Skocz do zawartości
Radzio1980

Problem Z Windowsem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam tego typu problem nie wiem czy się da go rozwiaząć ale próbowałem na wiele sposobów.

Gdy uruchamiam kompa wyskakuje mi komunikat że windows sie nie uruchomi ponieważ plik lub system jest uszkodzony w takiej formie podaje mi problem.

 

" \Windows\system32\config\system"

 

Próbowałem po przez konsole rozwiązywania problemow lecz nic z tego.

 

Co mam robić prosze o szcegołową pomoc.

Dziekuję

Pozdrawiam. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość G.r.a.h.a.m.o.w.ski

mialem podobny problem

ja takze grzebalem w konsoli

imho jedynym ratunkiem jest reinstall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem podobny problem

ja takze grzebalem w konsoli

imho jedynym ratunkiem jest reinstall

G....wno prawda. Pliki w tym katalogu to nic innego, jak tyko rejestr windows, który się wykrzaczył (do czegoś w końcu musi służyć). Wystarczy przekopiować (np. pod konsolą odzyskiwania sytemu, w dosie lub jakimkolwiek innym systemie mogącym pracować z partycjami windowsowymi) pliki z katalogu %windir%\repair (jest tam 5 plików bez rozszerzeń). Daje nam to powrót do czystej instalacji windows ze stanem rejestru, jaki był po ostatniej instalacji systemu lub service packa i jeszcze jakiś kilku dużych KB (dokładnie nie wiem) - oczywiście wiele programów zadziała i tak starując na defaultowych ustawieniach. Jeżeli było włączone przywracanie stytemu, to po wszystkim możemy również użyć jego kopii rejestu.

Wszystko jest opisane tutaj:

http://support.microsoft.com/default.aspx?...ben-us%3b307545

 

Najprościej zawsze napisać 'reinstaluj sobie system' - jakbym miał teraz startować z systemem od nowa, to skonfigurwanie kompa pod siebie tak jak teraz zajęłoby mi pewnie 2 tygodnie z siedzeniem po 12h dziennie, a tak ten sam windows działa ponad 3 lata i ma się dobrze. Ale i tak planowana przesiadka na gentoo ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...