Skocz do zawartości
melonowy

Czym Montować Okno ?

Czym przyczepic plexe  

30 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Dylemat - czym przymontowac okienko

    • Silikon
      9
    • Uszczelka typu H
      4
    • sruby ozdobne
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Jako, że dosc powoli idzie mi modyfikacja budy ( z kilku wzgledow min z powodu braku $$$) wychodze ze swoim pytaniem w przyszlosc...

Otoz mam zamiar zamontowac 2 okienka - jedno na dole pokazujace MOBO, a drugie nieco wyzej tak ok 5 cm nad PSU i zastanawiam sie w jaki sposob przytwierdzic plexe do budy zeby to wygladalo calkiem schludnie. Blacha jest pomalowana na czarny mat a okienka to nie jakies tam zwykle prostokaty czy cos.. hmm nie mam teraz cyfraka zeby rzucic fotke, w kazdym badz razie co radzicie ?

Silikon ?

Uszczelke H ?

Czy moze jakies sruby - nie wiem w sumie gdzie dostane jakies ozdobne czy cos... chetnie widziane linki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciezko powiedziec nie widzac jak to wyglada ale moim zdaniem dobrze beda prezentowac sie sruby njlepiej chromowane (a jak nie chcesz chromu to czernione beda sie zgrywaly z matowa buda) najlepiej z lbem na imbus (takie imho najlepiej sie nadaja na zewnatrz jesli chodzi o wyglad)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mocowanie powinno pasowac do koncepcji moda a nie do tego co podoba sie najbardziej uzytkownikom forum tweak'a ;]

imo uszczelka H jest ochydna i oblesna

"U" + silikon zda egzamin, a jak okienka sa ladnie wyciete to wystarczy sam silikon bez uszczelki

mozesz tez przymocowac plekse glutownicą

no i sruby tez ladnie wygladaja (tylko musza byc odpowiednio dobrane)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szklo >> plexa

 

Znacznie trudniej je zamontoawc bo jest ciezsze od plexy. Na silikonie jest to prawie niewykonalne (zalezy od grubosci szyby). Ja uzylem uszczelki typu U a szyba przyklejona poxipolem w kilku miejscach (tak aby klej wysechl).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wprawdzie szybe szklana i w drewnianej obudowiem montowalem na samym silikonie. 3ma bardzo dobrze.

Jesli masz dokladnie i bez zadnych niedorobek wyciete okno to na samym silikonie bedzie dobrze 3mac i naprawde ladnie to wyglada.

<link w podpisie>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm sklaniam sie coraz bardziej ku czernionym srubom, tylko nie wiem gdzie takie cos dostać - moglby mi ktos wskazac odpowiednie miejsce ?

A jesli chodzi o sylikon, to jak przygotowac podloze ? czym odzczyscic, odltulscic itd.. W sumie okienko jest dosc dobrze dociete.. jutro zamieszcze fotki

 

EDIT :

 

Kupilem dzis 20 srub ozdobnych z plaskim malym lbem.. scianka budy czeka na nowy lakier i plexe :) W przyszlym tygodniu powinienem zaczac calosc skladac do kupy.. jak skoncze to nieomieszkam opublikowac workloga na forum :)

Edytowane przez melonowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...