Skocz do zawartości
sjoma

Toshiba L 20-183

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, chciałbym poruszyć temat wentylatora w moim laptopie, który to załącza się co 40 sekund i chodzi przez też około 40 sekund i tak w kółko, i mam prośbę do użytkowników tego modelu czy u nich jest taka sama sytuacja czu nie. Dodam że problem ten pojawia się nawet wtedy gdy nic nie robię na tym komputerze... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj ustawic sobie w biosie : thermal mode control na silent moze cos pomoze

dziwna sprawa bo na benchmark.pl pisza ze przez wiekszosc czasu to idealnie cichy notek , hehh podobnie pisali o hp nx6110 , a czytajac to forum mozna sie dowiedziec ze to nie do konca prawda .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze silent mode jest rozwiazaniem połowicznym, bo defaultowo zmniejszy zegary (mniejsza wydajnosc) i podniesie granice temp włączenia wiatraka (wieksze nagrzewanie sie sprzetu) a i wtedy pewnie bedzie chodzilo tak czesto jak powinien w zwyklym trybie pracy.

Normalnie jest tak ze w performance mode wlacza sie na pare min. co jakis czas, a w silent praktycznie nigdy.

 

Sciagnij program mobile meter (mierzy temp procka) i sprawdzaj przy jakiej zalacza sie wiatrak oraz jaka temp i jak szybko ja osiaga - zaraz po wlaczeniu laptopa (przy bezczynnosci). To pozwoli zaobserwowac czy nie ma jakichs problemow z odbieraniem ciepla od procka (na 99% to przyczyna) Ale naprawe tej usterki (choc banalna) musi zrobic servis bo warunki gwaracnji nie pozwalaja zdaje sie ruszac bebechow ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wogóle to jeszcze ten laptop miał jedną wadę, a mianowicie po ustawieniu w BIOS-ie trybu SILENT czy zmianie ilości pamięci wykorzystywanej przez kartę graficzną, po ponownym wejściu do BIOS-u ustawienia te szlag trafiał, wszystko się ustawiło inaczej (zawsze tak samo), dopiero jak dałem mu XP-eka PROFESIONAL-a pomogło- ustawienia wreszcie się zachowują, czyżby ten OEM-oski system od Toshiby był zrąbany...? :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze silent mode jest rozwiazaniem połowicznym, bo defaultowo zmniejszy zegary (mniejsza wydajnosc) i podniesie granice temp włączenia wiatraka (wieksze nagrzewanie sie sprzetu) a i wtedy pewnie bedzie chodzilo tak czesto jak powinien w zwyklym trybie pracy.

Normalnie jest tak ze w performance mode wlacza sie na pare min. co jakis czas, a w silent praktycznie nigdy.

 

Sciagnij program mobile meter (mierzy temp procka) i sprawdzaj przy jakiej zalacza sie wiatrak oraz jaka temp i jak szybko ja osiaga - zaraz po wlaczeniu laptopa (przy bezczynnosci). To pozwoli zaobserwowac czy nie ma jakichs problemow z odbieraniem ciepla od procka (na 99% to przyczyna) Ale naprawe tej usterki (choc banalna) musi zrobic servis bo warunki gwaracnji nie pozwalaja zdaje sie ruszac bebechow ?

 

No mam Mobile Meter i pokazuje on temperaturę 50-55 stopni C zaraz po włączeniu kompa, i nie wiem zy to jest dużo czy mało...? aha pomiar ten jest w trybie performence a w silent temperatra jest wyższa jekieś 62 stopnie C, więc proszę Was o wypowiedzi czy to dużo czy mało...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest średnio 50-60* wentylator w trybie normalnym (nie silent) włącza się przy 60 a wyącza jak temperatra spadnie do 51, czyli tak średnio włączy się co kilkanaście mitut na jekies 20-40s. Temperaturę masz raczej normalną, więc problem jest chyba w ustawieni kiedy ma się wentyl włączyć, a to jest chyba w biosie do zmienienia (tzn można zmienić przez aktualizację)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest średnio 50-60* wentylator w trybie normalnym (nie silent) włącza się przy 60 a wyącza jak temperatra spadnie do 51, czyli tak średnio włączy się co kilkanaście mitut na jekies 20-40s. Temperaturę masz raczej normalną, więc problem jest chyba w ustawieni kiedy ma się wentyl włączyć, a to jest chyba w biosie do zmienienia (tzn można zmienić przez aktualizację)

O.K. dzięki może faktyczni ten BIOS jest cośnie tak. chyba go zaktualizuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to dziwaczne jak ten procek może być 1800 MHZ jak to jest Celeron 1600 MHZ aha i na dodatek to wszystko jest w trybie SILENT gdzie niby procek jest blokowany na 900 MHZ .... ????? czy ktoś umie to wytłumaczyć ... ???

post-125255-1133468339_thumb.jpg

Edytowane przez sjoma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ruszaj BIOSu, przeciez programowane sa na tasmie wiec nagle twojemu egzemplarzowi cos innego wgrali :D

 

Twoj model ma celka 370, czyli 1.6ghz wiec wszystko jest ok. Druga kwestia ze mobile meter zle odczytuje taktowanie procka w trybie silent (u mnie tez pokazuje jak na performace, inne programy pokazuja prawidlowo)

W trybie performance wiatrak sie zalacza od okolo 55-57 C, w silent od zdaje sie okolo 65 C albo wiecej (nie pamietam juz dokładnie) wiec wyglada na to ze u ciebie jest tez to OK.

 

Moim zdaniem przyczyna jest hardwarowa - jakis feler w ukladzie chłodzenia (brak czy zle nalozona pasta, za slabo docisniety radiator itp) przez co nie odbiera tak skutecznie ciepła i musi wiatrak ciagle chodzic zeby to nadrabiac. Ewentualnie czujnik temperatury ma jakas usterke i zle rozpoznaje.

Najlepiej udaj sie poprostu do serwisu zamiast tracic czas na rozwazania..

Edytowane przez TeQuila SunRise

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...