

Sprzęt dość leciwy:

celeron 433Mhz fsb 66Mhz

128MB SDRAM

Riva tnt2 32MB

Seagate 14GB

 

Zainstalowałem na nim win98,

wszystko śmiga ok.

Ale czy będzie nadawał się do oglądania filmów?

 

Jakie wgrać kodeki?

Zainstalowałem ACE MEGA codeks pack ale nie dawał rady-strasznie zacinał.

 

A może wgrać nowego direxa?

 

Poradźcie

 

pozdro

Cinemix ... Wypalasz toto na płytę z filmem i film działa ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...