Skocz do zawartości
Hazer

Winfast Pvr Tv2000 Xp Expert

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam problem z wyciszaniem dźwięku po zmianie kanału. Mam kartę muzyczną SB Audigy SE. Muszę dopiero ponownie włączać PVR, żeby był głos. Trochę to denerwujące. Ściągłem najnowsze sterowniki i nic nie pomogło. Z integrowaną dźwiękówką było wszystko OK. Może jest jakiś plugin do tego ? Pomóżcie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Coś słabo szukaliście

Cytuje za Piotrem z forym tomshardware.pl

1. Pobrać najnowsze oprogramowanie PVR oraz driver’y ze strony

http://www.leadtek.com.tw

2. Zaktualizować driver’y od tunera i zainstalować program PVR.

3. Uruchomić tuner i przejść do zakładki wyszukiwania kanałów

4. Zaznaczyć opcję Adaptive Channel Scan

5. Oprogramowanie wyszuka wszystkie dostępne kanały i po zakończeniu szukania wyświetli ich listę

6. Na liście z prawej strony wyświetlone będą częstotliwości kanałów.

7. Należy zapisać wszystkie wyświetlone częstotliwości(najwygodniej na kartce:) )

8. Zamykamy program PVR i otwieramy go ponownie.

9. Przechodzimy do opcji wyszukiwania kanałów i wybieramy system PAL D/K (u mnie jest to PAL B/D)

10. Usuwamy z listy wszystkie kanały: klikamy lewym klawiszem myszki na danym kanale i wybiermy przycisk DELETE.(u mnie CH1 nie chciał się usunąć - po prostu kliknąłem prawym klawiszem myszki --> wybrałem EDIT a następnie wpisałem pierwszą z częstotliwości zapisanych wcześniej na kartce)

11. Po wyczyszczeniu listy przystępujemy do dodawania kanałów: wybieramy przycisk ADD i w okienku wpisujemy zapisane wczesniej częstotliwości. Zapisane częstotliwości są w formie np: 139990000 natomiast wprowadzamy je w formie 139.990000 tak postępujemy aż do wypełnienia listy.

12. Po zakończeniu wybieramy w dolnym prawym rogu okna programu niebieski przycisk.

13. Cieszymy się z oglądania telewizji na komputerze

 

U mnie działa!!!!!!!!

 

Podaje link do postu http://www.community.tomshardware.pl/commu...o=&fpart=1&vc=1

 

Pozdrawiam

:)

 

P.S.

Ja bym wprowadził małą modyfikacje.

Otórz po punkcie nr 6 a przed 7 proponuje dwuklikiem wejsc po kolei w wyswietlone kanały i zobaczyc czy sie nadają do oglądania. Dokładne skanowanie powoduje ze czasami do listu wrzucane sa nieczyste programy.

Edytowane przez snach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze ol

więc zauważyłem że padało pytanie odnośnie dźwięku ale nie zauważyłem odpowiedzi ... :(

 

problem ... ->

zainstalowane oprogramowanie wykrywa kanały nie ma dźwięku

wcześniej wszystko działało poprawnie nic nie było zmieniane

program był przeinstalowany i dźwięk znikł :(

oso chossi ? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem, w tej chwili obraz mi sie wyswietla jedynie jak na polocie nacisne, zeby pokazal sie na pelnym ekranie, nie mam mozliwosci ogladania w okienku :| da sie to zmienic :/?

pisz może bardziej zrozumiale "polocie" :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisz może bardziej zrozumiale "polocie" :lol:

tzn TV moglem ogladac tylko na pelnym ekranie, przy zmniejszonym pojawial sie tylko panel bez okienka. Wyczytalem z google, ze trzeba wtedy program przeinstalowac i tak zrobilem. Probowalem kilka razy. Teraz przu uruchomieniu WinFast PVR jest blad:

 

Wystąpił problem z aplikacją WinFast PVR Application i zostanie ona zamknięta. Przepraszamy za kłopoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Girder o ile mnie pamięć nie myli służy do obsługi kompa za pomocą pilota.

A prawda , ale winfast stworzył genialnego pilota który działa tylko z oryginalnym softem do karty :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od paru dni mam ten tunerek.

Jakosc fajna ale brakuje sprzetowej kompresji ale to ujdzie tylko podczas zgrywania w niektorch formatach nie da sie niczego zrobic na kompie chyba ze ma sie szybszego procka a najlepiej dwurdzeniowego lub z HT ;).

Co do problemow to tez mialem na poczatku problemy ze znikajacymi ustawieniami. Problem zniknal po zainstalowaniu sterownikow 5.13.1.3314(byly dodane do CD z moim tunerem) oraz najnowszego PRV ze strony producenta.

Od tego momentu nie mialem problemu z znikajacmi ustawieniami programu. Najgorsze sa starsze stery z serii 4.x.x.x(nie pamietam dokladnie).

Co do braku dzwieku to problem rozwiazalem przypadkiem. Po pierwsze "Audio-OUT Control Line" w moim przpadku ustawione jest Auxlinary(bo mam polaczone przez AUX z karta muzyczna, ma to plusy i minusy) a "Audio Recording Line" mam ustawione na "Analox Mix(Line/CD/Aux/TAD/PC)".

Czasem na tych ustawieniach nie mialem dzwieku ale zmiana na dowolne inne ustawienie a potem powrot do prawidlowych powoduje powrot dzwieku :D.

Przy okazji mam pare pytan.

Do obrobki filmow uzywam "Ulead DVD MovieFactory 3 SE" fajny programik do edycji, ma wystarczajace dla mnie narzedzia ale czy zna ktos moze cos lepszego, szybszego?

Przydalby sie jakis dobry kompresor do divx'a bo standardowe oprogramowanie kompresuje tylko do DVD,SVCD,VCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem wszystko co pisaliście na ten temat, ale po zaktualizowaniu pojawiły sie nowe opcje i to dobrze, jakość programów poprawiła się za wyjątkiem jednego

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

a oto różnica

Jeszcze jedno pytanie. Czy i w jaki sposób ustawić kilka programów nagrywania z TV, aby po jednym nagraniu komputer wszedł w hibernacje i następnie sam włączył sie na drugie itd a po ostatnim wyłączył się. Jeden program umiem ustawic , ale więcej. Problem.

Edytowane przez wladek50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daje tutaj bo w miare aktualny watek:

 

ftp://www.leadtek.nl/mirror/tv_tuner/WinF.../WinFastPVR.zip Nowy soft do Tunera.

 

Pytanko ponawiam, wiec gdzie lub w jakim pliku zapisuje program od tunera kanaly?

W jakim pliku one sa?

 

Bo kiepsko mi sie widzi ciagle ustawiac to recznie (80kanalow).

 

PS. wladek50, mi sie wydaje, ze masz zla czestowliwosc tego drugiego kanalu, ustaw recznie poprawna, u mnie zle soft wyszukiwal HBO i bylo cienko, dopiero jak recznie ustawilem poprawna czest. to bylo ok :)

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak :

 

Jak jade na PVR z plyty to nie zapamietuje mi nazw programow tylko CH1,CH2,CH45 itd. ustawienia naszczescie pamieta ale nazw nie , aaaaaa jak jade na najnowszym PVR ze strony Leadteka to dzwiek na kanalach po kilku sekundach sie zcisza tak jak to mial jeden z userow dlatego wrocilem do starego PVR bo wole miec dzwiek.

 

MOje pytanie: rozwiazal ktos juz jeden z w.w. problemow ?

 

dziex i pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zainstalowalem nowe oprogramowanie ze strony internetowej i wszystko jest ok czyli zapamietuje programy i jest dzwiek !!. Tylko ze robilem to na swiezym systemie. Stary program PVR nalezy usunac uzywajac do tego programu ktory jest tam zamieszczony !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja tez mialem dzwiek na nowym PVR ale nie scisza ci sie przypadkiem po kilku sekundach na kazdym programie zaraz po przelaczeniu ?

Edytowane przez thical

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem, w tej chwili obraz mi sie wyswietla jedynie jak na polocie nacisne, zeby pokazal sie na pelnym ekranie, nie mam mozliwosci ogladania w okienku :| da sie to zmienic :/?

---------------------------------------------------------

 

Hej...

mam podobny problem. Kupiłem tę karte w sobotę i do rana siedziałem nad podobnym problemem - aplikację przeinstalowywałem z 50 razy, aż wpadłem na pomysł:

U mnie takie zjawisko występuje gdy:

1.Wybiore źródło kanalu jako Cabel, (na źródle Antena jet wszystko OK)

2. Włączę podgląd aby wyświetlały mi się wszystkie kanały naraz (Switch Screens) i wtedy wszystko znika, mam panel bez moniotora.

3.Aby to naprawić bez przeinstalowywania należy:

- wybrać źródło jako Antena:

- włączyć ponownie tę funkcję, a wówczas na pulpicie pokaże się bardzo mocno zawężone okienko monitora, które należy poprostu rozciągnąć i sprawa jest załatwiona.

Uwaga: okienka nie da się rozciągnąć gdy jest włączona ta funkcja.

=================

 

A teraz mój inny problem:

 

Za piernika nie mogę wyświetlić numeru kanału i innych funkcji - następuje tylko migniecie i już.

Znalazłem roziązanie, ale tak nie moze być - gdy zmniejszę przyspieszenie sprzętowe to wyświetla mi się numer kanału, ale znowu mam problemy z obrazem.

Może ktoś zna rozwiązanie tego problemu.

 

Inny problem:

 

Korzystam z kablówki. Aby odnaleźć wszystkie kanały muszę używać dwóch źródeł: Antena i Cabel.

Niedogodność polega na tym, że np. na źródle Antena na danym kanale nie mam nic, a na "Cable" np. TVN. Chodzi mi o to, że przeglądając np kanały ze Źródła Antena trafiam na puste kanały (muszę je oznaczyć jako używany lub Ulubiony bo dla źródła Cable jest tam np. TVN).

Trochę to wkurza.

 

Macie jakiś pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O stary masz grubo jak widze

 

A prubowales najnowszych sterow i najnowszego PVR ? Tylko zanim to zainstalujesz pozbadz sie wszystkiego starego z systemu najlepiej wyzuc jakims programem tez wszystko z rejestru co sie wiaze z Winfast Leadtek o ile nie masz innego sprzetu Leadteka :D A na koncu uruchom winde w trybie awaryjnym F8 i odinstaluj dla pewnosci jesli nadal jest z menadzera uzadzen stery i inne duperele zwiazane z winfastem w "kontrolery dzwieku wideo i gier" uzyj tego programu ze strony leadteka do odinstalowywania ich sterow No i wywal wszystkie pozostale po nim katalogi juz po deinstalacji calkowitej. No i sproboj nowki zainstalowac ze strony leadteka http://www.leadtek.com.tw/eng/tv_tuner/index.asp?lineid=6

 

tylko ostrzegam na najnowszych scisza sie dzwiek po kilku sek zaraz po zmianie kanalu na inny - rozwiazal to ktos czy tylko ja tak mam ? :blink:

Edytowane przez thical

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...już rozwiązało się samo.....gdy pociągnąłem nowe stery o soft, jak narazie problem ustąpił.

Z dźwiękiem faktycznie coś się dzieje...... niekiedy się zcisza.

 

ALe wiecie co.... martwi mnie coś innego....nagrywanie obrazu.....a głównie jakość jego.

Gdy nagrywam w formacie AVI-bez kompresji, to obraz wyświetlony potem na pełnym ekranie jest kiepskiej jakości. Zresztą TV rozciągnięty na ful także pozostawia wiele do życzenia. Jak jest u Was ?

 

Dajcie znać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem juz dwie wersje sterownika i softu i nie mam problemow z dzwiekiem. Tzn. mi sie nic nie scisza.

 

Kabelek mam podlaczone z karty tv do karty muzycznej na wejscie AUX.

W opcjach softu do tv tez mam dzwiek ustawione na AUX i nagrywanie dzwieku tez z AUX.

 

Wszystko gra u mnie OK :)

 

Mam winXP SP2 jezeli cos to moze zmienia, karta Audigy +zmodowane stery od Audigy4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat. Otoz mam ten tuner, co w tytule tematu. Jest jednak problem - otoz nie mam narazie mozliwosci podpiecia kablowki, a chcialbym sobie poogladac chociaz z 3 kanaly. Postanowilem kupic antene pokojowa - z tym, ze nie wiem jaki typ kupic:

 

 

Typ1

 

czy

 

Typ2

 

Co byscie mi polecili?

Edytowane przez stregobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do glownego pytania tego tematu.

To polecam tym ktorzy jeszcze nie maja, aby sciagneli najnowsza wersje oprogramowania.

Nareszcie w zakladkach jest opcja eksportu/importu kanalow :)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Coś słabo szukaliście

Cytuje za Piotrem z forym tomshardware.pl

1. Pobrać najnowsze oprogramowanie PVR oraz driver’y ze strony

http://www.leadtek.com.tw

2. Zaktualizować driver’y od tunera i zainstalować program PVR.

3. Uruchomić tuner i przejść do zakładki wyszukiwania kanałów

4. Zaznaczyć opcję Adaptive Channel Scan

5. Oprogramowanie wyszuka wszystkie dostępne kanały i po zakończeniu szukania wyświetli ich listę

6. Na liście z prawej strony wyświetlone będą częstotliwości kanałów.

7. Należy zapisać wszystkie wyświetlone częstotliwości(najwygodniej na kartce:) )

8. Zamykamy program PVR i otwieramy go ponownie.

9. Przechodzimy do opcji wyszukiwania kanałów i wybieramy system PAL D/K (u mnie jest to PAL B/D)

10. Usuwamy z listy wszystkie kanały: klikamy lewym klawiszem myszki na danym kanale i wybiermy przycisk DELETE.(u mnie CH1 nie chciał się usunąć - po prostu kliknąłem prawym klawiszem myszki --> wybrałem EDIT a następnie wpisałem pierwszą z częstotliwości zapisanych wcześniej na kartce)

11. Po wyczyszczeniu listy przystępujemy do dodawania kanałów: wybieramy przycisk ADD i w okienku wpisujemy zapisane wczesniej częstotliwości. Zapisane częstotliwości są w formie np: 139990000 natomiast wprowadzamy je w formie 139.990000 tak postępujemy aż do wypełnienia listy.

12. Po zakończeniu wybieramy w dolnym prawym rogu okna programu niebieski przycisk.

13. Cieszymy się z oglądania telewizji na komputerze

 

U mnie działa!!!!!!!!

 

Podaje link do postu http://www.community.tomshardware.pl/commu...o=&fpart=1&vc=1

 

Pozdrawiam

:)

 

P.S.

Ja bym wprowadził małą modyfikacje.

Otórz po punkcie nr 6 a przed 7 proponuje dwuklikiem wejsc po kolei w wyswietlone kanały i zobaczyc czy sie nadają do oglądania. Dokładne skanowanie powoduje ze czasami do listu wrzucane sa nieczyste programy.

Super, dziala :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, kupilem sobie wlasnie karte winfast tv 2000 xp tylko wersje RM no i mam problem. A mianowicie wszystkie kanaly jakie powinienem miec mam, wszytsko chodzi elegancko tylko na vivie polskiej mam straszne szumy (obraz jest bardzo dobry a szumy sa wielkie) czy wiecie dlaczego tak sie dzieje? mam najnowsze oprogramowanie. Aha i jak przelaczam sie pomiedzy programami to slychac taki trzask, troche mnie to wkurza. Z gory dzieki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...