Skocz do zawartości
$kubi

Co Zmienić By Było Ciszej?

Rekomendowane odpowiedzi

hm, dziury mam wyciete z tylu bynajmniej bo z przodu mysle dac fandera 120 mm i wtedy wytne na wymiar... wszystko puszcze na 5v...

 

dysk zostanie na gabce , moze doloze mu radiatory te z allegro ( na niego i tak bedzie wial fander ktory bedzie z przodu budy...)

 

inne pomysly sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dysk zostanie na gabce , moze doloze mu radiatory te z allegro ( na niego i tak bedzie wial fander ktory bedzie z przodu budy...)

inne pomysly sugestie?

zrób eksperyment z kopiowaniem danych :]

na koniec zrobilem sobie silikonowe stopki do budy nie mam tego na zdięciach o co chodzi?: nawet na malutkich obrotach wiatraków i z tymi uszczelkami/podkładkami co je widać na zdięciach (też silikonowe) dało się wyczuć jak biurko drga a skoro drga to znaczy że hałasuje zrobiłem odlew z modeliny stopki (to trzebazrobić 2 razy ) posmarowałem go szamponem i na tej formie zrobiłem 4 centymetrowej grubości stópki, które przykleiłęm klejem modelarskim (akurat miałem trzyma jak cholera ) już nic nie drga 8)

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We freezerze 64 pro możesz przełożyć mocowanie (zaczepy) tak aby freezer wiał w dowolną stronę.

to chyba oczywiste, że należało go skierować do tyłu budy :blink: Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak to zrobic? mam go zalozonego teraz i nie bardzo widze jak to zrobic ... moze ktos pokazac na przykladowych fotkach? prosze:) pozdrawiam...

hyyh spore masz wymagania :D pokaż mi na fotkach jak mam zaczepy przemienić :) ja bym na to nie wpadł :blink: prawdopodobnie trzeba go zdiąć ( co nie powinno być problemem o ile sam go zakładałeś), jeżeli nie to inna sprawa radze poczytać na pewno wygooglujesz jakiś poradnik jak sie zmienia paste czy chłodzenie na proca na stronie arctic ceramique coś takiego było, poza tym musisz mieć paste jak nie masz to lipa i to dobrą pastę, ja się długo zbierałem do wymiany chłodzenia ale operacja się powiodła, ty masz łatwiej bo właściwie nie da się uszkodzić proca masz na nim blachę, jądro bartona jest gołe a pentagrama alu cu 80 się przykręca śróbkami do proca :D tak że nie pękaj oops :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde stary bez twojej porady to ja bym nie drgną..... dzieki ze mi podpowiedziales... chyba przesmaruje procka jakas pasta bo narazie zrezynowalem z tego bo mi odradzili ... (n/c :/) widze ze juz dlugo tu jestes i duzo nauczyles sie... no bravo pogratulowac....

 

co do freezera to dostalem odpowiedz na pm z przykladowal fotka... ale Dziekuje CI Bardzo za Wyczerpujaca Odpowiedz

 

 

Procek: Freezer z Fanderem 92mm + AS5 wiejacy w tyl budy...

Grafa: Pentagram XC-80Cu+AS5 + radiatorki jakies tam na pamieciach

Chipset: Zalman NB32J ten niebieski... + AS5

Dysk: http://allegro.pl/show_item.php?item=77371769 na dole budy bedzie lezal...

Zasilacz: Huntkey 350AP > 1x120mm

i w obudowe wsadze na przod fander 120mm na tyl fander 92mm i na gorze zrobie dziure wywiew Akasa amber 80x80

Do tego maty wygluszajace: http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=76626333

 

Co sadzicie o takim rozwiazaniu? Bedzie cicho i chlodno? Juz niedlugo powinienem dojsc do tego configu :)

Edytowane przez $kubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde stary bez twojej porady to ja bym nie drgną..... dzieki ze mi podpowiedziales... chyba przesmaruje procka jakas pasta bo narazie zrezynowalem z tego bo mi odradzili ... (n/c :/) widze ze juz dlugo tu jestes i duzo nauczyles sie... no bravo pogratulowac....

co do freezera to dostalem odpowiedz na pm z przykladowal fotka... ale Dziekuje CI Bardzo za Wyczerpujaca

a goń sie jesteś lol i tyle a skoro ktoś ci wysłał zdięcia jak się składa wentyl to tylko się ciesz ja googlowałem jak się zakłada wentyl i dałem radę to samo tyczy sią pasty skoro masz tam przyklejopną pastę w formie szarego kitu nie wiem jakiej jakości nie chce mi się szukać to też się ciesz dysk połóż na gąpce koniecznie bez radiatorków na dole budy a najjlepiej owiń w gąpkę przecież będzie na niego wiał fender 120 wychłodzi go i koniecznie zdaj relację kiedy ci zdechł powodzenia :lol2:

jesli myślisz że możesz sobie odklejac i przyklejać radiator na tym glucie ile wlezie tylko dlatego że ktoś ci tak doradził i ich było więcej niż mnie to ja sobie pobiegam 8) have fun

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luk3 co ty myslisz ze zrobisz ze mnie idiote? sam idz pobiegaj bo widze ze masz jakies problemy! ze tez inni ludzie potrafili sie odezwac i powiedziec co i jak no ba !

 

Hmm panowie przyszedl czas na maty wygluszajace... i mam kilku konkurentow...

http://www.jes.com.pl/index_lista_o.php?ka...ducent=&id=1834

http://www.pc-fan.pl/product_info.php/cPat...products_id/218

 

chyba ze macie inne pomysly do 50 zł?

 

pozdrawiam & HELP!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem myslalem nad tymi APP ale widze tu jakies firmwe dosc tanio...

 

na allegro najtansze APP sa tu http://allegro.pl/show_item.php?item=81343325

 

jednak musialbym kupic takich 2 co daje 26 zł... a za Akasy firmowe trzeba dac 9,50 wiecej... do spirow wystarczy dolozyc niecala zlotoweczke...

 

pomocy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej a jakie masz obecne temperatury chipsetu bo ja mam na nf2 28c zdjąłem wiatrak i mam 31... ten wiatrak był niewarty zachodu... hałasował a nic nie pomógł...

co to jest za "EJ"? szkoda gadać... ej kup se klej...

 

...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedna porada potrzebna... co lepsze.. CoolerMaster Cooldrive 3 czy cos takiego:http://allegro.pl/show_item.php?item=81451906

wiem co o mnie sądzisz ale i tak napiszę 8)

 

ten coolermaster ma wiatrak kręcący się z prędkościa 4500 rpm i ma być głośny na 29 dB więc do czego to ma niby służyć do zagłuszania wentyla na procu? :lol: to z allegro będzie działać ale też jest zbedne z resztą moją opinię znasz gumka wentylek za 6-8 zł który bedzie chodzil na zaniżonym napieciu 5-6 volt pare opasek samozaciskowych do montażu wentylka od spodu pod HDD temperatury (razem jakieś 10 zł ) 30*C idle 42*stres dysku -> kopiowanie 4 giga danych ja mam gruby wentyl znaczy srednica 60 mm, a wysokość koło 40mm bo to z proca stary Arctic Cooling Copper Silent 2 TC takie guffno jakbym miał na stanie coś niższego to bym skierował go od spodu żeby wiał lekko do przodu tyłu tak pod skosem podejrzewam że efekt byłby lepszy ale i tak jest ok a te temperatury w aukcji to bujda :)

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a goń sie jesteś lol i tyle a skoro ktoś ci wysłał zdięcia jak się składa wentyl to tylko się ciesz ja googlowałem jak się zakłada wentyl i dałem radę to samo tyczy sią pasty skoro masz tam przyklejopną pastę w formie szarego kitu nie wiem jakiej jakości nie chce mi się szukać to też się ciesz dysk połóż na gąpce koniecznie bez radiatorków na dole budy a najjlepiej owiń w gąpkę przecież będzie na niego wiał fender 120 wychłodzi go i koniecznie zdaj relację kiedy ci zdechł powodzenia :lol2:

jesli myślisz że możesz sobie odklejac i przyklejać radiator na tym glucie ile wlezie tylko dlatego że ktoś ci tak doradził i ich było więcej niż mnie to ja sobie pobiegam 8) have fun

podepne sie do dyskusji bo sytuacja wymaga tego

Luk3 ma całkowitą rację, coś sobie skubi w kuki sobie lecisz

ewidętnie się naprzykszasz ze swoim problemami

zobacz na poprzednią stronę - cztery TWOJE posty jeden pod drugim :blink: :blink:

a i na tej też nieźle łamiesz regulamin i znowu nie edytujesz

już troche jesteś na tym forum i powinienęś wiedzieć że jest taki przycisk EDYTUJ

to że nikt nie chce ci odpowiadać to nie znaczy że możesz sobie w nieskończoność

dodawać własne posty TYLKO dlatego żeby twój temat był zawsze na samej górze :mur: :mur:

pozdro dla uczciwych userów :wink:

to tak na marginesie </OT>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sie nie podpinaj bo to wlasnie ot , co mam robic wiem regulamin znam, a w siciane to naprawde musisz uderzyc skoro sprzedajesz przedmioty z niewlasciwymi opisami bo jednak rdzen od rdzenia sie rozni klamco...

 

lepiej juz stad idz bo naprawde powiem cos nieciekawego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sie nie podpinaj bo to wlasnie ot , co mam robic wiem regulamin znam, a w siciane to naprawde musisz uderzyc skoro sprzedajesz przedmioty z niewlasciwymi opisami bo jednak rdzen od rdzenia sie rozni klamco...

 

lepiej juz stad idz bo naprawde powiem cos nieciekawego...

To dobrze ze znasz regulamin. Ze wzgledu na to ze kilkukrotnie musialem laczyc Twoje posty :arrow: ZPP na x godzin. Tym koncze OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sie nie podpinaj bo to wlasnie ot , co mam robic wiem regulamin znam, a w siciane to naprawde musisz uderzyc skoro sprzedajesz przedmioty z niewlasciwymi opisami bo jednak rdzen od rdzenia sie rozni klamco...

 

lepiej juz stad idz bo naprawde powiem cos nieciekawego...

taa?? naprawde co ty nie powiesz :blink:

napewno mnie nie sprowokujesz takimi bajeczkami

widzę że i tak nie ma sensu z Tobą dyskutować i uczyć Ciebie czytania ze zrozumieniem

:mur: to jest tylko taka emotikona wyrażająca coś czego nie umiesz pojąć

bo IMHO jesteś rozpieszczonym dzieciakiem :-| (bądź co bądź masz 5 lat mniej niż ja)

Tyle z mojej strony

Ide bo nie ma już sensu uczestniczyć w Twoim żałosnym temacie

Baj baj skubi

(no offence to other users)

 

//EDIT: Ups sorry nie zoabczyłem że już Orgiusz zrobił porządek ;) (a na PW dostał bana ode mnie, coby mi nie zaśmiecał)

 

//EDIT 2: Taka mała dygresja, wczoraj znalazłem w tym temacie http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=175395&st=60 jak nasz miły kolega skubi paradoksalnie poucza userów żeby edytowali posty (Post #74)

Edytowane przez ToMkiLeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...