Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem podłączony do sieci poprzez sieć lan a właściwie MAN czyli Metropolitan Area Network czyli zwykła sieć miastowa. Mam komputer stacjonarny i chciałbym mieć dalej na nim neta i do tego dołączyć Wi-fi do notebooka. Czy jest ktoś kto wie jak takie coś zrobić, co mi będzie potrzebne i ile to będzie kosztować. Stacjonarnego chcę łączyć przez zwykłą kartę sieciową a laptop chcę na wi-fi. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny Ci router wi-fi z klonowaniem adresu MAC (co by wpisac adres fizyczny dotychczasowej karty sieciowej) np taki D-Link 624. Kabel sieciowy podlaczasz do routera, stacjonarke podlaczasz kablem sieciowym do routera a laptop leci na Wi-Fi. Ot i cala filozofia.

Bardzo ci dziękuje ale powiedz jak wpisać ten adres mac do routera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj nie chodzi o klonowanie adresu MAc tylko oklonowanie IP (tzw. maskarada). MACa nie sklonujesz bo jestr stały zarówno dla karty sieciowej w Twoim komputerze jak i w modemie.

 

routery przydzialają dynamicznie adresy IP (mogą i statycznie ale w wiekszosci zastosowan dynamiczne wystarczy) -czyli masz siec w ktorej komputery maja swoje własne adrey IP - tzw wewnętrzne (zupełnie inne niż zewnętrzny - cos w rodzaju 192.168.0.101).

 

A co do podłączania to jak już pisał limerro - zadna filozofia - ogranicza się to do

a) podlaczenia do sieci

B) włączenia outeraz i komputeraz z wi-fi/zwykla siecowka i ... to wszystko

sprzet załatwi za nas całą robotę ;]

 

na koncu watto jeszcze wrzucic jakies zabezpieczenie coby nam sie nikt do sieci nie wpiął i juz (np. przez wspomniany MAC-adres ;] )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najczesciej wlasnie provider przyznaje dostep do serwera a co za tym idzie to internetu po mac'ach. jezeli chcesz podpiac ap'ka to przydalo by sie zeby mial mozliwosc zmiany swojego adresu mac. dowiedz sie czy mozesz podzielic lacze ktore dostajesz na dwa kompy, bo nieraz jest to zakazane i nalezy wykupic 2 abonamenty. jezeli zakupisz juz ap'ka nalezy:

1. podpiac go do kabelka od dostawcy internetu, naczesciej gniazdo WAN.

2. podpiac kompa skretka prosta do apka, najczesciej gniazdo LAN.

3. odpalic w przegladarce na kompie stonke z ustawieniami apka, najczesciej jest to wpisanie adresu access pointa w przegladarke, adres znajdziesz w instrukcji (najczescej 192.168.0.1)

4. ustawiasz parametry dla WAN czyli pewnie adres apka (stary adres twojego kompa) i adres mac tez kompa.

5. sieciowce w twoim kompie przydalo by sie zmienic mac'a, np programem macmakeup(doslownie 5 sek.) na jakis losowy.

6. ustawiasz parametry LAN na apku na dhcp; wlaczasz NAT'a

7. ustawiasz parametry wifi, tzn szyfrowanie wep(opcjonalnie), dhcp

to raczej wszystko, cala procedura powinna byc opisana w instrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie to na poczatku wartoby sie zapytac jak masz podłączany komp do modemu - przez USB czy przez rj45 (std. sieciowy)

jeśli prez usb - to faktycznie troche sie kmplikuje i trzeba bawic sie z macami ( nie przewidzialem takiej sytuacji bo zawsze mialem przes rj i wszystkim tak polecam) od modemu wmonteowanego w router.

?Jesli masz przez rj45 to sprawa jest banalna (tak jak opisalem we wczesniejszym poscie)- podłączasz router do modemu i juz - mac -powiedzmy tak - 'zewnetrznego modemu' - jest taki jaki byl - czyli masz neta- a w sieci ... to juz nie wazne co jest ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Aspire i di-624. Spokojnie wszystko działa, sklonowanie adresu MAC odbywa się w zakładce HOME> i tam jest butonik "Clone MAC address. Jak się nie da sklonować przepisz swój poprostu używając cmd. Możesz wprowadzić nazwę hosta jeżeli jest wymagana przez operatora.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...