Skocz do zawartości
KAZIK STASZEWSKI

co lepciejsze caviar 8mb czy maxtor 133 tez 8mb

Rekomendowane odpowiedzi

A co mu da ATA133 jak dyski i tak nie potrafią wykorzystać przepustowości ATA100 (czy nawet ATA66).

 

Jeżeli oba dyski mają 8MB cachu to musisz poszukać jakichś testów w sieci, ale wydaje mi się, że ich wydajność będzie zbliżona.

 

Swoją drogą nie wiedziałem, że Maxtorki 8MB są już w sprzedaży :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co mu da ATA133 jak dyski i tak nie potrafią wykorzystać przepustowości ATA100 (czy nawet ATA66). 

 

Jeżeli oba dyski mają 8MB cachu to musisz poszukać jakichś testów w sieci, ale wydaje mi się, że ich wydajność będzie zbliżona.

 

Swoją drogą nie wiedziałem, że Maxtorki 8MB są już w sprzedaży  :)

Zgadzam się ata 133 to tylko chwyt marketingowy !! pozatym niesłyszałem o maxtorach z 8 megowym cachem ?!?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz ata133, to maxtor powinien byc szybszy. i glosniejszy!

ale bmb w maxtorze to nie slyszalem.

a to ze szybszy to gdzies robili testy wszystkimi mozliwymi benchmarkami dyskow, nie pamietam, ktory serwis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem, że mają być (Maxtory 8MB), a tu jak widać widocznie już są skoro KAZIK STASZEWSKI się pyta.

 

Zresztą Seagate też zapowiadał wersje dysków z 8MB cachem.

 

Chyba wszystkie firmy pójdą teraz śladami Western Digital :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem, że mają być (Maxtory 8MB), a tu jak widać widocznie już są skoro KAZIK STASZEWSKI się pyta. 

Zresztą Seagate też zapowiadał wersje dysków z 8MB cachem. 

Chyba wszystkie firmy pójdą teraz śladami Western Digital  :)

seagate nowe maja byc dobre, tylko juz sie zupelnie przestawiaja na sata. :cry: ja nie mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na dzien dzisiejszy nie polecem caviara z 8MB cache???

kupiłem go 8 dni temu i wczoraj padł :cry: :cry: :cry:

nie do konca, [bo wlasnie zgrywam z niego na inny 30GB mp3 i filmów]

ale jako master nie dzała i ni est widzany przez bios.

 

Co smieszne, w bardzo falny sposób poadł.

Winda sie botuje, i w pewnym momencie dysk sie wylacza, talerze przestaja wirowac, i auasik robi automatyczny restart.

Tak pozecil kilka razy az padł.

Na szczescie serwisantów :twisted: dane da sie odzyskac.

 

Wiec na dzen dzisiejszy ja polecam barracude IV, ale zobacze co mi w serwsie powiedza.

A i przy okazji ze ten dysk padł, padł razem z nim co był na tej samej tasmie IDE caviar 20GB [nie nieszczscie serwisu, jesze na gwarancji]

I tu jestem pewien ze padł na amen, bo głowica nie moze dysku odczytac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na dzien dzisiejszy nie polecem caviara z 8MB cache???

kupiłem go 8 dni temu i wczoraj padł  :cry:  :cry:  :cry: 

tez mi padl po 4 dniach. mam stray fujitsu 20gb i chyba go sobie zostawie, bo jest bezkonkurencyjny. ata66 a szybkosc bIV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co mu da ATA133 jak dyski i tak nie potrafią wykorzystać przepustowości ATA100 (czy nawet ATA66). 

 

Jeżeli oba dyski mają 8MB cachu to musisz poszukać jakichś testów w sieci, ale wydaje mi się, że ich wydajność będzie zbliżona.

 

Swoją drogą nie wiedziałem, że Maxtorki 8MB są już w sprzedaży  :)

Mozna je zamawiac w komputroniku od ok 2 tygodni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja stawiam na maxtora :) jest w ofercie komputronika z buforem 8mb:) mysle ze bedzie mial wieksza wydajnosc :)

jesli chodzi o maxtora 7200 udma 133 to w tescie sandry wypada lepiej - ok 33 000 jednostek niz seagate barracuda 4 udma 100 - ok 26 000 jednostek :) ogolnie wg mnie jest szybszy niz moja basia 4 80 gb udma100:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na dzien dzisiejszy nie polecem caviara z 8MB cache???

kupiłem go 8 dni temu i wczoraj padł...

8O Nie strasz. Ja go mam od 9 dni i na razie nie miałem problemów. Były jakieś obiawy przed padnięciem czy tak po prostu sam z siebie?

 

Będę chyba musiał jeszcze jakiś 5400rpm kupić i BACK-UP'y robić, bo widzę, że na dzisiejszych dyskach nie można polegać :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem tych dysków wiec nie wiem który z nich jest lepszy.

Potwierdzam jedynie fakt, że ATA133 jest tak jak AGP8x (nieprzydatne).

 

Testami dysków twardych chwali się benchmark.pl - jednak gdy tam zajrzałem to uznałem, że jest mało szczegółów

 

Mode na 8MB buforu zapoczątkował WD jak i IBM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na dzien dzisiejszy nie polecem caviara z 8MB cache???

kupiłem go 8 dni temu i wczoraj padł...

8O Nie strasz. Ja go mam od 9 dni i na razie nie miałem problemów. Były jakieś obiawy przed padnięciem czy tak po prostu sam z siebie?

 

Będę chyba musiał jeszcze jakiś 5400rpm kupić i BACK-UP'y robić, bo widzę, że na dzisiejszych dyskach nie można polegać :evil:

moze to głupio zabrzmi ale bardzej ufam płytce 700 za 1zł niz twardzelowi.

 

a dysk padł sam z siebie, komp jezdził przez 2 dni i w pewnym pomencie kom sie sam zrestartowal i ty by bylo na tyle, myslaem ze dysk dosta za duze napiecie, ale sprawdzalem w biosie to napiecie trzyma bardzo dobrze

 

wis go dałem do serwisu, zobaczymy co powiedza, jak w srode go odbiore to sie odezwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ten test rzuci jakies światło na sprawę.

Fakt ten Maxtor tam ma 2 MB cache ale to bliźniaczy model.

Ja tam bardzo lubię Maxtory, miałem D740x i był świetny wytrzymywał wysokie FSB na 8KHA+, teraz mam macierz RAID z dwóch 6E040L0 i ma ona w tescie sandry ponad 55 tys.

Aha, teraz pracuje przy szynie 200 i jest w porządku :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ten test rzuci jakies światło na sprawę.

Fakt ten Maxtor tam ma 2 MB cache ale to bliźniaczy model.

Ja tam bardzo lubię Maxtory, miałem D740x i był świetny wytrzymywał wysokie FSB na 8KHA+, teraz mam macierz RAID z dwóch 6E040L0 i ma ona w tescie sandry ponad 55 tys.

Aha, teraz pracuje przy szynie 200 i jest w porządku :)

Pozdrawiam

dokladnie o tym tescie pisalem. ja nie mam zaufania do maxtorow. caviar padl, ale wymienia, nie ma co plakac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...