Skocz do zawartości
Fisher

Ile Można Wycisnac Z Celerona 600mhz Na Procomp Bvc3a? :p

Rekomendowane odpowiedzi

Witam all! Mam celerona 600mhz na plycie Procomp BVC3A, zmienilem fsb z 66 na 83 i mam w tej chwili 747mhz tylko slyszalem ze mozna z niego wycisnac jakies 900mhz :D , tylko ze nie moge ustawic wiecej niz 85 a na 85 sie komp nie wlacza, wiem ze trzeba zwiekszyc napiecie tylko nie wiem gdzie to mam zrobic, wiec prosze was o pomoc i czy moj procek nie spali sie na 900mhz :P ??

Edytowane przez Fisher15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja wiem tylko chcem pomocy bo nie moge zwiekszyc magistrali na 100 moge tylko 85 ale wtedy komp sie nie wlacza. I wlasnie chcem zebyscie mi pomogli jak mam zwiekszyc napiecie procka w tej chwili mam 1.7v i nie wiem jak je zwiekszyc.

 

 

 

PROSZE POMOZCIE!!!!!!!!!!!

 

 

 

.................................................

Intel Celeron 600mhz @ 747mhz

256mb ram 2x64 + 1x128

GF MX400 64mb

Procomp Bvc3a

Samsung sv-2024 // Wymiatam:P

Edytowane przez Fisher15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem wam tyle: też mam drugiego kompa 633 celek i bvc3a i nie ma mozliwosci aby ten shit wstał na tej plycie na 100mhz fsb.. co do tych ustawien w biosie nie ma mozliwosci w biosie ustawic 100mhz!! sa zworki na ktorych sie wybiera 100/133/AUTO, niestety proc ruszy tylko na AUTO czyli te swoje daremne 66.. max to jest 80/40 i 760mhz na celeronie 633 niestety... aha no i regulacja napiecia tez jest na plycie ale tez to nic nie daje... komp powyzej 80/40 niestety nie wstaje.. co najwyzej moge polecic allegro.pl i zakup jakiegos pIII 1ghz albo cuś :-| ja mysle na wymianie calej plyty i proca bo kupilem ostatnio ram 256 i wykrywa mi tylko 128 :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze!!

Miałem wcześniej celka 600 i chodził na tej samej płycie na 900 (magistrala 100) bez problemu!!

Wszystko zależy na jaką serię trafisz!!

Edytowane przez Kasek21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeby nie rozpoczynac nowego tematu:

 

plyta ECS P6 BAT A+ (VIA 696A) pamiec: 128 133 (cl2 plrzy 100) + 64 100 (cl3 przy 100) zasilacz 235W

 

Chce puscic celka 600 na 100 fsb tylko mam jedno pytanie: jaka jest szansa ze mi sie schajcuje? jakiej temp. moge sie spodziewac jesli mi ruszy na 100 i jakie napiecie maksymalne mu zapodac (moge zmieniac co 0,05 - tzn w teorii - jeszcze nie probowalem)? i czy na pewno po przejsciu na 100 plyta zapoda 33 MHz na PCI i 66 na AGP?

 

Z gory dzieki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy FSB 100 z PCI i AGP nie będzie problemów z taktowaniem. Co do temperatury to ciężko powiedzieć, a jeśli chodzi o napięcie to tak jak w zapodanym wcześniej linku do moda, czyli 1.65V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze dwa male trywialne pytanka:

jesli ten moj cB0 pojdzie na 900 to czy 235 W(no name) starczy? (2 CDRW, HDD 80GB 7200, GF2MX, tuner tv, dzwiek na PCI, realtek PCI). Teraz mam go na 675MHz i przy kwadransie pracy prime95 temp dochodzi do 33 na procu a w budzie 36, napiecia przy obciazeniu trzymaja sie dobrze, a po przerwaniu testu nieznacznie tylko skacza do gory na 5V i 12V. przy dotyku radiatora jest letni tak jak radiator na mostku pln.

 

oraz czy spalic procek mozna tylko przez zbyt duzą temp. czy jeszcze jakos inaczej i czy zjrac sie tylko moze on czy jeszcze np. grafa?

 

sorki ze mecze ale cykam sie ewentualnych komplikacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja miałem celka 600 na płycie Soltek SL-65FVB, próbowałem go puścić na 100 mhz ale nie wstawał nawet przy 1,7v. :mur: Nie wiem dokładnie co było przyczyna - albo procek był ze starszej serii (coś tam z brzegu wafla krzemowego czy jakoś tak), albo płyta nie chciała go tak puścić. A napięcie też podwyższałem przez drut :D

W końcu kupiłem na Allegro PIIIe za 76 zł i w 3D marku mam 2x więcej pkt. :)

 

ja mysle na wymianie calej plyty i proca bo kupilem ostatnio ram 256 i wykrywa mi tylko 128 icon_mad.gif

Pewnie kupiłeś ram dwustronny a twoja płyta zapewnie obsługuje tylko z układami po jednej stronie :D Miałem to samo :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

puscilem tego celka na 900 - tzn w biosie ustawilem napiecie na 1,65V, dalem save, wylączylem kompa, przestawilem zwore na 100 MHz, wlaczam i nic - monitor nie reaguje, zadnego pisku czy cos, wiatraki i dysk chodzą, wacham - luzik nic nie poszlo, to wiec przestawiam spowrotem zwore na 66 MHz i wlaczam i dziala normalnie jako 600. i tu pytanie: co zrobilem zle?? czy to cos zgrafa czy z pamieciami? czy moze wyzsze napiecie ustawic i wtedy probowac? czy takie objawy swiadcza o tym ze za maly VCore jest czy ze zasilacz daje za malo watow?

Edytowane przez jerrod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...