Skocz do zawartości
Cortezon

Czy To Dobry Wybór?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Właśnie jestem w trakcie modernizacji kompa. Nadszedł czas na procka i mobo.

Przymierzam się do Semprona 3000 (64bit) + DFI LanParty UT nF3 250Gb. Cena ok 750zł.

Czytając forum wiem, ze jest to zestaw b.dobry-zwłaszcza pł.główna. Lecz teraz zastanawiam się czy znalazłbym równie dobry zestaw ale z Athlonem64 nie dopłacając zbyt wiele. Wiadomo mobo było by słapsze od tego DFI.

Proszę o poradę czy zostać przy tym zestawie czy dołożyć do Athlona i wziąć zapewne słabszą płytę.

Który wybór jest korzystniejszy?

 

 

 

EDIT: Chcę złożyć zamówienie na dniach więc proszę o szybką poradę

Edytowane przez Cortezon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jest spora różnica w wydajności pomiędzy sempem na 754 a 939 :?:

Tylko że w tym pierwszym przypadku mam super mobo a do tego drugiego co :?:

Zaznaczam, że płyta ma być z AGP.

 

 

A może ktoś mi powie czy opłacalne jest dołożenie 100zł do Athlona64 2800 na 754 zamiast Semprona 3000 (64bit)

 

 

:huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, jesli ma byc AGP to 939 odpada od razu, bo nie ma 939 + AGP z tego co wiem

Przeciez chyba nie ma A64 ponizej 3000+ :| Chyba ze na 754. Nie wiem. Ale jesli mialbym wybierac miedzy Sempronem szybszym o "200+" a Athlonem 64 to wzialbym A64 :D

Edytowane przez tazikk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli do tego znajdziesz jakas sensowna plyte to tak

Hmm nie bardzo zrozumiałem czego tyczy się to tak ;)

Czy różnicy pomiędzy sempem 754 a 939 czy dopłaty do Athlona na 754 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz ten DFI na 754 to najlepsza płyta na tą platformę a na 939 niezbyt się orientuje.

A nie chciałbym żadnego g...a bo już dosyć się męczyłem z szajsami jeszcze pod soc.A

 

Teraz jestem w kropce bo sprzęt mam zamawiać na dniach i nie wiem co zrobić. Zostało mi do wyboru:

 

1) Sempron 3000 (64bit) + DFI LanParty UT nF3 250Gb -> ok 750zł i sprzęt jest na pewno wydajnościowy

 

2) dopłacić 100/150zł do Athlona64 2800/3000 na 754 + DFI -> ale czy warto dopłacić?

 

3) Atlhlona64 3000 Venice + jakaś przeciętna mobo aby nie dopłacić za wiele

 

 

:unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mobo na agp koniecznie a chcesz??

to wez sobie epoxa na 939 z agp na nforce 3 250 kapitalna plyta, jedyna udana z 939 i agp, nie ma się co zasyanawiać luki(czy jak mu tam było)ma tę płytę i jest baaaaaaaaaaaaardzo zadowolony ;)

W 754 nie ma co inwestowac(a szczególnie w a64 na 754), a jak nie amsz kaski to wez sempka 939 a później kupisz sobie np. opterona, ja uważam ze to drógie lespze,a le wybór nalezy do Ciebie

 

PS do takiego zestawu PAMIETAJ jest potrzebny dobry ram(min cl2,5 T1)idobra zasiłka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mobo na agp koniecznie a chcesz??

to wez sobie epoxa na 939 z agp na nforce 3 250 kapitalna plyta, jedyna udana z 939 i agp, nie ma się co zasyanawiać luki(czy jak mu tam było)ma tę płytę i jest baaaaaaaaaaaaardzo zadowolony ;)

W 754 nie ma co inwestowac(a szczególnie w a64 na 754), a jak nie amsz kaski to wez sempka 939 a później kupisz sobie np. opterona, ja uważam ze to drógie lespze,a le wybór nalezy do Ciebie

 

PS do takiego zestawu PAMIETAJ jest potrzebny dobry ram(min cl2,5 T1)idobra zasiłka

Zasiłke to mam dobrą B) -> HuntKeya HK-350AP a grafiki też nie chce zmieniać -> 6600GT pod AGP

 

Czyli mówisz żeby brać tego Venice i Epoxa. Tylko nie wiem, o którego Epoxa Ci chodziło :huh:

Edytowane przez Cortezon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 754 nie ma co inwestowac(a szczególnie w a64 na 754), a jak nie amsz kaski to wez sempka 939 a później kupisz sobie np. opterona, ja uważam ze to drógie lespze,a le wybór nalezy do Ciebie

Sempron na socket 939? to ja o czymś nie wiem? 8O Edytowane przez friendly user

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, na razie myśle tak:

Jeśli znajdą się fundusze to sprawie sobie Atlhlona64 3000 Venice + Arctic Cooling Freezer 64 Pro + Epox 9NDA3J Nforce 3 Ultra -> koszt 1000-1050zł

Jeśli nie - zostane przy Sempronie 3000 (64bit) + DFI LanParty UT nF3 250Gb -> ok 750z

 

 

Co o tym myślicie?

Edytowane przez Cortezon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli sie znajda fubdusze - bierze venice + epox nie ma innej dobrej płyty na 939 z agp na nfroce3

Nie ma co sie pakowac w 754, a tak będziesz miał duala i wsio i w przszłości będzie ci smigał opteron i X2 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, jeszcze pytanie odnośnie tego Epoxa.

Jakie RAMy do niego będą najlepsze? Czy to mobo pracuje równie dobrze

ze wszystkimi, czy z niektórymi pamiątkami "nie lubi się" zbytnio :?: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok zostały mi jeszcze teraz tylko pamiątki 2x512.

Dziś odbieram Atlhlona64 3000 Venice + Arctic Cooling Freezer 64 Pro + Epox 9NDA3J Nforce 3 Ultra

Niestety na te Kingmaxy Hardcore juz nie uzbieram. Czyli kupić Twinmosy? A może ktoś ma jeszcze jakąś inną propozycję jakie ramy na tą platformę :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...