Skocz do zawartości
mojpecet

Podsieć Sieci Wi-fi - Internet W Całym Domu

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem używkownikiem pewnej sieci bezprzewodowej. Na dachu mam antenke kierunkową, kabel idzie prosto do karty sieciowej bezprzewodowej PCI (Planet WL-8305). I tu jest problem, bo kabel ciągnie się i ciągnie, brzydko wygląda i w ogóle... I do tego chciałbym mieć możliwość podpięcia np. innego kompa (przewodowo, standardową sieciówką) oraz notebooka poprzez Wi-Fi.

 

Zatem do kabla, który idzie od anteny, muszę podpiąć sprzęt, który rozdzieli sygnał. Warunek jest taki, że muszę mieć dostęp właśnie przez Wi-Fi (mój komp i notebook) oraz jeszcze jeden komp poprzez normaly kabel. Acces Point? Niech mnie ktoś nakieruje :) Sieć do której aktualnie należe, ma pewne zabiezpieczenia, filtrowanie po MAC'ach i inne o których nie wiem. Więc nie mam możliwości, że do swojego kompa podepnę innego, bo nic nie będzie chodziło. Taki AP ma swój numer MAC? Na czym to polega? Czy może administrator będzie musiał wprowadzać wszystkie MACi kart sieciowych, jakie ja bede miał w swojej małej podsieci domowej?

 

W ogóle muszę rozdzielić sygnał z pewnej sieci do której należę, tak aby mieć internet w całym domu (przewodowo i poprzez Wi-Fi). Jak to zrobić?

Edytowane przez kaamien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie chodzi mi o żadne kręcenie :D Wszystko raczej mogę załatwić normalnie z adminem, więc nie ma problemu. Potrzebuję sprzęt, aby rozdzielić sygnał po domu i tyle. No i warunek jest jeszcze taki, że muszę zawiesić go na ścianie (blisko kratki wentylacyjnej z której wychodzi kabel od anteny) oraz muszę przedłużyć kabel od zasilania routera/AP. A tak w ogóle to co polecasz? Proszę o jakieś konkrety, bo jak szukałem np. w komputroniku czy innych sklepach to już sam nie wiedziałem o co chodziło niekiedy :)

 

Edit: Rzecz jasna, router/AP musi miec miejsce żeby podpiąć zewnętrzą antene oraz dodatkowo małą antenke (aby mieć internet bezprzewodowy w całym pokoju, może troszke dalej).

 

Edit 2: Chodzi np. o coś podobnego do link1 albo link2?

Edytowane przez kaamien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro popytam się admina i zobacze co mi powie. No tak, testy, ale jakbym wiedział dokładnie "czego" :D Czyli to ma być router bezprzewodowy bez wbudowanego AP? A co z tymi dwoma wejściami na antene?

Edytowane przez kaamien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwa wejscia na antene sluza do tego aby poprawic zasieg w miejscach gdzie jest duzo odbic sygnalu. musisz pamietac ze w danym momencie moze działać tylko jedna antena.

w Twoim wypadku mozesz jedynie postapic w ten sposób:

Dołączona grafika

 

 

linki do tych dwoch sprzetów:

 

Punkt dostepowy

 

Router + switch + AP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...