Skocz do zawartości
Fazz

Aktualizacja Biosu I Wał

Rekomendowane odpowiedzi

po wgraniu nowego biosu zrobiłeś clear cmos?

Tak zrobiłem jednak jak sie okazało pzrez przypadek wgrałem troche inny BIOS niz ten co powinien być :-/ Stacja dyskietek działa ale po włązeniu do niej dyskietki startowej z programem do flashowania BIOSU i biosem nie widac rzadnej reakcji świeci sie tylko zielona kontrolka stacji dyskietek i nic więcej reszta stoji w miejscu :-/ co najgorsze kośc biosu nie da sie wyciągnąc jest przylutowana na stałe :-/ Naszczęście płyta jest na gwarancji i może zostaje wymieniona. Chyba że ktoś z was ma jeszcze jakiś innym pomysł na naprawe biosu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdy się nei pytaj ile to bedzie kosztowało i nie mów że zły bios zflashowałeś standardowy update Biosu robiłeś i benc nie mów nic o pieniądzach bo cię naciągną jeszcze, pracowałem kiedyś w firmie komputerowej i jak ktoś sie pytał ile płaci albo za ile mu się winde zrobi to od razu było widać że burak. wtedy szef mówił, niech lepiej do jarzynki naciągacza nei chodzi :P

narpawa w ramach serwisu!!!! nic nie kosztuje, jeśli oczywiście nei zaistniało uszkodzenie mechaniczne ale na to też często wymienialiśmy cześci za friko i zawsze na tym dobrze wychodziliśmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskietka zawiera specialnego botowalnego DOS'a polecanego przez kilak osób na innym forum, AWDFLASH , bios.bin i plik bat został oczywiście odpowiednio zedytowany jednak naped dyskietek tylko sie kręci :-/ chodz szłyszałem też że do najnowszych BIOS'ów award (phoenix) w wersji 6 xx (w moim przypadku jest taka wersja) jest wymagana jakas specialna albo najnowsza wersja awdflash czy słyszał ktoś coś o tym ??

A tak pozatym to jak odniose płyte do sklepu to oczywiście udam ciemnego człeka, który o rzadnej aktualizacji nie słyszał :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...