Skocz do zawartości
PabloHasan

Pytanie Laika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

mam problem z identyfikacja wtyczek zasilana, a w zwiazku z tym, ze musze zmienic zasilacz niechcialbym popelnic bledu. Pan "search" nie pomogl mi (albo zle zadawalem pytanie...).

 

Do rzeczy:

 

Potocznie zwany wtyk zasilania procesorow P4 to jest to to samo co 4 pinowe zasilanie 12V wpinane dodatkowo do plyt glownych?. (nie tylko P4, nForce, tez to maja naprzyklad).

 

mam obecnie zasilacz, ktory posiada taka plaska wtyczke 6pinowa (3 kable czarne, dwa pomaranczoe i jeden czerwony). Czy to to wlasnie jest moze te "zasilanie P4?.

 

Wtyk 24pinowy i plyta z 20 pinowym gniazdem. Wiem, ze sa przejscowki, ale..

 

Czy mozna np. odciac jesli wtyk nie posiada mozliwosci odpiecia te nadmiarowe 4 piny i wpiac w gniazdo 20 pinowe?

 

I z ciekawosic czy we wtyku 24pin te "nadmiarowe" 4 piny to wlasnie wczesniejsze dodatkowe 4 piny, ktore byly na oddzielnym kablu?, Jesli tak to czy mozna wiac w gniazdo 24pin wtyk 20 pinowy i ten odzielny 4 (oczywiscie pamietajac co gdzie ma byc, by nie podpiac na odwrot).

 

To wszystko co mie obecnie nurtuje, ciekawi.

 

 

 

OK przepraszam za zasmiecenie forum - wlasnie trafilem z pytaiem i znalazlem to co chialem. .. z mojej strony temat uwazam za zamkniety.

 

Dzieki

Edytowane przez PabloHasan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz za karę odpowiedz na zadane tutaj pytania :-P

Napewno się to komuś przyda bo czytałem już rady aby wpiąć właśnie wtyczkę P4 (ATX 12V) jako rozszerzenie wtyczki ATX 20 pin do ATX 24 pin :mur: .

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P4 to 2 x 12V (dwa żółte i dwa czarne).

 

Dodatkowe cztery piny we wtyczce 24pinowej to:

- 3.3V (pomarańczowy),

- 5V (czerwony),

- 12V (zółty),

- masa (czarny).

 

"Jesli tak to czy mozna wiac w gniazdo 24pin wtyk 20 pinowy i ten odzielny 4"- tego nie rób jeśli miłe Ci życie twojej płyty.

 

"Czy mozna np. odciac jesli wtyk nie posiada mozliwosci odpiecia te nadmiarowe 4 piny i wpiac w gniazdo 20 pinowe?"- tak. Tylko obetnij z odpowiedniej strony i broń boże nie traktuj powstałego w ten sposób kawałka jako wtyczkę P4- inne napięcia (opisane wyżej). Być może będziesz musiał też pokombinować z zatrzaskiem w tej wtyczce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...