Skocz do zawartości
FUTURISTA

Unknown flash tape

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zmeniłem właśnie gf2mx na radeona 9700 (his). I mam w związku z tym kilka problemów:

1. przy starcie kompa po tabelce z przerwaniami, a przed startem systemu pojawia mi się komunikat jak w temacie. Jednak wydaje mi się, że nie ma to wpływu na funkcjonowanie kompa i w sumie tak mogłoby zostać.

2. w menadżerze urządzeń instalują mi się dwie karty radeon 9700, jedna z nich jest urządzeniem podrzędnym- czy tak powinno być?

3. największy problem to to, że wszystko jest w porządku przy rozdzielczości 800x600. Gdy jednak ustawię 1024x768 (dawniej pracowałem w tej rozdzielczości) cały pulpit nie mieści się na ekranie i aby zobaczyć krawędzie pulpitu muszę przesunąć myszkę do krawędzi ekranu, a wtedy cały pulpit się przesuwa (wiecie, tak jak w niekrórych grach strategicznych :) ). Problem znika gdy zainstaluję jakiś nowy monitor zamiast plug and play, ale tylko do ponownego urochomienia kompa i tylko raz na każdym monitorze. W zakładbce ati- monitory wyświetla mi monitor 800x600 @85Hz. Stery od gf usunąłem przy pomocy dodaj/usuń programy i nvcleaner-a. Nadistalowywanie windy nic nie daje. Czy konieczne jest zainstalowanie "czystego" systemu i czy to pomoże?

Oto podzespoły istotne w moim konfigu: shuttle AK35GT2 (kt333), monitor 15'' LG 550M, karta jak powyżej, via4.43, catalyst 7.75 (chyba- nie znam się za bardzo), win98se.

Za wszelką pomoc i odpowiedzi będę bardzo wdzięczny.

Z góry wielkie DZIĘKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie spotkalem sie z podobna akcja ale to o czym mowisz w punkcie trzecim wyglada jakbys mial wlaczony...zoom :?: moze gdzies w ustawieniach jest taka opcja (co prawda nie rzucila mi sie w oczy na catalistach, ale moze wrto poszukac), co do reszty nie wiem jak ci pomuc, za cienki bolek jestem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie nie powinno być: "tape" tylko "type" . Sory.

Na czystą instalkę zdecyduję się pewnie dopiero w weekend bo muszę mieć więcej czasu. Wtedy będę mógł coś ewentualnie powiedzieć.

Jeszcze dwie rzeczy mnie zastanawiają.

1. Po zainstalowaniu sterów zmieniam 256 kolorów na 32 bity, ale różnicę widać dopiero po ponownym uruchomieniu kompa.

2. Na stronie ATI referancyjne stery do 98 mają numer 7.72 (rozumiem przez to, że są to najnowsze sterowniki), no a u mnie jest 7.75, czy możliwe, że jest to jakaś beta ?

Jeżeli to zoom (choć narazie nic takiego nie znalazłem- bardziej orientuję się w NVIDII) to czy będzie on również działał w 3DMarku i grach? Bo tak właśnie jest, w 3DMarku np. nie widzę fps-ów :).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"nie zawsze nowe znaczy lepsze ..." otoz dzis skladalem kumplowi kompa: 2000xp msi kt3ultra2 ati8500 i podpiolem swoj 4 letni 15' monitor (jak go kupowalem to byl prawie fullwypas) i ... zielonkawy obraz z mozliwoscia przewijania na rogach ekranu (cos jak w sims'ach lub innych grach), cos znajomego nie ? zainstalowalem mu catalysty 7.72. problem zniknal jak zapodalem catalysty ale 7.70. nic sie nie dzieje zlego wszystko wyglada ze jest juz dobrze, moze poprostu ta wersja driver'ow ma problemy z monitorami starszych generacji (kulejace plung-plank lub dcc czy cos innego), bo smiszna rzecz ale w zakladce display mialem na trzecim oknie (lewy dolny rog) sprzet z ikonka cos jakby jakiegos scalaka i opisem w stylu "Ypf4Sf". jutro (poprawka: dzis) sprubuje zapodac 7.80 i zobacymy czy mu przejdzie. dodam ze w kompie jest mint, ale gosc sam go sobie wybral ... (nie dal sie przekonac)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do "Unknown flash type" ,komputer będzie działał,ale bez możliwości zapisu do Bios-u.

Przyczyna tego komunikatu:

-wymiana kości na nie akceptowaną przez płytę;

-zablokowana możliwość zapisu np.,zworka na płycie;

-wgrano Bios, ale nie do tej wersji płyty i chyba to będzie przyczyną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...