Skocz do zawartości
khornes

Co Zrobić Aby Za Każdym Razem Bez Problemu Się Uruchamiał?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mój problem polega na tym że za każdym razem gdy urchamiam kompa wyskakuje mi przy teście BIOSu itp. "overclock fail ... " itp. i procek mi sie ustawia za każdym razem na znacznie niższe ustawinia niz nawet producenta!! Mam athlona 2400xp+ pokrecony aktulanie na 170x12,5 a jak zalczam kompa to wyskakuje mi że mam athlona 1800xp+!! :blink: dopiero po wejściu do BIOSa i lekkich kombinacjach ładuje mi się normlanie :sad: Trzeba coś ustawić czy jak ?? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie napisałes jaka masz płyte. moze w biosie wystarczy wyłączyć jakąś opcje "check overclock" czy coś w tym rodzaju ... albo ustaw na stałe fsb odpowiednie dla twojego procka i nie powinno być problemu ... być może też bateryjka na płycie gł. siada ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz pamięci? Jak ustawione (powinny być synchronicznie z FSB - na 100%)?

Ten procek ma standardowe 15x133, czy przy takich ustawieniach pracuje stabilnie? Przy 170x12,5=2125 może mu brakować woltów (nie napisałeś jaki masz rdzeń procka, jakie ustawiasz napięcie...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetaktowałem go na 180x11,5 vcore 1,7v pamiątki kingston pc3200 512 + 256 , problem nadal występuje :mur:

Obniżaj taktowanie, aż mu przejdzie.

Niestety innej rady nie ma (chyba, że możesz jeszcze podnieśc napięci na procku?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz trzepniętą baterię od biosu, zamów sobie na allegro taką i bedzie spoko, po prostu, jak wyłaczysz całkowicie zasilanie to tak samo jakbyś resetował biosa, bo bateria jest już fake :D kup baterię tylko taką żeby była dobra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...